10.ZO – Občan k občanu

My, aktivní občané Lomnice, jsme ve veřejném proslovu Václava Vychodila (zaměstnance obce) na zastupitelstvu dostali také prostor. Velice si toho cením a cítím se dojatý tímto zájmem o nás, prosté občany. Není to věru obvyklé, aby zasedání zastupitelstva sloužilo k podobným účelům.

Velice mě zaujala jeho verva bojovat proti urážkám zaměstnanců obce. Vlastně je to náš spolubojovník za práva a slušnost. 

Škoda jen, že to tak mělo jen vypadat (podle scénáře), ale v podstatě zase jenom lhal a lhal.

„Vy jste o mě na internetu napsali, že kradu, za to že jsem se za vás přimluvil.“ – Velice nesmyslná souvislost.Byl jste to vy, pane VV, kdo první zaútočil na zastupitelku Kocourkovou ve svém prvním veřejném vystoupení (článek zde). Jiným občanům se to nelíbilo a informovali nás o vašich nepřístojnostech. Já jsem na to napsal článek Tady ne, kde jsem zdůraznil, že tohle není smysl těchto stránek. Nikde není napsáno, ani paní Nosovou, že kradete. Pořád jste to vy jediný, kdo to o někom tvrdí. A sám se nad sebou zamyslete, jestli náhodou nejde o souvislost s příslovím „Zloděj volá chyťte zloděje.“

Stejně tak s tou záští, jestli to nebude právě vaše jedovatá zášť, se kterou se potýkáte. Co vám paní Kocourková provedla? Zkuste si vzpomenout. Co jsem vám provedl já? A co vám udělala paní Nosová? A co pan Jelínek? Dokážete si vzpomenout? Nebo si pro svou zlobu, aby jste ji v sobě uživil, zase něco vymyslíte. Tentokrát by to mohly být třeba toaletní papírky s křidélky, co poletují kolem vašich oken s adresou Lomnice 103.

Potom se pan VV obrátil ke mě. Ani si nevšiml, že si ještě netykáme. To, že neví ani kolik mu je let, nebudu komentovat.
Ani nebudu komentovat proč vlastně pan VV vystoupil, protože to řekl sám dostatečně jasně dokonce i kdo mu to napsal. Termín „pohůnek“ jsme převzali ze slovníku pana A.K., který tak označoval zastupitele, nefandící paní starostce.

Panu VV se nelíbí jak se vyjadřujeme o zaměstnancích obce. Myslel tím asi sebe a paní účetní (vlastně dnes ekonomka obce).
Neřekl, co se mu konkrétně nelíbí. Zato na těchto stránkách je přesně napsáno, co se zase pro změnu nelíbí nám. A co s tím udělal? Na příklad případ „Držte klapačku“ nebo případ „Krade vodu“. To znamená, že my ostatní občané si máme nechat všechno líbit? Kdyby právě tito dva zaměstnanci obce (dnes už tři) neútočili, neuráželi a nepomlouvali, nikdy by tu nepadla zmínka o nějakém zaměstnanci obce, tak si to uvědomte pane VV.

Podtrháváte autoritu obecního úřadu. Děláte ze všech blbce na těch vašich internetových stránkách.“ – Ano, žádná autorita obce již není. Autorita se dnes již nedá vynutit, autorita se musí získat. Když se někdo chová autoritativně neznamená to, že bude mít autoritu, spíš bude směšný. Opravdu hloupé počiny paní starostky zbavily obec poslední známky autority. Nelze si vážit něčeho, co si úctu nezaslouží. Vážím si zedníka, který umí makat. A nemohu si vážit zedníka, který neumí ani namíchat maltu. A baví ho jen bourat a škodit. Vy snad ano?
Nevím, kdo z koho dělá blbce. Vím jen, že blbce z nikoho neuděláte a můžete se snažit jak chcete (paní starostka se o to pokouší často). Zapamatujte si: blbcem buď jste anebo nejste. Blbce z vás nikdo neudělá, maximálně ho může ve vás objevit.

Holky nahoře, my dole, nebudu komentovat. 🙂
Totální lež byla, že se tu někdo špatně vyjadřuje o zaměstnancích VPP. Dá se to prokázat. Vše je napsáno. Dám 10 000 Kč tomu, kdo tu najde urážku zaměstnanců VPP.
Všechno je to cílená pomluva právě paní starostky, která si tak tímto způsobem ráda plní své hrníčky dušičkami a chtěla by si je naplnit i dušičkami VPP.
Jako důkaz uvedl „jedna paní povídala“. Ta paní byla samozřejmě paní starostka…

Příjemný poslech…

Na závěr bych chtěl doporučit všem občanům, kteří jsou s něčím spokojeni nebo naopak s něčím nespokojeni a umí psát jako třeba pan VV, využijte tyto stránky, které jsou právě k tomuto účelu stvořeny. Ať lidé ve vesnici znají více názorů.

 

 

5 thoughts on “10.ZO – Občan k občanu”

 1. Ještě bych byl nerad, kdyby to vypadalo, že pan VV říkal jen samé lži. Samozřejmě měl i v něčem pravdu. Například, že „nerozumím více věcem“. Ano je spousta věcí, kterým nerozumím. Ale snažím se rozumět, alespoň v rámci svých omezených intelektuálních možností.

 2. Autorita dnešního úřadu? Pane V.V přečtěte si Etický kodex úředníka a potom můžete o autoritě zasvěceně hovořit. Není jediný bod, který by paní starostka naplňovala.
  Váš projev už jsme na zastupitelstvu slyšeli. Jen se opakujete, tentokrát ovšem za potlesku těch, kteří toho, stejně jako Vy, mnoho nevědí. Ani o povinnostech starosty, ani o chování úředníků, ani o dodržování zákonů. Jeden z těch vášnivě tleskajících a pokřikujících ještě nedávno neměl pro starostku jediné dobré slovo. Jak si to vysvětlit. Ten člověk se ocitl v zajetí manipulátora, stejně jako Vy. Je mi Vás docela líto.
  Myslím, že ten jed, o kterém jste mluvil, se týká hlavně Vás. Myslím, že ve sklepních prostorách úřadu jste Vy hlavním mluvčím. Já starostku nemám ráda, to je všeobecně známo, nemám ji ráda za její chování a způsoby, za aroganci a neustálé lhaní, ale to neznamená, že ji nenávidím.
  Vy nejste kompetentní hovořit o tom, zda někdo platí za vodu, či ne. Odkud ty nesmyslné informace, které prezentujete na veřejném jednání ZO máte? Někdo Vás tak informoval, nebo se to jen domníváte? Říkat své domněnky takto na veřejnosti může být velmi ošidné!
  Být Vámi, sedím tiše v koutku a mlčím. Víte o čem mluvím, že ano?

 3. Ještě pro ilustraci k panu V.V.
  Ze staré pračky lze získat 23 kg železa. Z mikrovlnky 8 kg železa.
  Tip: Z 1 tuny mobilních telefonů se dá získat až 300 – 350 g zlata, dále stříbro, měď železo. Tyto kovy obsahují také počítače a notebooky.

Komentáře nejsou povoleny.