Fotbal bude!

Jak jistě všichni ví, naše paní „starostka“ (píši v uvozovkách, protože podle jejích destrukčních skutků nelze psát bez uvozovek. Slovo starosta je odvozeno od „starati se“. Myšleno v pozitivním smyslu. Postarat se o obec a občany a jejich zájmy. U nás je to jinak, starostka se stará jen o sebe a některé své věrné, což dokazují třeba faktury obce, pracovní smlouvy atd. Ostatním se dokáže postarat akorát o problémy. Třeba všem místním spolkům šlape po krku. Teda kromě katolického spolku. Nejhůře to odnesli Dospěláci, které bezdůvodně odstřihla od příspěvku obce, jako by to byli její peníze.) Fotbalistům nechala zavřít šatny, protože se jí nelíbilo jak byly opraveny a nesouhlasila s legalizací, aby zde mohli dál hrát. Prý mají vodu načerno alespoň dvacet let. „Starostka“ a „místostarosta“ se nedávno, za doprovodu několika státních úředníků, zúčastnili slavnostního uzavírání budovy pro veřejnost. Přesně v duchu „zájmů obce a občanů“. 

Budovu jsme tedy pro veřejnost uzavřeli, přišli jsme tak o několik místních fotbalových zápasů. Ale fotbalisti se tak trochu vzbouřili a napsali petici, to jest, postavili se za své šatny, které využívají od nepaměti. I za vodu, kterou si sami vykopali (za tehdejší podpory obce). To nás přimělo otevřít jim šatny pro další zápasy i proti vůli úřadu. Z hlediska vyššího principu mravního, budeme ignorovat pudové rozhodování tyranů.

 

8 thoughts on “Fotbal bude!”

 1. Jenom doplnění, ne všichni fotbalisti podepsali petici. Našel se jeden, který tým zradil. Kdo to asi může být? 15 let se sprchuje nelegální vodou v nelegálních šatnách a teď, najednou, se jí začal štítit. Tým nechal na holičkách i při minulém zápase, kdy se jen koukal, jak v oslabení dostávají… Tomu se říká „týmový hráč“.
  Jidáš dostal za zradu 12 zlatých… Čurda zradil atentátníky jen ze strachu… Kapitán zradil pro maminku…

  1. Vazeny pane Kresso prestante se plest laskave do nas fotbalistu a prestante hanit nase hrace kvuli vam jsme prisli o jednoho s nasich nejlepsich fotbalistu doufam ze jste stastny. A kdyz jsme u te zrady kde byl vas syn v sobotu? nezvedal telefon nic jen jste ho vyuzili pro vase potreby. Narozdil od vaseho syna vami hrac nazvany Jidasem nam to rekl dopredu ze neprijde a ma duvody a vsichni ted stojime za nim!!!!!!! A odkud mate informace ze petici psal nejaky fotbalista maximalne vas syn nikdo jiny takze nas nehazejte laskave do jednoho pytle. dekuji Zbynek Zacek ml.

   1. Vážený pane Žáčku, děkuji moc za komentář. Avšak mýlíte se, když tvrdíte, že se pletu do fotbalistů. Proč si to myslíte? Hanit nebo chválit hráče či rozhodčího je svaté právo fanoušků, alespoň doufám. 🙂
    Je mi osobně velice líto, že lomnický fotbal přišel o jednoho z nejlepších fotbalistů. Mrzí mě, že si myslíte, že kvůli mě. Podle mých informací, už nehraje protože se naštval, že jste všichni podepsali petici za znovu otevření šaten (i váš podpis jsem tam viděl). Jaký já mohu mít vliv, že někdo odmítne hrát za Lomnici? To by chtělo blíže vysvětlit.
    Jestli vás náš syn zradil, že nenastoupil v sobotu, tak si to vyřiďte s ním, je už dlouho dospělý. Osobně jsem mu už vyjádřil nelibost k jeho chování, ale měl vážný důvod.
    Nerozumím, pro jaké naše potřeby jsme ho využili? Buďte trochu konkrétní. Já si veškeré své potřeby vyřizuji sám. Jestli myslíte šatny, nebo vodu v nich, tak věřte, že já osobně nemám žádnou potřebu, aby šatny využívali fotbalisti. Prostor můžu využívat i k jiným účelům, i když jsem je rekonstruoval pro vás. Je to především vaše věc, kde se budete převlékat a v čem se budete koupat. Jen bych byl opravdu rád, když se bude hrát fotbal v Lomnici a také jsem rád, že i vy hrajete za nás. Tedy ještě jednou, nemám žádné potřeby, ve kterých by mi mohli fotbalisti nějak pomoci! Jestli vy o nějakých víte, sem s nimi. Slyšel jsem také zajímavý názor, že beru fotbalisty jako rukojmí. 🙂 Úsměvné. K čemu by mi byli rukojmí? Co bych za ně dostal?
    Je hezké, že „všichni“ stojíte za „ním“. to se mi líbí. Teď se mi také líbilo, jak jste se postavili za své dlouholeté šatny. Hezký nápad, petice. Ocenil jsem to tím, že jsem šatny na své riziko znovu otevřel. Potěšilo mě to, když se (správně tedy jen někteří fotbalisti) rozhodli bojovat za své sociální zázemí, vždyť tu bylo vždycky pro vás. Nemohu za to, že je to najednou všechno „nelegální“. Já už jsem toho udělal pro vás dost, nebo ne? Pokud šatny chcete, budete je mít, pokud nechcete, nebudete. V podstatě to jde už mimo mě, je to jen na vás. Ale rozhodně nebudu kopat novou přípojku vody vedle stávající a fungující, jenom proto, že to někomu připadne prima. 🙂 Sám byste to také neudělal.
    Ten konec vašeho komentáře je podivný, vůbec mu nerozumím. Proč jste tedy podepsal onu petici? Máte právo si to rozmyslet a stáhnout svůj podpis. Není to moje petice. Do jakého jednoho pytle vás hážu?
    Jestli není něco pravda, co jsem napsal, tak jsem rád, že jste to ozřejmil. Cením si každého příspěvku. Je důležité komunikovat.

