Czech Cycling Tour

Rýmařovem projede prestižní cyklistický závod

Rýmařov – V letošním roce se koná již sedmý ročník klasického etapového závodu Czech Cycling Tour – O pohár hejtmana Olomouckého kraje, a i tentokrát se špičkoví cyklisté vypraví do Jeseníků.

Czech Cycling Tour se bude konat od 11. do 14. srpna 2016, závodu se zúčastní sto šedesát jezdců z dvaceti cyklistických stájí včetně tria českých stájí  Whirpool Author, SKC Tufo Prostějov a Klein Constantia. Závod projede 112 městy a obcemi, bude mít osm rychlostních prémií a 13 horských prémií. Jezdci absolvují celkem 539 kilometrů a nastoupají 8570 metrů.

První etapa bude představovat týmovou časovku na 17,3 km, která se odehraje ve Frýdku-Místku, druhá etapa v délce 177 km povede z Olomouce do Uničova. Třetí, sobotní etapa, povede z Mohelnice do Šternberka a v jejím průběhu se závodníci podívají i do Rýmařova, Závěrečná etapa představuje téměř 160 km z Olomouce přes Brníčko,  šternberské Ecce Homo a Moravský Beroun s cílem na osvědčených okruzích v Dolanech, které závodníci absolvují celkem devětkrát.

V Rýmařově můžeme peloton očekávat na Opavské ulici kolem 14:40 směrem od ulice Rudé armády (od Dolní Moravice kolem restaurace Na Růžku), závodníci budou pokračovat přes Revoluční ulici a třídu Hrdinů na Stránské, Křížov a Sovinec.