3. Přejícnost

přejícnost

Přejícnost je především laskavost, lidskost, obdiv, charita, soucit, a přátelství bez předsudku.

Úspěšný život je založený především na důležité věci – pozitivních hodnotách. Co do života přinášíme, to také dostáváme.  

Mezi pozitivní hodnoty patří nejenom velkorysé, přejícné a optimistické myšlení, ale také schopnost se povznést nad ty, kteří jsou plni negativizmu, nad ty, kteří udělají mnoho pro to, abychom neuspěli a tím nás táhnou dolů.

Takové jedince je třeba naprosto ignorovat, politovat je a ideálně je vypustit ze svého života. Protože oni žádné světlo do našeho života nepřinesou. 👿 

Pozitivní hodnoty můžeme vytvářet každý den. Mohu někoho pochválit za to, co se mu podařilo, protože se mohu něčemu naučit a příště se může podařit něco mě. Mohu se začít usmívat a za chvíli poznám, že se někdo usměje na mě a den bude hned krásnější. Mohu se inspirovat lidmi, kteří něco dokázali, přát jim úspěch a ne jim závidět a nenávidět je, že jsou úspěšnější.

Lidé, kteří jsou optimisté, si věří, jsou plni energie, úsměvů a nápadů. 😆  Lidé negativně naladěni jsou závistiví, neustále kritizují a pomlouvají – jsou vlastně frustrovaní jedinci.

Chtělo by se říci, kde jsou ty časy, kdy jsme se ve škole i doma učili o správném chování. Pozdravit, pustit sednout staršího člověka, pomoci s nákupem starému člověku, který nemůže dobře chodit, poděkovat. Nic nás to nestojí ale mnohým to udělá radost, zahřeje u srdce.

Když přijdeme např. do obchodu a pozdravíme, stává se, že cítíme neupřímnost v přání dobrého dne., občas nám ani nikdo neodpoví.  Máme pocit, že nejsme vítaným hostem. A co uděláme? Jdeme jinam, kde jsme vítáni, kde nás s radostí obslouží a k tomu ještě s úsměvem. 😛

Úsměv je světlo, které při pohledu do očí naznačí, že srdce je doma. (Louis Schmidt)

Na závěr: Důvěřujte si, dovolte si přát hezké věci, harmonické vztahy a potom to vše přát i těm druhým.

Ctnost zdobí duši