8. ZO – Jurovicův „hrozný ko..t“

Už asi všichni znají problém vody v šatnách TJ Sokol, který vymyslela paní starostka ještě uprostřed zimy. I když vodovodní řád sahá až do domu a od časů vybudování řádu tam jsou dvě odběrná místa, přesto chce po nás vyřizovat územní souhlas a nové kopání přípojky atd. Jako trest za opravu sociálního zázemí TJ Sokol. A to jen proto, že nemůže najít papíry, které to legalizují. Situace je tak absurdní, že je docela možné, že je sama spálila. 

Jak slyšíte v rozhovoru, nejjednodušší řešení je prý znovu projektovat, znovu prosit, znovu nakoupit a znovu kopat a to za naše peníze. Že existuje doopravdy jednoduché řešení: jenom „napsat smlouvu“ – nechce akceptovat. Jak mohla koupit vodoměry a zaplombovat je na místě, když neexistuje odběrní místo (podle MVDr. Jurovice)?
Druhé řešení, které navrhovala Ing. Kocourková, aby se udělala revize plánů se skutečností a to pro všechny občany mající nezlegalizované přípojky na náklady obce. Protože je to nepořádek obce. Toto nebylo schváleno, protože by se „ohřívala polívčička“. Ale v podstatě šlo o to, že by se v případě potřeby nedali občané buzerovat. Proč dávat něco do pořádku? Asi moc práce.

Nejusměvavější pro mě bylo vysvětlování pana místostarosty MVDr. Jurovice. S jeho úst slova pořádek a zákonnost zní značně směšně a to nejen ve spojení s jeho minulostí, ale i v souvislosti s černou stavbou, kterou v Lomnici jako místostarosta sám řídí.
Když se ptal, proč se usmívám, odpověděl jsem mu popravdě. Na to nenašel žádnou jinou odpověď, než se vulgárně vyjádřit. Což potěšilo přítomnou rodinku paní zastupitelky Kyselové. Přesně podle morálních principů, které uznávají. Asi nebylo koho morálně odsuzovat. Paní starostku to taky nezajímalo. Ani černá stavba, ani vulgarity pana místostarosty. A tak si tu žijeme, poslechněte si to:

29 thoughts on “8. ZO – Jurovicův „hrozný ko..t“”

 1. Když o tom přemýšlím, myslím si, že i kdyby mě nějaký občan vytáčel, provokoval a nesouhlasil se mnou, nic neopravňuje veřejného činitele obce k tomu, aby na veřejném jednání zastupitelstva sprostě nadal tomuto občanovi. Toto si jako místostarosta musí odpustit. A pokud to nezvládá, měl by se nad sebou zamyslet a v tomto případě obzvlášť.

 2. Je pro mě překvapení, že Jurovic dělá u vás místostarostu. Znám ho dlouho a je to lump k pohledání. Tři firmy již dovedl ke krachu. Nemá nic než dluhy. Dejte si bacha. Z obce se dá cucat dlouho, aby vás to nemrzelo. Vetřít se on umí, zasadí mezi lidi pár kaček a pak bude sklízet jako starosta.

  1. No mě tvrdil, že by ho starostování nebavilo…

 3. Paní Kyselová se oháněla morálkou. Zamyslela se někdy nad morálkou, jaká panuje na OÚ a nad morálkou MVDr. Jurovice?
  To, co řekl občanovi na ZO je morální? To je slovník kopáče kanálů. Myslím, že toto je zářný příklad toho, jak p. Kyselová ve svém nezapomenutelném proslovu říkala, že morálka v obci klesla úplně na samé dno. Není to morálka občanů, jak se všechny snažila přesvědčit, ale morálka těch, kteří toto podporují, nebo se tomu dokonce smějí. Ono je to spíše k pláči, kam chování některých zastupitelů, pod vedením paní starostky, dospělo. Na našich stránkách nikdy nic podobného nezaznělo.
  A ještě něco, zajímala se někdy o minulost pana doktora?
  Já jsem slyšela už také něco takového o čem napsal anonym.
  Jak to, že nikomu na OÚ nevadí černá stavba, kterou řídí?
  Ani moralizující p. Kyselové? Ale prostý občan musí „zavřít klapačku“, nebo je hrozný k…t?
  To tedy máme velmi kvalitní partu na úřadě.

