Jak se zbavit psychopata

žeňme je

UTEČTE!!!

Nikdy neargumentujte. Postavte psychopata před hotový fakt: ODCHÁZÍM.

I kdyby vás sami vyháněli, jakmile odejdete, karta se okamžitě obrátí a půjdou po vás – protože v jejich očích je trestné být mimo jejich kontrolu, mimo dosah jejich moci. Čím víc jste byli pod kontrolou, tím větší závislostí na kontrole a moci je psychopat stižený a připravte se i na to, že budete čelit široké škále útoků. Od pronásledování smskami, e-maily, telefony, po pomluvy, kdy se od vás odvrátí rodina i příbuzní a známí v okolí, kteří pod vlivem psychopata zůstávají. Můžete zažít anonymní udání a trestní oznámení, ale i „profesionální prokletí“, protože i tyto šílené služby někteří “ za úplatu provozují. To znamená: utekli jste, ale to ještě není svoboda.  Svobody dosáhnete, až bude psychopat  zastaven. Mějte na paměti, že závislost na kontrole a moci je horší než závislost na heroinu. A vy jste pro “ svého“ psychopata „dealer“, který „drogu“ poskytoval – a teď jste pryč. Z pohledu psychopata vy pořád máte něco, co on/ona chce. A on/ona po vás půjde..
Někdy se zdá, s ohledem na životní příběh, že ta cena je skutečně vyčíslitelná penězi. Psychopati nakonec na nich rádi sedí. Oni znají váš strach, vaše obavy. Oni ví moc dobře jak to spolu máte, vy a oni. Vlastně to ví LÉPE než vy. (A v tom je ten háček). A pokud jste blbí, tak tu jejich hru hrajete – podle jejich pravidel. Vy jste totiž kořist, oběť. Oni jsou ti, co mají navrch protože jsou Lepší Lidé (tak to vnímají oni).
Přijměte svobodu za své právo. Naučte se jednat za sebe a přijmout 100% zodpovědnost za svůj život. Naučte to i ostatní, aby se na vás nevěšeli. Nedovolte, aby kdokoliv převzal za vás zodpovědnost. Nejste blbí ani neschopní, i když vám to možná opakovali milionkrát a některé z vás přitom bili. Svobodu máte šanci získat jedině vy sami, protože vy jste jediní, kdo to dokáže. Nikdo za vás vaši svobodu nezíská. Banální pravda, že? Tyhle nikdy neslábnou.

Ne všichni jsme cítícími bytostmi (ne všichni soucítíme se svými bližními). Jakmile se rozšíří zpráva o psychopatovi mezi námi, jeho hra končí. Psychopat to ví. Udělá vše proto, abychom věřili jemu. Bude tak opravdový, že vše v jeho životě bude „hypernormální“. To nejcennější, co máme jako cítící bytosti – náš soucit a empatii – obrátí proti nám.

Naše utrpení skončí v momentě, kdy pohlédneme zlu do tváře a rozeznáme ho. Neargumentujte, nebojujte s tím. Když neřeknete NE tomu, co je zlé, stává se zlé součástí vašeho života. Vy sami budete trpět.

Psychopat má potřebu druhého kontrolovat, ovládat, dosáhnout toho, čeho on sám chce. Jeho chování má velké výkyvy, od výrazně pozitivního, kdy druhého člověka zahrne vším, co si jen může přát, přes výrazně negativní. Negativní může mít podobu primitivního násilí, až po sofistikované nenápadné manipulace a různá podsouvání myšlenek.

Pokud milujete někoho, kdo usiluje o vaši zkázu, je to hrozná past. Je to ještě obtížnější v případě, že je to někdo z rodiny. PRAVIDLA VŠAK PLATÍ PRO VŠECHNY STEJNĚ. 

Psychopati jsou mistři v odhalování lidských slabostí. Jsou povzneseni nad lidské slabosti, nad ty naše city a pocity.Jsou povzneseni nad pravdy a nad morální zásady. Oni říkají, že jsou POVZNESENI, možná mnohem výstižnější je formulace, že oni jen nemají NAŠE ROZLIŠOVACÍ SCHOPNOSTI. 

To nejhorší, čeho se můžete dopustit, je dát jim svoji důvěru. Je to příjemné, může to být v mnoha ohledech pohodlné pro vás, ale nakonec se vám to VYMSTÍ. Existuje jedna jediná věc, horší než dát důvěru psychopatovi a tou je: dát jim ji znovu.
2. UTEČTE!

http://elyna.wz.cz/jak_jednat.htm

3 thoughts on “Jak se zbavit psychopata”

  1. Pomluvy a intriky, kdy se od vás odvrátí známí v okolí, kteří zůstali pod vlivem psychopata, sprosté nadávky, vyhrožování, urážlivé výroky i na ZO. Toho všeho jsme dnes svědky.

  2. “ ….je trestné být mimo kontrolu“.
    Stará stolárna není pod kontrolou, proto je nutno to zařízení zničit. Za jakoukoliv cenu.
    „Závislost na kontrole je horší, než závislost na heroinu“.

  3. Většinou pracují o samotě. Často spojí síly; v podnikání, v POLITICE a náboženství. Zmocní se řeči a slovům dají svůj vlastní význam. Hodně se smějí a silně vás zaujmou. Obdaří vás stejným úsměvem když vám prodávají váš dům, i potom, co vám jej opět berou zpět. Pro ně v tom není žádný rozdíl. V jejich mysli je každý lovnou zvěří a každý pro ně pracuje, nebo by alespoň měl pracovat.

Komentáře nejsou povoleny.