Hulvátství vítězí

Když rozhodčí na hřišti neodpíská faul jednou, vzroste jen nervozita, když to udělá podruhé, nervozita se dál prudce stupňuje. Když dále neodpískává fauly, začnou se všichni prát a je konec. Takovou blbost dělá jen uplacený nebo hloupý či slepý rozhodčí.

Co udělá primář nemocničního oddělení, když sestra řekne pacientovi „Drž klapačku“?
Co udělá majitel obchodu, když jeho prodavač, řekne zákazníkovi „Drž klapačku“?
Co udělá Starosta obce, když jeho zaměstnanec řekne občanovi „Drž klapačku“?

Vždy jde o dobré jméno subjektu. Proto primář v zájmu nemocnice přikáže sestře neprodleně se omluvit pacientovi a ujistí ho, že se to nebude opakovat. A to i v případě otravného pacienta. To je úplné minimum.
Majitel obchodu okamžitě vyhodí takového prodavače na vteřinu. Protože s ním by přišel na mizinu.
A starosta? Člověk, který má být nejvyšší morální autoritou celé obce? Samozřejmě zareaguje podobně. Nechce pouštět mantinely hulvátství ve své obci. Protože dbá na jméno obce. Je to jeho role.

A naše paní starostka? Jí dělají dobře jakékoliv útoky na opozici, kterou sama vyrobila. Nejenže tyto útoky neeliminuje, ale ještě je podporuje. A vlastně poštváváním svých zaměstnanců organizuje.
Chtěl jsem důkaz pro toto tvrzení a ona mi ho poskytla. Stačilo jen poslat stížnost na chování jejího zaměstnance. A toto jsem doslal jako odpověď.

20150423_100024

Klasika 🙂 Na všechno potřebuje naše paní starostka nějaký paragraf. Ale jen jak se jí to hodí. To jsem nepochopil. Zvláště když vytahuje Zákoník práce a paní účetní v práci vlastně nebyla. A kde teda byla? Proč seděla mezi zastupiteli u stolu? Proč poučovala předsedkyni Finančního výboru Ing. Pavlínu Kocourkovou MBA. jak má provádět svou práci, za kterou je odpovědná? Že by jako posel z nebe, boží hlas? Neměla to být vlastně ona, co má „držet klapačku“?

Jedno je jisté, paní starostka, touto odpovědí posvětila veřejné hulvátství na běžnou normu chování úředníků. Takže vás kdykoliv můžou poslat do p…
A podle tohoto nového vzoru, můžeme postupovat i my občané. Kdokoliv teď může říct paní starostce ať drží klapačku. Je to oficiálně povoleno.

Problém ale je, že ne každý je hulvát a ne každý chce klesnout na novou úroveň této podivné morálky. Jaké tedy mají možnosti slušní lidé v této hulvátské době?

2 thoughts on “Hulvátství vítězí”

  1. Tak jsem si vyzkoušel, jaké to je být hulvátem a při jedné příležitosti na pátém mimořádném zasedání, jsem paní starostce řekl, že může taky držet klapačku. S nízkým cílem, aby věděla, jaké to je. Bohužel, žádný příjemný pocit se nedostavil, ba naopak. Pro mě je tedy jisté, že tudy cesta nevede. Omlouvám se tímto veřejně paní starostce za tento výrok a beru jej zpět. A zároveň se omlouvám všem, co to museli poslouchat. A beru si z toho ponaučení, že za každé situace je lepší zůstat sám sebou.

Komentáře nejsou povoleny.