 4. A to ještě pan Jurovic, zřejmě si velmi jistý v kramflekách, s úsměvem a ironií řekl, že si o tom pan K. může psát, jak chce. Vysmívá se občanovi, uráží ho a paní starostka nic. Normálně by mu okamžitě měla přikázat, aby se omluvil. Ale co to vlastně po ní chceme?

 5. Tak jsem se koukl na veřejně dostupné informace, jestli to pan Anonym nepřehání. A nevím. Tři firmy v konkurzu a u všech jméno našeho místostarosty. Náhoda?

  1. Proč bych přeháněl? Vy snad ani nevíte, že byl v kriminále! Blog máte dobrej, ale jako detektivové stojíte za prd. Tohohle si nasadit do kožichu. Jestli říkal nebavilo, tak si pište, že bavilo. Směřuje tam právě přes tu vaši smýšenou stezku, naivové.

   1. My ale nejsme žádní detektivové. Naivové snad, ale zkusíme se polepšit. 🙂

   2. Pořád si myslím, že by starostování pana místostarostu nebavilo. V tomhle mu stále věřím. Myslím si, že mu jde jen o to, aby se mohl točit kolem spousty peněz. Tzn. že post místostarosty mu stačí, nemá až tak velkou odpovědnost a nemusí se starat „o obecní ptákoviny“. Projekty, o které se stará a má je pod kontrolou (smíšená stezka, ČOV atp), mu úplně stačí, protože se tam točí spousta miliónů z dotací a to je to, co mu vyhovuje a co má rád.

 6. Pan doktor Jurovic by měl podat vysvětlení, nejlépe ovšem opustit řady zastupitelů. Místostarosta s takovým renomé, není dobrá značka pro obec!!!
  Myslím, že chodník by, Ing. Kocourková, nebo Ing. Jelínek, bez problému zvládli za něj. Starostku vylučuji, ta nezvládne téměř nic.

  1. Já se domnívám také, že směřuje ke starostování přes smíšenou stezku. Jsem přesvědčená, že paní starostku má přečtenou, jak sobotní noviny, že velmi dobře ví o jejích schopnostech, proto se chopil stezky, aby si udělal jméno. A pak už by to šlo samo. Jen paní starostka si myslí, že si ji považuje.
   I proto šel na kandidátku paní Šomodíkové, nikoliv na kandidátku paní Kocourkové. Věděl, že by místostarostu pro stezku nepotřebovala.

  2. Ano tady mohl pan místostarosta podat vysvětlení anebo opustit řady zastupitelů, jak ho vyzvala paní Nosová. I když je přispěvatel těchto stránek, místo ohrazení se vůči něčemu, co se mu nelíbí, raději přizval policii. Prý pomluva. To se brzo dozvíme.
   Já být v této situaci a mít čistý trestní rejstřík, tak ho sem připnu už v září a mám klid, žádný případ není.
   Pane místostarosto MVDr. Jurovici, prosím, připněte sem opis vašeho trestního rejstříku. Pokud bude čistý, vymažu příspěvek Anonyma a omluvím se vám za něj.

 7. Když si dám do souvislostí všechno, co nyní vyšlo najevo, je mi naprosto jasné, proč Ing. Jelínek byl nežádoucí na předsedu kontrolního výboru, a proč se zvedla vlna odporu, proti řádné finanční kontrole, kterou Ing. Kocourková začala provádět. Potřebovali ji odtamtud dostat pryč. A tím se otevřely dveře panu Jurovicovi. Všechno si budou kontrolovat sami.
  Nechci být prorokem, ale aby se naše smíšená stezka nestala TUNELEM Blanka II.

