+Hilda

Tento týden nás navždy opustila naše kamarádka Hilda Němečková. Byla to svérázná osobnost a možná proto jsem ji měl rád. Kdo ji znal, ví, že ani pro ránu nešla daleko. Samozřejmě jen tomu, kdo zasloužil. Již ve svém těžkém dětství se naučila milovat a nenávidět. Nic mezi tím. Nebylo to lehké v poválečném období být dcerou rakušana bojujícího na straně wehrmachtu a to ještě se jménem Hilda Rupitchová. Lidé v okolí to nevinné dívence dávali citelně znát. Pitomců, co vás poznamenají, se najde vždycky dost. Z toho pramenila její doživotní ostražitost a chvíli trvalo než vám otevřela své srdce. 

Hilda ráda a hodně četla, milovala knížky, ale nejvíc milovala spolek Lomničtí dospěláci, který ji naplňoval život a kterému postupně věnovala do jeho knihovny ve  Spolkovém domě spoustu knížek i velmi vzácných. Moc jí za to dík.
Málokterou Dospěláckou akci Hilda vynechala, snad jen náročné pochody, které ji už nešly, ač se moc snažila a opakovaně to zkoušela. Poslední období svého života si s Dospěláky opravdu užila, Jen letos, navštívila Wroclaw, Prahu, Vídeň, Salzburg a jiné akce. Na výlety minibusem se hlásívala jako první. Kulinářské akademie absolvovala všechny, jejího amura se však již nedočkáme. Myslím, že zemřela šťastná, přestože život plánovala do 100 let.

Ani jsem netušil, jak mě bude tvůj nečekaný odchod bolet, Hildo..

2 thoughts on “+Hilda”

  1. A jedna speciální fotka, speciální tím, že ač není stará, jsou na ni oba naši kamarádi Ruda a Hilda, kteří již nejsou mezi námi ve svých fyzických tělech, ale zůstali v nás v milých vzpomínkách…¨

  2. Je to smutná zpráva. Dobře, že si s dospěláky užila spousty hezkých chvil. Myslím, že členství ve spolku ji naplňovalo radostí a necítila se sama.
    Snad je tam nahoře šťastná.
    Upřímnou soustrast rodině

Komentáře nejsou povoleny.