Diktatura mocipána

Naše paní starostka se už mnohokrát vyjádřila směrem k stránkám občan-lomnice.cz a to velmi nehezky. Tentokrát na oficiálně nahrávaném ZO se snažila promluvit kultivovaně. Nicméně stále tvrdí hlouposti. Celý problém je v tom, že není ochotná poslouchat jiné názory než svoje. Nejraději by asi spálila i knihy, kterým nerozumí, nebo se jí nelíbí. Doba feudalismu, kde se dobře dařilo panovačným povahám je již dávno překonaná. Jinak už by se z nás kouřilo a šlehaly plameny. Diktaturu proletariátu si z nás mnozí pamatují, ale to diktovala alespoň strana, ne jednotlivec. Také nám tu diktoval pan Hitler. Jaké máme poslouchat rádio, jaké noviny budou vycházet, jak budou vypadat i co budou říkat. Určoval, kdo je přijatelný a kdo ne. Kdo dostane kulku, kdo šibenici a kdo židovské zlato. Ukázalo se, posléze, že ač docela oblíben (Němci), šlo o pouhého talentovaného manipulátora s docela děsivou nemocnou povahou. Miliony lidí za to zaplatili vším.

A tak nějak podobně vidím snahy naší vládnoucí party. Všemožně zamezit informovanosti. Například některé příspěvky jsou vytištěny a poskytnuty občanům třeba v obchodě. Paní starostka však vždy pošle pracovníka OÚ nebo svou dceru, aby tyto letáky strhli. To se opravdu pravdy tak bojí, jak se bál králův bratr panfletů básníka Špíny, když zabili toho chlapce? Výhrůžky násilím, sprostosti na veřejných zasedáních, lži, zatajování, pomluvy, morální odsuzování atp. denní pořádek. Ale zpět k 8.ZO a stránkám:

Tyto stránky prý nejsou stránky pro občany. Ale jen někoho.  Je to blábol. Ptám se, a pro koho jsou hospůdky, kavárny či jiné blogy? Vždy mají svého vlastníka, ale slouží svému účelu, občanům. Jde o veřejný prostor, fyzický či virtuální. Může přijít každý, kdo chce. Může poslouchat, číst či promluvit, psát jak se mu zlíbí. Anebo jen povykládat o svých zážitcích, názorech nebo akcích, které navštívil či pořádal. Samozřejmě politika vede skoro všude. Typické pro demokracii, vládu lidu, samosprávu. Zvána je i paní starostka Šomodíková. Ale proč by komunikovala s obyčejným občanem. Ona je tu proto, aby sama řekla občanovi, jaký má mít názor, tak k čemu komunikace.

Každý ať využívá oficiální stránky obce. To jsem nepochopil, jdou nějak využívat? Mě osobně se to nepodařilo a to jsem chtěl jen jeden řádek (viz Lomnický Absurdistán). Jediný, kdo to nějak využívá je paní zastupitelka Kyselová, má tam fotky z rodinných akcí, či reklamy na muzeum a to jen proto, že to má pod kontrolou paní snacha. Žádné názory tam neexistují, ani ten jeden oficiální. Nedozvíte se toho moc, ani co bude na zasedání ZO, ani zápisy z jednání, ani třeba kdo jak hlasoval, ani jak proběhlo výběrové řízení na ředitele školy, no smutné. Občané jsou zváni jen na oko. Takže zase blábol.

Tyto stránky prý nejsou 500 občanů obce. No to je pravda, copak to někdo někdy tvrdil? Nicméně, který z těchto 500 obyvatel má zakázáno sem přispět svým názorem či jiným příspěvkem? A co čtenáři? Minulý měsíc jich bylo přes 600, odkud mohli být? Prostě účelový blábol.

Přisoudit si, že já mám web občan Lomnice. Další bude web-Občan1, web-Občan2. Docela velká hloupost a nepochopení podstaty věci. Nezáleží na tom, kdo poskytne prostor, ale na tom, kdo přispívá a samozřejmě přispívá jen ten, kdo má čím a kdo chce. Kdokoliv může založit podobný příspěvkový web, i obec, má-li pocit, že to zvládne lépe. Samozřejmě budu posílat příspěvky i tam i tam2 i tam3. Tak o čem to vlastně mluví paní starostka? Vlastně blábolí… bla bla, ale zní to pěkně, což? 🙂

 

 

5 thoughts on “Diktatura mocipána”

 1. Na obecní nástěnce nesměl viset ani článek ZASTUPITELE Ing. Jelínka, ve kterém se vyjadřoval k průběhu volby ředitele místní školy. Občané NESMĚJÍ znát názor zastupitele, pokud je odlišný od názoru starostky? Nebo je to přiznání, že volba nebyla úplně „košer“?
  Další zásadní věc je, že o tom, co může na nástěnce viset, začal rozhodovat i přítel dcery starostky, který ani není občanem naší obce! Tak kde to, proboha, žijeme?
  V diktatuře starostky.

 2. Dejte někomu moc do rukou a pak teprve poznáte, co je zač a jak s ní naloží. Normální člověk, budovatel, pocítí odpovědnost a snaží se pracovat, jak nejlépe dovede, na plný plyn. Jakmile zjistí, že nestíhá, nebo něco zvorá, tak odchází se vztyčenou hlavou a dává prostor jiným.
  Ale pak jsou tu i jiní, mocipáni, kteří jen touží po moci, z cílem, aby prostě všechno bylo jen po jejich. A použijí k tomu všechno, co se dá. Manipulaci, lži, intriky, zákazy, násilí. Nikdy neodcházejí dobrovolně ze svých pozic. Raději vás přesvědčí, že černá je vlastně bílá. Proto, než půjdete do boje pod něčí bílou vlajkou, zastavte se, zapněte hlavu, bez emocí a v klidu si prohlédněte vlajku znovu…

 3. Každý ať využívá oficiální stránky obce – řekla paní starostka. Jak se potom vyrovnává s novými stránkami podřízené instituce Školy? To by mě opravdu zajímalo. Kdy začne mít pocit, že je nemá pod kontrolou? Anebo má? 🙂
  Doufejme, že školní stránky nezaniknou kvůli mocenským pudům nějakého jednotlivce. To už by bylo fakt moc. Držíme pěsti…

Komentáře nejsou povoleny.