 8. Tak jsem neodolal a podíval jsem se do katastru na slavné Jurovicovo panství, protože se mi zdálo nepravděpodobné tvrzení pana Anonyma, že „nemá nic“. Ale ať koukám, jak koukám, žádné Jurovicovo panství neexistuje. Celé rozlehlé panství patří paní B. anebo Veterinárním službám Bruntál, které celým podílem taky vlastní paní B. (původní vlastník byl otec našeho místostarosty). Náš místostarosta MVDr. Jurovic opravdu nemá nic.Otázka je proč. Tohle určitě není normální. Že by opravdu dluhy, které se nechce splácet? Navíc pozemky jsou zastaveny, že by ještě půjčka?
  Anebo je to naopak světec, který nechce nic vlastnit a všechno, co vydělá, rozdá mezi lidi bez jakýchkoliv zpětně zištných důvodů? Sponzoruje drobnými kde co, i TJ Sokol věnoval čtvrtinu pisoáru… ale máte pravdu, světci zase nemluví sprostě a obvykle dobře vychází i se sousedy.
  Tak nevím. Zde je odkaz na veřejný materiál, ze kterého jsem čerpal Katastr Jurovicovo panství a Veřejný rejstřík

 9. A to tam nejsou pozemky, které jsou zablokované, protože dosud nebyla zpracovaná směrnice o prodeji pozemků, tak ještě nejsou koupené.

 10. Pro zajímavost mapka Jurovicova panství. Červené je to, co již má pod kontrolou. A modré je to, co má přiklepnuto paní starostkou.
  Rozpínavost našeho místostarosty je zřejmá. Nebo sedlácký syndrom? Už mi je zcela jasné odkud pramení problémy se sousedkou M.S. Její příjedzovka a její domeček musí vadit každému, kdo se na mapu podívá. Proto se ji snaží vyštvat a využívá k tomu post místostarosty a kamarádšoft s paní starostkou. Viz článek: Smysl pro spravedlnost. A proč ještě není prodáno? Můžeme se jen domnívat. Jde o obrovský pozemek. Buď nejsou penízky, anebo se čeká na lepší cenu, kterou si na OÚ nějak upachtlují.
  A pak, kdo si tady „ohřívá polívčičku“?

 11. Jak se dívám, jeden pozemek je u samého domu paní S. Nejlépe se bude hodit na pastvu koní.

  1. Nebo na vysázení topolů… Pan místostarosta paní sousedce vysadil stromky přímo pod okna. Asi proto, aby se na ten krásný domeček nemusel koukat. Nebo proto, aby ji ráno nebudilo slunce? Tohle by se asi žádnému sousedovi nelíbilo. Je to normální? Ještě před půl rokem mi připadal zdravý, ale teď jenom koukám jaké nemoci to podlehl…, že by klíště?

 12. Ty ….. nosová Jelinek ….. jenom sliboval a ….. s toho Dotkor Jurovic je v úřadu cvíli a co dokázal vy ……?…..

  1. Zase ty vulgarity. Když je vymažu, moc toho nezůstane. 🙂 No budiž, když to jinak nejde.
   Jste špatně informovaný o tom, že pan Ing. Jelínek jenom sliboval. Zde na těchto stránkách najdete seznam, co se mu podařilo za jeho volební období. Zkuste říct, co slíbil a neudělal. Buďte konkrétní a on se vám k tomu jistě vyjádří.
   Co se týká místostarosty MVDr. Jurovice, tak máte naprostou pravdu. Na to, jakou je v úřadu chvíli, si po pracovní stránce vede skvěle. Všichni vidí, jak práce postupují. Proto se divím, že si to kazí svým protizákonných chováním. Proč uráží občany? Proč zneužívá své moci k šikaně svých sousedů? Proč se účastní nezákonných akcí a přitom sám zákonnost po druhých smrtelně vyžaduje? Proč si nechává posílat nelegální plat? Vždyť si ho mohl zlegalizovat zákonným způsobem. Kdo by byl proti?

  2. Vážený pane anonyme Debile, Vaše slaboduchost je zřejmá a nepotřebuje ani komentář. Nenavštěvoval jste náhodou zvláštní školu? Každý žák ZŠ totiž ví, že jméno se píše s velkým písmenem.

  3. Omlouvám se Vám za slovo slaboduchost. U Vás se zřejmě jedná opravdu o debilitu, jak jste správně sám konstatoval svou přezdívkou. Soudím tak dle Vašeho specifického způsobu vyjadřování. Ale to mohlo být ovlivněno i požitím většího množství „jedu“ v „Jedové chýši“.

   1. Jen pro informaci, přihlašovací údaje pana D. byly obšírnější. Ale potom, co jsem vymazal vulgarismy a cizí příjmení, za které se chtěl schovat, nezbylo než to jedno docela výstižné slovo. 🙂 I fotografii jsem musel vymazat, protože tvář na ní patřila panu Kalouskovi a nad ní vykukovala velice dobře rozeznatelná milá tvář pana D.

