Divadelní představení

Kdo z občanů Lomnice chtěl, mohl se zúčastnit divadelního představení. To se odehrávalo 15. července, v 17.hod v zasedací místnosti místního obecního úřadu.  Šlo o představení loutkové, které se odehrávalo zcela v režii naší paní starostky. Loutky byly dopředu patřičně ošetřeny, tak aby se jim nepomotaly ovládací provázky a dalo se s nimi dobře manipulovat. A tak si paní starostka s bravurou ji vlastní se všemi, kromě dvou, poradila. Ty dvě, ne a ne poslouchat. Přesto to dopadlo podle představ paní režisérky a samozřejmě i některých vděčných občanů. Málem bych zapomněl. To představení neslo název „Volba ředitele školy“.

Vše bylo i pro účinkující do poslední chvíle řádně utajeno, ale tak jak to již bývá, výsledek byl znám už dávno předem. Povídaly si o tom i děti ze školy. Představení bylo mistrnou ukázkou toho, co všechno jde s loutkami provést, když se to vezme řádně do ruky. Paní starostka v roli režisérky nezklamala a se svým výkonem byla zajisté spokojena. U obecenstva však žádný obdiv nesklidila. Lidé odcházeli v průběhu představení. Ovšem poddajné loutky byly po představení řádně oceněny.

9 thoughts on “Divadelní představení”

 1. I druhý akt divadélka, Volba člena finančního výboru, stál za to. Tam to sice trošku drhlo s panem zastupitelem Martinem Blahušem. Paní starostka Šomodíková ho posunky vyzývala, „teď začala tvoje role, mluv“. Pan Martin trochu popletený, protože ve scénáři bylo: „Kocourková navrhne tři kandidáty, a v ten moment ty navrhneš našeho“ No a inženýři to samozřejmě zvorali. Vůbec si myslím, že zastupitelé jako třeba Ing. Kocourková a Ing. Jelínek, se do tohoto divadla vůbec nehodí. Nemají kapku hereckého talentu. Jejich ovládací mechanizmy jsou styřelé a pomotané a rejža by je měl vyloučit, protože s nimi jsou jen potíže. Není nic horšího než loutka s vlastním rozumem. Kdo se má na to dívat. Ještě, že je to zadarmo.

 2. Já si myslím, že celý scénář divadla byl špatně napsaný. Napětí žádné, konec známý. Dokonce chvíli trapné ticho. Příště by mělo být na plakátu k jednání ZO napsáno :
  Divadelní představení ZO
  Režie: Šomodíková Anna
  Pomocná režie: Kyselová Anna
  Scénář: MVDr. Aleš Jurovic
  Loutky: Josef Šebesta, Martin Blahuš

 3. Já myslím, že to bylo pěkné. Kdyby jim to nekazili ti z „malé čtyřky“ tak to mohlo být ještě lepší. Je fakt, že to zdaleka nedosahovalo kvalit místního dětského kroužku Kořínek, ale snaha se taky cení. 🙂
  Ta hudba by to samozřejmě ještě vylepšila. Snad příště, nějakou tu budovatelskou:

  Ten kdo s námi nepeče.
  Ten ať radši uteče.
  My jsme velká pětka
  secvičená letka.
  Podepiš to brkem,
  neb zakroutím ti krkem.
  Nás je tady dost,
  Polibte si chvost.
  Všechno je tu naše
  i co bylo vaše.
  Náš je všechen vzduch,
  a váš jenom puch.
  Zašlapem vás do hlíny,
  zůstaneme bez viny.
  A kdo trochu cekne,
  jako ryba lekne.
  My tu máme vládu,
  taky hitparádu.
  Hažme perly sviním,
  z krádeže je viním.
  Jako ryba na háčku,
  zavřete už klapačku.
  My jsme bozi na zemi,
  rozšiřujem uzemí.
  Naše každá lež,
  mana pro drůbež.

   1. Posíláme DÍKY na Slovensko. Zůstaňte naším příznivcem.

 4. Tak to sedí. Měla by to být hymna našeho AAAnastánu. Musí se to zhudebnit.

Komentáře nejsou povoleny.