Konec zvonec

Tak a je to tu, voda se odpojuje. Firma Aquastop dnes započala práce na příkaz místostarosty Jurovice. Zítra ráno (v úterý) má být přípojka, přestože nemá zatím zjištěného majitele, roztavena a zničena. Přijďte se podívat. Náš správce budov se s potěšením účastnil destrukce. Běhal s papírem, kde potrubí někdo v papírech přeškrtl. A co je psáno to je dáno.2016-08-23_0-56-11Člověk by od správce čekal spíše spravování. No nic, tímto přelomovým okamžikem nastává další etapa. Nový seriál „Lomnica sa sůdí“ 🙂

Co bude dál? Nové šatny fotbalistů se tedy budou muset, po půl století, stěhovat do prostor v zelené, poněvadž na starém se nebudou mít fotbalisté, po více jak dvaceti letech užívání si tekoucí vody, v čem umýt. Anebo budou muset hrát jinde, dokud voda zase nepoteče. Fanoušci fotbalu budou chodit znovu čůrat do TOITOIky nebo do křoví anebo dojíždět. Prostě pokrok po lomnicku. Hospodaření stylem duo Jurovic-Šomodíková.

Sčítání zisků a ztrát. Tak u fotbalistů to je jasné. Budou to mít od hřiště dál, ale zase o dost hnusnější prostředí. Už snad chybí jen internet pro rozhodčí a nějak to pojede. My s pivkem problém mít nebudeme, čepovat se dá do kelímků nebo do vlastní sklenice. Sousedi s trochou pitné vody rádi vypomohou. Spláchnout WC se dá i kýblem. Posilovně to taktéž neublíží. Osprchujeme se doma jako ostatně vždy.. Spolky se stále budou mít kde sejít a podebatovat o kvalitě našich volených představitelů obce, které nám i Kocourkov může závidět. Nějak už překleneme ztrátu pohodlí v období než znovu voda poteče. Co získala obec tímto krokem? Tak to nevím, snad možnost zúčastnit se soudních přelíčení. Že by jí šlo o tohle? Nevím, nic dalšího mě nenapadá. Co ztratila? Už teď zcela zbytečné náklady na novou přípojku vody na hřiště. Desítky tisíc korun. Zbytečný projekt nové šatny v zelené, další hromádka peněz. Zničení fungujícího potrubí odbornou firmou také něco stojí. Právníci, kteří teď budou hodně potřeba, také. Atd. Příklad vzorného hospodáře. Není divu, že na co Jurovic ve své podnikatelské minulosti sáhl, to zkamenělo.
A co prostý občan? Kromě zmateného pocitu nic nezíská. Až na výjimky, kterým srdce zaplesá při jakémkoliv ničení.

Tento okamžik se dá nazvat prohrou zdravého rozumu. Vyhrává hloupost, zášť, arogance a sexuální deprivace.

Co se vlastně tímto zásadním krokem vyřešilo? Nic, vůbec nic. Jen uměle vyrobili další nové problémy. Kolik takovýchto problémů ještě vyrobí tito podivíni a kolik dalších škod napáchají, než opustí své dočasné posty?

2016-08-22_17-06-40
Plastová trubka vodovodního řádu ve 100% stavu určená k roztavení.

2016-08-22_17-05-44

2016-08-22_17-04-58
1
10 cm

 

15 thoughts on “Konec zvonec”

 1. Nenapsala Vám snad paní Šomodíková , ve sdělení, že PŘÍPOJKA VODY NIKOMU NEPATŘÍ? Jak tedy může obec šahat na něco, co jí nepatří? Tomu dost dobře nelze rozumět:
  Nešťastné spojení pro obec je duo Šomodíková – Jurovic.

  1. Duo Šomodíková-Jurovic můžou všechno, jak je vidět. Jsou to polobozi (dohromady jsou celý bůh 🙂
   Psychopatie se nakonec vždy projeví. To nepřekonatelné nutkání škodit z pozice moci se při takovéto příležitosti nedá ovládnout. Je to ukázka moci, svévole a vzkaz všem občanům: „Na kolena! Nebo přijedeme s bagrem na váš dům.“
   Tento čin může spáchat jen psychopat, normálního člověka se svědomím toto nenapadne v žádném případě.
   Místo beznákladového papírového zlegalizování přípojky a napravení tak chyby obce – její bezdůvodné zničení. Žádné škody nevznikaly, nebyl sebemenší důvod tavit toto potrubí. Tím pádem nebyl žádný důvod stavět novou přípojku a už vůbec ne ostudné nové sociální zázemí pro fotbalisty. Dejte hlupákovi nebo psychopatovi moc a vždy to takhle dopadne. Rozkradou a zničí vše, co se jim zamane.