 13. A hlavně ty ….. …… Kreso hlavně jak píše aby tu nebyli anonymové a sám tu jednoho máš a píšeš za něho….debilita..

  1. Jste se nějak rozepsal pane… Anonymy tu už mám dva. Jeden legální, pro lidi, kteří nechtějí být z nějakého důvodů jmenováni. A potom vy, jméno Debil jsem v Lomnici nezaznamenal, patrně jde o přezdívku. Ale podle vřelého zájmu o věci lomnické v komentářích soudím, že jde o lomničana a když zavřu oči, tak ho(je) i vidím. 🙂
   Je mi tu předsouváno, že píši za Anonyma. Proč? Já se za svůj názor nestydím. Já jsem tu podepsaný v tolika příspěvcích. Na rozdíl od vás pane. Vy se za své jméno stydíte? To jste asi vy, o kterém psala paní starostka, že se nám občanům nechce postavit čelem. Ale nebojte se, čeho se vlastně bojíte? No nic. Jsou případy, kdy píši na účet anonyma. Když dostanu komentář poštou (emailem) nebo do schránky anebo do kontaktního formuláře zde na webu.
   Můj názor na anonymy je však stále stejný. Ať jsou informativní, nebo se snahou uškodit. Vždy jde o nedostatek sebedůvěry.
   Jinak jsem nepochopil, co jste chtěl říci slovem debilita. Slovo debilita znamená slabomyslnost. Nejlehčí stupeň oligofrenie. Debil zhruba dosahuje v dospělosti úrovně nejvýše 12-letého dítěte. Může mít slušnou paměť a při pečlivé výchově někdy debilita zůstává poměrně skryta.
   Asi vám tu něco připadá slabomyslné… A jak hodnotíte své příspěvky. Jako silnomyslné? Opravdu?

   1. Dříve se používaly tři stupně oligofrenie:
    Debilita (IQ 52 až 67) – v dospělosti člověk dosahuje inteligence až desetiletého dítěte, není schopen samostatné činnosti, může však docházet do zvláštní školy.
    Imbecilita (IQ 36 až 51) – lze dosáhnout inteligence asi šestiletého dítěte, je mimořádně obtížné dosáhnout alespoň základní gramotnosti, v těžších formách bývalo doporučováno zařazení do ústavní péče.
    Idiocie – rozlišují se dvě stádia, prostá idiocie (IQ 20-35) a těžká idiocie (IQ pod 20). Člověk s prostou idiocií dosahuje intelektu asi dvouletého dítěte, ovšem lidé postižení těžkou idiocií nejsou zpravidla schopni mluvit ani rozumět řeči.
    Hraniční pásmo mezi oligofrenií a nižší normou inteligence se nazývá slaboduchost, definované jako mírná duševní zaostalost (IQ 68-85), případně od zanedbání správné výchovy, které může mít za důsledek snížení intelektového výkonu bez organického poškození mozku.

 14. Případ Jurovicův „Hrozný ko..t“ končí. A to veřejnou omluvou pana místostarosty na 11. zastupitelstvu. Po zhruba 5 měsících trvání. Mohl jsem to dát k soudu, ale nedal jsem. Protože jsem se osobně necítil uražen. Vnímal jsem to tak, že pan místostarosta ani tak nemluvil o mě, jako spíše vypovídal sám o sobě. Ale nelíbilo se to některým zastupitelům. Bývalý zastupitel pan Ing. Jelínek toto vulgární chování označil jako jeden se svých důvodů odstoupení, že s takovými lidmi nechce nic mít. Paní zastupitelka Ing. Kocourková MBA. k tomuto problému přistoupila jinak, vyzvala přímo pana místostarostu MVDr. Jurovice, aby se omluvil, že takové způsoby na zastupitelstvo nepatří (zastoupila tak mistrně roli starostky, která to měla udělat hned). Pan místostarosta to uznal a omluvil se. Škoda jen, že tak neučinil dříve a sám z vlastního rozhodnutí. Ale i tak to zvládl lépe než naše účetní nebo třeba pomlouvač pan V.V., který se neomluvil ani na výzvu.

Komentáře nejsou povoleny.