Absurdita věcí (ne)veřejných

Při čtení usnesení ze ZO mi připadá docela absurdní smysl hlasování v našem zastupitelstvu. Všimněte si s jakou důležitostí se schvalují body např. schválení dotace (někdo nám dává penízky, kdo by byl proti) nebo schválení živnosti hostinské pro školu (je to nutnost, tak o čem hlasovat?). 

No protože se to ze zákona musí. Zvednutím ruky zastupitel dává najevo, že o tom ví. Je to forma podpisu. Zkrátka, zastupitel je povinen vědět o všem, co se v obci děje (z hlediska obecního) a zvednutím ruky rozhodovat o kdejaké věci. Ale tím, že si nechala paní starostka schválit (svými kamarády) neomezenou manipulaci s rozpočtem, si myslí, že může nakupovat, co chce a utrácet, jak chce, bez vědomí všech zastupitelů. Např. jak se může objevit nový chodník na hřbitově aniž se probíral na zastupitelstvu?

No jednoduše, stačí když se pár zastupitelů domluví na své neveřejné schůzce, (potom co dali svému lídrovi možnost neomezené manipulace s rozpočtem), a nemusí projednávat žádné podobné body s ostatními zastupiteli. Teda tak si to myslí.
Otázka je, kolik takových případů utajovaných investic je? Proč mají tito podivíni potřebu se izolovat od ostatních řádně zvolených zastupitelů? Proč se bojí veřejného projednávání? Proč tato skupinka potřebuje neveřejné nezákonné pracovní schůzky několika zastupitelů a ne veřejné jednání všech zastupitelů? A co myslíte, projde jim to?

A tuhle znáte?

Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé.
Kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme,
budeme pikliti za královské tititi.

Kujme pikle, kujme pikle, správná pikle lidi zvikle.
Kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme,
lepšího nic není nad pořádný piklení…

 

6 thoughts on “Absurdita věcí (ne)veřejných”

 1. A co ten vas kamarad, zastupitel Blahus? To neni stred zajmu? To bagrovani na cisticce a ty prikopy ?

  1. Myslím, že pan Anonym směřuje otázku na mě, pojmem „váš kamarád“ zastupitel Martin Blahuš. Je pravda, že jsme se několik let přátelili. Je to prima veselý a zábavný kluk. Není tajemství, že jsme se navštěvovali při příležitosti narozenin apod. nebo v jeho sauně. I na kole jsme spolu projeli např. Libavou a také dálkovou 130 km dlouhou cestu na Slovensko kde má chatu. Prostě prima doba. Ale všechno jednou končí. Přišli volby a on dostal „rodinné doporučení“, které by bylo těžké nedodržet. A tak se naše cesty rozešly.
   Na otázku odpovím jednoznačně. Podle mého jde jistě o střet zájmů. Pokud zastupitel prospívá z veřejných zakázek obce a to ať přímo nebo nepřímo (přes najatou firmu) vždy je tato činnost podezřelá a vyžaduje zvláštní přístup. Slušné by bylo informovat zastupitele na ZO o tomto střetu zájmů a přesvědčit je o poctivosti tohoto záměru. Nelze se proto divit, že se to nelíbí panu Anonymu. Má právo si myslet, že když má někdo moc přihrát si zakázku domů, tak to i udělá. A to je pak zneužití svého postavení. A to je u nás, myslím, dokonce nezákonné.

 2. Myslím, že pan Blahuš měl zakázku i na úpravě cesty na místním hřbitově. Osobně mě nevadí, že to dělá někdo z obce. Problém je v tom, že se jedná o zastupitele. A na zastupitelstvu o tom nepadlo ani slovo. Kdyby pan Blahuš oznámil, že může být ve střetu zájmů a ZO by mu tuto práci schválilo, bylo by vše v pořádku. Ale tak?……Můžeme se jen domnívat.
  Kujme pikle, kujme pikle……..

 3. Nominuji „Kujme pikle, kujme pikle“ na hymnu naší obce.
  Co tomu říkáte?

  1. No, to by bylo pěkné mít obecní hymnu, ale za tou by museli stát všichni občané. Zatím by ji za přirozenou považovalo jen asi 5 zastupitelů, spolu s nějakými zaměstnanci obce a snad ještě pár pomahačů z Jedové chýše. A to je trochu málo. Ale je fakt, že představitelé obecního úřadu ji mohou prohlásit za legitimní i bez normálních občanů. Tu moc mají paradoxně od nás…

Komentáře nejsou povoleny.