Jak jednat s psychopaty?

jablíčko

Pokud se potýkáte s psychopatem, máte jen dvě možnosti: Buďto být obětí, nebo být protivníkem. Vyberte si. Nic mezi tím není. V obou případech jste vy, tedy z pohledu psychopatova, „ti špatní“. Tak už to zůstane, dokud vás smrt nerozdělí. Pokud chcete přežít, uspět, pak nemáte na výběr a musíte se Zlu postavit čelem. Psychopatie je Zlo v čisté podobě, Zlo bezdůvodné, nesmyslné a samoúčelné. Kdo se postaví Zlu, je hrdinou. Se Zlem lze jednat jedině z pozice síly. Pasivně vyignorovat, pokud na vás nemůže. Pokud na vás může, pak musíte aktivně jednat z pozice síly. Nemáte-li ji, pak musíte žádat o pomoc silnější třetí stranu. Rozhodující je důsledně si ověřovat fakta a předkládané dokumenty (jejich pravost), dobře komunikovat s úřady, konzultovat s odborníky, neponechávat nic náhodě. Nepokoušejte se nikdy o podvod. To co psychopatovi může projít, zcela jistě neprojde vám.

Doktor Robert Hare, kriminalista-psycholog, který vytvořil test PCL-R, který se na celém světě pro diagnostikování psychopatie používá, je toho názoru, že psychopati by neměli být podrobováni psychoterapii, protože ti inteligentnější z nich přejímají psychoterapeutické postupy, aby pak snáze manipulovali svými oběťmi (včetně terapeutů).

(cit.) Psychopati nejsou šílení – jsou to racionální, často vysoce inteligentní lidé. Od normy se odlišují některými charakterovými rysy – mezi jinými impulzivností, jistou výstředností, nedostatkem empatie, porozumění pro druhé a nedostatkem odpovědnosti. (Zdroj: Psychopati jako šéfové podniků – Britské listy [»])

Deprivanti (subkriminální psychopati) jsou něco velice běžného. Statisticky 1 člověk ze sta. Jejich životní strategie je parazitní. 3/4 celkového počtu psychopatů jsou muži. Na první pohled jim nic nechybí, dokáží působit hyper-normálně. I laik je ale dokáže odhalit, pokud ví, na co se zaměřit. Zabránit škodám nebo omezit ničivé následky projevené psychopatie dokážeme pouze v případě, že toto zlo jsme schopni identifikovat. Ve škole vás to nenaučí a doma také ne. Museli byste sáhnout k odborné literatuře. Proto existuje tento web: „čeho si všímat, na co si dát pozor. Co neočekávat. Co nedělat.“

(cit.:) Co s nimi? „Nenaslouchejte jejich slibům, nesnažte se je přesvědčit, převychovat ani přelstít. Okamžitě s nimi přerušte kontakt,“ radí český lékař Jan Hnízdil.
http://elyna.wz.cz/jak_jednat.htm

2 thoughts on “Jak jednat s psychopaty?”

 1. „Pokud se potýkáte s psychopatem, máte jen dvě možnosti: Buďto být obětí, nebo být protivníkem. Vyberte si. Nic mezi tím není. V obou případech jste vy, tedy z pohledu psychopatova, „ti špatní“.“
  Přesně to dělám. Být dobrovolnou obětí mě nebaví, lepší je být protivníkem (kvůli vlastnímu svědomí). Těžké je však vítězit nad psychopaty. Mají obrovskou výhodu, že se ničeho neštítí.
  Z nějakého důvodu si naše starostka vybrala jako svou oběť i nás. Třeba jen cítila jisté politické ohrožení své moci, a také jistě umí rozeznat lidi s vlastním rozumem, kteří nepodléhají manipulacím. A těch je potřeba se zavčasu zbavit. Nejprve znemožnit pomluvami. Tak to bylo i proti Ing. Jelínkovi apod.
  Stará stolárna ji děsí proto, že se tam můžou scházet lidi, které pak nemá pod kontrolou. Zase v tom vidí ohrožení své moci, jediná děsivá představa pro psychopata.
  Důkaz psychopatické poruchy je zřejmý. Normální starosta by nikdy neměl nic proti otevření kavárny, posilovny a reprezentativního sociálního zázemí pro sportovce ve své obci.
  Dokonce by jsme byli ti „hodní“, jako každý, kdo buduje prospěšné věci pro lidi v obci. To je neodiskutovatelný fakt.
  Jak ale čtenáři ví, dle našich hlavních představitelů obce, jsme my ti „špatní“. A je proto potřeba popřít, že do objektu teče voda. Je potřeba nesouhlasit s pasportizací. Je potřeba neprodat pozemky pod budovou. Je potřeba posílat udání. Je prostě potřeba za každou cenu zavřít tento moc ohrožující objekt. 😀 A také odvádět pozornost od skutečné činnosti na úřadě, neladící se zákonem.
  A tak si tu žijeme v našem AAAnabůstáně.
  Boj s psychopaty se stává naším každodenním chlebem.

 2. Je to zlo v čisté podobě. A se zlem je nutno bojovat. Nedat mu šanci.
  I v Bibli se zlo odsuzuje. A pokud zlo vejde do chrámu Božího, znesvědcuje svou přítomností i tento chrám. A přítomní to cítí.

Komentáře nejsou povoleny.