Beseda o Tibetu + foto

Tato akce je financována obcí Lomnice

Beseda o Tibetu proběhla, dle očekávání, s velkým zájmem veřejnosti. Dvěma slovy: Bylo plno. 🙂 Pan MUDr. Schubert je u nás v Lomnici velmi populární. Jeho filmy z cestopisných (vlastně i dobrodružných) výprav jsou na vysoké profesionální úrovni a velmi zajímavé. Krásné filmové záběry, vynikající střih, postřehy a odborný komentář, to vše nás provázelo po celý večer spolu s jeho sympatickým vystupováním. Je to velice činorodý člověk a tím pádem velice zaneprázdněný. Proto jsme rádi, že Dospěláci jej dokážou sem k nám dostat. Doufejme, že se mu u nás líbilo a že nás opět brzo navštíví třeba se svou kapelou Quartetovo Schuberto.

One thought on “Beseda o Tibetu + foto”

  1. Tibet se z velké části rozkládá na Tibetské náhorní plošině. Průměrná nadmořská dosahuje cca 4.900 m. n. m.
    Dříve byl Tibet nezávislým královstvím. Od r. 1951 je pod nadvládou Číny. Pramení zde nejvýznamnější řeky Asie jako Mekong, Brahmaputra Jang c´tiang, Žlutá řeka a Indus. Na jižní straně Tibetu se nachází nejvyšší hora světa Mount Everest.

    Naši cestovatelé projeli Tibet od východu na západ. Bohužel mohli jet pouze povolenou terasou. Ale i tak jsme mohli vidět nádhernou krajinu s obdělávanými políčky. Díky mikroklimatu zde rostou i banánovníky. Nahlédli jsme, díky video-projekci, do příbytků Tibeťanů, kde je čisto a pořádek i do jejich kuchyně. Viděli jsme krajinu podél řeky Jarlung, lemovanou vysokohorskými vrcholy a nádherná jezera až do hlavního město Lhasy s palácem Potala, jež byl sídlem Dalajlámy.

Komentáře nejsou povoleny.