Co mě zaujalo na 13. ZO

Nebude Den obce. 😥

Jedno je jisté, že připravovat takovou akci až ke konci dubna není možné, pokud to má za něco stát. Možná se čekalo schválně. Paní starostka předem věděla, že žádný den obce nechce. Je prostě jednodušší se přifařit k  vozatajům. Nemusí se moc starat.

Finančně se bude pomáhat rodině Kyselové. 

Pro dospěláky se nenašla ani koruna, přesto, že byla schválena do rozpočtu částka 20.000,- Kč a návrh akcí byl starostce předán. Ani jednu akci do plánu nezařadila. Žádní Dospěláci, žádné Staré sovinecko, žádní myslivci. Nikdo z nich nedostane od obce na podporu své činnosti ani korunu. 🙁

Schválena byla pouze částka 25.000,- Kč pro fotbalisty. Pro ně se také buduje nové zázemí v zelené hospodě a to místo bývalé kuchyňky a záchodků. A to i přesto, že tuto část má pronajatou spolu s obchodem pan Gomola. Naše starostka ani nevěděla, že tyto části budovy pronajala.  😯

Bude se finančně pomáhat Kyselovým ( Tylovský potlach ) +  retro diskotéka.

Blahušovým a Přichystalovým se přihodí nějaká koruna na chystanou akci  Den otců a mužů.

Sláva patolízalství.

Poznámka pod čarou: Doporučení – nezaškodí  koupit indulonu, aby to lépe klouzalo. 😀 

5 thoughts on “Co mě zaujalo na 13. ZO”

 1. V souvislosti s články Dopřejme si a Faktury K. je informace o finanční pomoci výše uvedeným subjektům velice zajímavá.
  Není to krásné, když si můžete sami sobě schválit finanční příspěvek na své rodinné akce? Je. A není to super si udělat monopol na kulturu v obci? 🙂 Je. Není to krásné, jinému zbourat, abych já mohl jakože znovu postavit? Jo jo. Je to prima…
  Rovný přístup po AAAnabůstánsku… Okupace úřadu trvá.

  1. Když si vzpomenu třeba na Josefovskou zábavu pořádanou Ing. Kocourkovou, kterou pořádala s několika zastupiteli a spolkem Dospěláci a nic po obci nechtěla, protože je zrovna zastupitelka a také podnikatelka. Stud by ji omýval. Obec tu přece není proto, aby podporovala podnikatele na jejich kulturních akcích! Naopak. Podnikatelé jsou tu proto, aby oni případně pomohli i jiným kulturním akcím (uznají-li to za vhodné). Např. příspěvky do tomboly plesu či zábavy a podobně. Obec má přispívat jen řádně organizovaným neziskovým spolkům či organizacím.
   Vezměme si příklad pro lepší pochopení této absurdity. Podnikatel A dá sponzorský dar 1000Kč na obecní akci. Obvykle jako reklama. Potom dá obec naoplátku podnikateli A sponzorský dar 1000Kč na jeho akci. Také jako reklama (financováno obcí).
   Takže nikdo nikomu nic nedal, jen si navzájem popůjčovali, ale reklama zůstává. 🙂 Absurdní, že?
   Takhle to vidí, morálně bezúhonná zastupitelka Kyselová.
   Ale ten příklad může být i horší. Když obci dáte 1 000 a vrátí se vám 10 000. Vyčuranost.
   Když zastupitel pořádá akci, tak ani nemusí být podnikatel, protože jde o politickou prezentaci (reklamu) své osoby a tato reklama by rozhodně neměla být placená z veřejných prostředků. A pokud je, je to hanba. Obzvlášť v případě, když jiným, pořádání jejich akcí zabraňují. Jakoby říkali, na akce jsme tady odborníci jen my a veřejné prostředky jsou tu jen pro nás.

 2. Budování zázemí v zelené hospodě pro fotbalisty je mrhání veřejnými prostředky. Protože TJ Sokol zázemí má nové a přímo u hřiště. To, že právě starostka se úspěšně snaží zabránit dlouhodobému využívání této stavby je věc nepochopitelná a alarmující.
  Podali jsme odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu o zastavení pasportizace z důvodu nesouhlasu obce s údržbou nemovitosti.
  Čekali jsme, že se fotbalisti a jejich příznivci nějak postaví za své dlouhodobé zázemí. A že nějak přimějí starostku k rozumnému přístupu k věci. Nestalo se tak. Starostka dokonce ještě doplnila své vyjádření, ve kterém stále trvá na zákazu.
  Proto je zítra (pátek 29.4.2015) v 10:00 ústní jednání řízení o odstranění stavby. Přijede spousta úředníků, přijďte i vy se podívat a poslechnout, co na nás nachystal pan místostarosta Jurovic a starostka Šomodíková.

  1. Jednání proběhlo, místo činu bylo prozkoumáno. Ještě nebylo vydáno žádné rozhodnutí. Objekt je tedy stále uzavřený pro veřejnost.
   Docela mě potěšilo, že se na místo dostavili i někteří občané Lomnice, kteří se nebáli říct starostce svůj názor na její destrukční politiku. Nebylo to nic lichotivého, přesto se těmto názorům jen usmívala.
   Dodala překvapivě zajímavý důkaz, podporující její rozhodnutí o nesouhlasu s pasportizací. Znalecký posudek z doby prodeje nemovitosti. Tvrdila, že dokazuje, že přístřešek tam nikdy nebyl a že je to naše nová černá stavba na cizím pozemku. Nicméně v doložených fotografiích posudku je vidět stojící nosné sloupy přístřešku. Střecha přístřešku byla demontována a opřena o zeď, kvůli příliš vysoké vlečce na piliny, kterou tam pan Černota parkoval. Navíc ten „cizí“ pozemek je ten, který schválilo zastupitelstvo k prodeji již v roce 2014.
   Ale ještě zajímavější bylo, že znalecký posudek přesně popisuje přípojku vody, o které starostka tvrdí, že neexistuje! A proto s námi ani s fotbalisty nemůže uzavřít smlouvu na vodu. A nutí nás vykopat novou přípojku i když měla, celou dobu sporu, důkaz v ruce a podmiňuje tím nezákonně i dokončení prodeje pozemků. Děkujeme paní starostce za nový důkaz. Není zas tak zlá, jak lidi říkají…

 3. Ani se nedivím tomu, že se usmívala. Ona je přece ohromný geroj ( jenže si to myslí jen ona a její poskoci).
  A vida, takže všichni, kteří tvrdili, že tam přípojka je a byla, měli pravdu a paní starostka ze sebe udělala tímto „důkazem“ jenom hlupáka. Ještě něco: prokázala podjatost v tomto případu. To se panu doktorovi určitě nelíbilo.

Komentáře nejsou povoleny.