Bludy

Musím přiznat, že se objevili i negativní názory na tyto stránky. Jsou sice ojedinělé, ale i tak je zde předávám k diskuzi. Musím to udělat já, protože samotní jejich autoři, či šiřitelé svůj názor říkají  raději jen ústně (někdy s pivní pěnou na rtech), třeba proto, aby to mohli kdykoliv popřít, nevím. Říci to veřejně tady a podepsat se, je asi nad jejich síly. 🙂 A někdy, docela nesmyslně tvrdí, že se nemohou zaregistrovat a přispívat tak svým názorem, či informací. Takovým lidem toto samozřejmě nevěřte. To byl první blud.

Další blud je, že toto jsou stránky Jelínkovců. To by mě zajímalo, z čeho tak někdo soudí. To už je paranoia, posedlost panem Jelínkem. Manžele Jelínkovi jsou nejčerstvější přispěvatelé a mají tu jen pár příspěvků a bohužel zatím žádný politický. Tak ještě jednou zopakuji, proč nemůžou být tyto stránky „někoho“ a proč jsou vždy jen těch, kteří přispívají a kteří čtou.

 1. Každý se vztahem k Lomnici zde může říct svůj názor, či poskytnout informaci, jen se musí podepsat a chovat podle pravidel.
 2. Názor jednotlivce zde není nikdy považován za obecný názor. Nebo že jej sdílí všichni přispěvatelé! Samozřejmě může mít někdo stejný názor a potvrdit ho v komentáři. Stejně tak může mít zcela opačný názor a negovat ho v komentáři.
 3. Jen v případě zařazení příspěvku do kategorie nějakého občanského sdružení, může být považován názor přispěvatele za názor celého sdružení či skupiny lidí. A to ne vždy, musí to vyplynout z kontextu.

A třetí blud je asi nejúsměvnější. Občas se tu objeví kritika či satira. Proč ne. Zatím vždy jen politická, protože politici už nepatří jen sami sobě a svým rodinám, ale volíme je my, platíme je my, nám mají sloužit (občanům), tak je hlídáme. Někdo řekne názor na konkrétního politika a někdo jen filosoficky pranýřuje zlo obecně. A tady je kámen úrazu. Na jednu nekonkrétní větu se chytne hned několik dotčených! Překvapuje mě, kde někteří lidé berou svou pýchu a přesvědčení, že při tvorbě věty myslel autor zrovna na ně. Ale je to dobře, alespoň vím, že nemají čisté svědomí. Jak se říká „Potrefená husa se vždycky ozve„. A to je dobře.

One thought on “Bludy”

 1. Musím reagovat, jelikož ta kritika byla směrována i na mé články.

  1. Pokud jsem něco psala na konkrétní osobu, tak je to pravda, se kterou jsem se setkala osobně, které jsem byla svědkem, co jsem zažila, co jsem slyšela a viděla a za čím si stojím. Nedovolila bych si na těchto stránkách napsat to, „co jedna baba povídala“. Jestli se někdo cítí dotčen, je to jeho problém, ať se chová jinak!

  2. Ke svým článkům nepotřebuji žádné rádce. Pan Ing. Jelínek se k mým článkům nevyjadřuje, ani mi nedává žádné rady. To si buďte jisti. Jsem dospělý a svéprávný člověk, který má nějaký názor. Pravda, nemusí se mnou každý souhlasit. Může zde sdělit názor svůj a pokud bude podepřen argumenty, jsem ochotna přiznat, že jsem se v něčem mýlila. Tak, jak jsem to už jednou udělala a vůbec se za to nestydím, ba naopak. Jak napsal pan Kressa je to paranoia, a tu nenávist někdo zasel. Je třeba se také podívat na to, co pro obec pan Jelínek udělal, ale to se rádo a rychle zapomene. Vážím si pana Jelínka, ale to neznamená, že jsem „Jelínkovec“, který jak ovce papouškuje jeho názory.

  3. Pokud píši obecně, tak o problémech, které se bohužel v naší společnosti i v naší obci mohou vyskytovat. Na takové věci by si spíše každý měl dát pozor, jelikož jsou velmi nebezpečné a dokáží mnohdy nenapravitelně ničit lidské zdraví. A pokud se někomu zdá, že tyto vlastnosti na někoho sedí, měl by spíše zpozornět. Pokud ovšem z toho nemá nějaký prospěch. Pak se samozřejmě kritika obrátí opačným směrem.

  4. Pokud píši za Lomnické dospěláky, články jsou naprosto apolitické a pouze sdělují , co jsme udělali za akce a co chystáme. Chci dodat, že naše akce jsou pro každého občana Lomnice. Jestli se někdo nechce zúčastnit, je to jeho věc, ale ať nekritizuje to, co neviděl a kde nebyl.

Komentáře nejsou povoleny.