4 thoughts on “Anketa k pořádání Dnů obce”

 1. Zvláštní. Podle hlasování je přání lidí mít Den obce samostatně. Nicméně si myslím, že starosta má právo vyhlásit za Den obce svou představu, jak prezentovat obecně vnímaný smysl Dne obce. Horší je, když smysl Dne obce nechápe nebo se ho dokonce snaží obejít. Nejde o to jen poskytnout zábavu a pití. Ale také poskytnout možnost sblížení lidi, kteří se během roku nepohodli anebo se neznali atp. Vzpomeňme hesla Tylov Lomnice jedna vesnice.
  Podívejte se na plakáty v Rýmařově v Bruntále nebo na stránky Ekofarmy. Tam všude je napsáno Den obce. Půlka zastupitelstva ani neví, že by nějaký den obce měl být. Ani pozvánku na účast pro místní podnikatelský subjekt nemáme. Dokonce ani žádost o sponzorský dar. Na oficiálních stránkách obce se však nepíše o Dni obce, tam je napsána pravda. Nerozumím tomu.
  My lomničané Den obce nemáme, ale vlastně ho jako máme pro cizince. Vlk se nažral, ale koza zůstala cela 🙂 .

 2. Zase jeden bod, kdy se ONI neberou vážně. Obhajoba z úst paní starostky na proč jsou Dny obce spojeny s Vozatajskými závody byla taková, že naši vesnici prý živí zemědělství a dřevovýroba. Bohužel se ale zaspala doba, kdy se to vztahovalo na většinu obyvatel. Kolik lidí z Lomnice je živeno zemědělstvím a dřevovýrobou dnes? I kdyby to bylo 80 lidí, je to necelá jedna pětina lidí. A co ten zbytek občanů Lomnice? Ti nejsou z tohoto pohledu podstatní. Těm dáme vstupenky zadarmo a bude vše OK 🙂 .

 3. Tak to je fór? Opět se z občanů dělají blbčané !!!
  Paní starostka si snad myslela, že se na tuto kamufláž nepřijde?
  Prosím, přestaňte už z nás dělat hlupáky !!!

  Co se týká otázky, co obyvatele obce nejvíce živí, tak rozhodně to není dřevovýroba. Kolik místních obyvatel a kteří jsou zaměstnáni v zemědělství, to víme také. Takže paní starostka zas neví, co mluví.

 4. Je to pravda i na stránkách Ekofarmy je na plakátu Den obce.
  Předpokládá se, že obyčejný člověk nemá internet?

Komentáře nejsou povoleny.