    1. Dovolte mi, abych se také vmísila do diskuze.
     Pane Žáčku, pan Kressa se do vás, fotbalistů, pletl pouze tím, že se svoji ženou vybudovali fotbalistům na své náklady nové, důstojné zázemí. Vzpomeňte si v jakých potupných podmínkách jste se převlékali spolu s hostujícími hráči. Nebylo vám před nimi hanba? A podotýkám, že v NELEGÁLNÍCH podmínkách. A obec mlčela. Starostce nevadilo vůbec nic. Ani to, že se nemá, jako divák, kam jít vyčůrat..
     Proč se už dávno představitelé obce sami nepostarali o vybudování kvalitních šaten? Proč najednou teď, až to vybudoval někdo jiný, zjistili, že je cosi ( přípojka ) nelegální a šatny jsou nahoře a né dole, jak byly kdysi, že žumpa propouští a na trávníku roste tráva, voda prší směrem dolů, a t.d. ? Kde tekli splašky z koupání tenkrát, víte to? Rovnou do potoka. A starostce to bylo úplně fuk. Nezdá se vám to všechno podivné ?
     Jak jsem slyšela, váš hráč se rozhodl sám, že nebude hrát, dokud vše nebude legální. Proč ale hrál dosud? To mu nevadilo, že je vše „na zavřené oči“ ?
     Já být vámi, vážila bych si toho, že pro mě někdo, něco a za svoje vybudoval. A ještě je ochoten riskovat další problém, že vám zpřístupní šatny i přes zákaz, aby jste mohli hrát i v Lomnici.
     Za tím, že vznikl problém, hledejte starostku a místostarostu a jejich kumpanii.

 2. A ještě se jim vysmíval! Tomu se říká sportovní chování? Převlékání ve špíně se mu asi líbilo více. Nového se štítí. Takový člověk nestojí ani za zlámanou grešli.

 3. Jsem přesvědčená, že s vaším rozhodnutím souhlasí většina obyvatel. Co jsem zaznamenala, mnozí lidé jsou dost nazlobení.

 4. Mám tu vyjádření onoho hráče z facebooku, kde sám vysvětluje důvody svého chování. Vlastně zradili hráči jeho:

  1. Nepřipadám si nešťastný ani nemocný, ale mohu se mýlit 🙂
   Šatny nebyly zavřeny kvůli soukromým sporům, ale kvůli „nelegálnímu odběru vody“ a hlavně kvůli „nesouhlasu obce s pasportizací stavby“. Obec nesouhlasila kvůli tomu, že se jí nelíbily stavební úpravy, které jsme provedli a že jsme nevykopali novou přípojku vody vedle stávající, jak obec požadovala. A jako právnická osoba můžete provozovat jen to, co máte povoleno. Nezbylo, než zavřít.
   Ale proto, že si klub po uzavření šaten pravděpodobně uvědomil, že tyto šatny, které užívají, si sami vybudovaly předcházející generace místních fotbalistů pro sebe a následující generace. I tu vodu, kterou 20 sezón využíval i tento fotbalista. Není tedy důvod o ně přijít, jenom kvůli tomu, že se na úřadě někdo zbláznil.
   Tak jak nastaly v historii místního fotbalu okamžiky: uděláme hřiště, uděláme šatny, přivedeme vodu do šaten…atd. Stejně tak současná generace stojí před úkolem ubránit si to, co pro ně vytvořili jiní…
   Peticí tak projevili opravdový zájem o místní zápasy. Pronajal jsem si tedy „staveniště“ jako fyzická osoba, než se vše vyřeší. A hraje se dál.
   Pan „zrazený“ nazývá fungování kabin „cizím sporem“. Jeho se to nedotýká, není to jeho boj, má svých starostí dost. Je tu jen pro radost ze hry, tak proč něco udělat pro fungování týmu? Přitom sám toho mohl udělat nejvíc, jeho máma je ve vládnoucí koalici obce.
   Jsem asi ubohý, jak tvrdí, ale hlavní je, že on je chlap jak se patří, kapitán, který pro tým položí život a udělal by cokoliv, jen aby fotbal v Lomnici přežil pro následující generace.

   Jen když začne trochu hřmít, je potřeba se schovat do jeskyňky a počkat, až se to přežene a dívat se z bezpečí jak ostatní se v lijáku pod blesky snaží ubránit pro mě, co se dá. Není to můj boj. TEČKA

Komentáře nejsou povoleny.