Dnešní děti

Konstatování neznámé ženy… 79 let

….mám to štěstí, že jsem téměř na konci života… Bude hodně náročné pro tuto novou generaci se o sebe postarat. Rodiče poskytující servis, tu věčně nebudou ..
Děti se dnes nemají nutit k jídlu, spánku, učení, pohybu, domácím pracím, ba ani k respektování autorit. Děti dnes jednoduše mohou vše – dospělí nic.
Vyrůstá přece generace osobností, která nepotřebuje to, čím si prošli jejich rodiče … 

Děti dnes nemusí nic, doslova. Třeba my jsme v mládí museli poslouchat – rodiče, prarodiče, učitele, trenéry ..To je asi první věc, kterou dnešní rodiče na svých dětech nevyžadují, aby neměly doživotní mindrák.
Jo, já poslouchat musela a mimochodem žádný mindrák z toho nemám. Rodiče měli autoritu a dokud jsem bydlela do dospělosti doma, platila pravidla mých rodičů.

Nevychovaných dětiček, co se neumí chovat ani doma, ani kdekoliv na veřejnosti, v hotelu, v restauraci, v dopravních prostředcích atd. vídám stále více. Neposlechnou za žádnou cenu, ani za cenu sebezničení a tomuhle někdo říká„zdravé“ dětské sebevědomí? Děti dnes nemusí ani jíst v pravidelných časech normální jídlo Vídám maminky, které se lžičkou v ruce pobíhají kolem stolu či kdekoliv jinde a snaží se dostat do svých dětí oběd. Dítě oběd odmítá, načež vyškemrá po chvíli sušenku, čokoládu, zmrzlinu, brambůrky nebo nějaký jiný pamlsek.

Pamatuji se jak u nás platilo snídaně – oběd – večeře, nikdo nás do jídla nenutil, ale všichni věděli, že v mezičase nic nebude. Najez se jídla, sladkosti jsou za odměnu nebo si dej ovoce. U televize nic k „zobání“ nebylo a po večeři se už nic nekřupalo.

Světe div se, obezita nebyla takovým strašákem jako je dnes a to se u nikoho doma žádné speciality, cizokrajná, odlehčená, bezlepková (i pro ty, kteřítakovou dietu nepotřebují), veganská nebo light jídla nepřipravovala …
Děti dnes zásadně nemusí doma pomáhat. Rodiče dost často připomínají otroky a sloužící. Z práce honem vyzvednout autem děti, honem je odvézt do kroužku, připravit jim tohle a tamto, dovézt domů, uvařit jídlo, uklidit, vysát, vyprat, vyžehlit, dát do skříně. Slýchám, jak se některým ratolestem protiví i to, že musí dát nádobí do myčky, případně ho z myčky uklidit do skříněk. S odpadky chodí tátové, hadr na podlahu „děti – osobnosti“ neznají, není přece od věci pořídit automatický vysavač?!

A posekat trávu nebo snad vyplít záhon?
Pomoct něco u babičky nebo dojít pěšky pro nákup????
Žijí jako v bavlnce, jediný stres, který je doma může potkat je nefunkční anténa k TV, výpadek internetového signálu nebo ztráta mobilu …
No, jsem zvědavá, kdo jim takový servis bude poskytovat až tu rodiče nebudou a jak se o sebe postarají.

Nutit děti do učení nebo je vyhnat někam do lesa za pohybem, na rodinnou procházku, v horším případě na stadion či plavečák?
Nebo je snad nutit jít večer spát … nemyslitelné!
Já vám nevím, ale je to opravdu správná cesta – nechtít po dětech nic?
Nemusí nic znát protože vše najdou na internetu.
Vždyť některé dnešní děti neumí ani pořádně psát, leckteré nedokáží pořádně ani číst a bez kalkulačky si nespočítají ani nákup…
Bez navigace v tabletu nebo mobilu si neumí najít cestu nebo vyhledat odjezd vlaku v jízdním řádu. Bez internetu se vlastně neumí ani bavit, protože internet a sociální sítě jsou pro ně jedinou zábavou, všechno ostatní je nuda …
A takoví jedinci, kteří se vlastně neumí o sebe postarat, nic nevědí, nemají
jakékoli sociální návyky a žijí znuděné životy, jsou prý ta lepší příští generace?!
Jedinou cestou k normálu je NÁVRAT k výchově, prováděnou našimi PŘEDKY.
Prvním a důsledným krokem musí být – pořádně seřezat prdel těm nemyslícím politikům, výchovným poskokům, sociálním pracovníkům a psychologům, co tu současnou nevýchovu k nám odkudsi zavlekli !!!!