 2. A nesmíme zapomenout, že přišla v niveč všechna práce těch fotbalových nadšenců, kteří se podíleli na vybudování stávající přípojky. A bylo jich dost.
  Bylo by docela legrační pozorovat cvrkot v zelené hospodě dyž hostující hráči po osprchování ( dole ) běží nazí do prvního patra se převléknout.
  Další, co mě napadá, je počet wc pro ženy, muže a personál, který musí být hygienickou normou dodržen, pokud bude chtít obec v sále pořádat zábavu, nebo ples. Nebo se hostům postaví za rohem TOI – ky? Ale to by bylo také v rozporu s předpisy. Další možnost bude, že wc bude pouze pro dámy a pánové budou chodit očurávat budovu ven.
  Takové rozhodnutí nemůže udělat člověk, který má v hlavě zdravý rozum.

  1. Máte vlastně pravdu, paní Věro. Máme po plesech, po zábavách a po všech větších akcích v zelené. Už to nesplní normy. Zničili nejen starou stolárnu, ale i kulturák… jednou ranou… bože odpusť jim, neb nevědí co činí…

 3. pecka..gratuluji dámy a pánové z obce, opět jste se předvedli!!!
  Už se těším na názory fotbalistů, jak domácích tak i hostů k „novým kabinám“ v Zelené hospodě…

 4. Pomsta našich vrcholných obecních představitelů pokračuje. Pokračuje, bez ohledů na to, zda jejich konání někdo schválil, bez ohledů na to kolik jejich nesmysly obec a tedy i občany stojí a bez ohledu na morální počínání. To, že žádnou morálku nemají, to prokazují vlastně denně. Je mi upřímně líto i těch, kteří za náklonnost a peníz, jsou ochotni zahodit svoji čest a propůjčí se k tomu, aby podobná zvěrstva vykonávali. Bohužel se našli. Chci věřit tomu, že normální občané pozorně sledují, co jsou schopni naši obecní pohlaváři udělat a jejich arogantní jednání a bezuzdnou namyšlenost jednou patřičně ohodnotí.

 5. Oni žádný souhlas nepotřebují. Dali paní Šomodíkové neomezené pravomoci k nakládáním s veřejnými prostředky. A i kdyby ten souhlas potřebovala, její kašpárci by jí to odsouhlasili, aniž by použili rozum. Protože, když Anička řekne, tak je to „pravda“. To už tady přece bylo: „Anička říkala. Peníze z daní všech občanů rozhazují, jen aby se někomu pomstili. Je to obludné a zrůdné myšlení těch dvou.
  Pokud bude většina mlčet, nic se nestane.

 6. To už Seneca kdysi dávno řekl: „Směšná je omezenost dočasných držitelů moci, kteří se domnívají, že je možno zahladit i paměť příštího věku“.
  K tomu není co dodat

 7. Díky všem čtenářům, kteří tento příspěvek s otřesným finálem příběhu vody sdíleli na svém facebooku s rozhořčením. Stal se tak nejčtenějším příspěvkem poslední doby. Jde o přelomový okamžik. Tohle bylo opravdu moc i na vesnické hašteření.

  Co se týká dotazů na soudy. Tak jedna žaloba je již u soudu, druhá je hotová a je již na cestě k soudu. A další se zpracovávají a chystají. Ani jsem netušil kolik toho bude a kolik to je práce. Ale je potřeba bránit občanská práva proti zpupným úředníkům, kteří si myslí, že můžou opravdu všechno. Nebudeme čekat, až nám zbourají naše domovy.
  O jednotlivých případech zde budu informovat až nabudou právní moci. Teď snad mohu prozradit jen to, že nás zastupuje pražská advokátní kancelář AK Bielinová, držitelka ocenění Bílá lilie 2014. Kancelář se mimo jiné specializuje na vymáhání nároku na náhradu škody a nároku na zadostiučinění za nesprávný úřední postup. Cíle jsou jasné, donutit naše zastupitele a jejich pomahače k zákonnému jednání, vymoci náhradu škody a nárok zadostiučinění a ve finále konkrétní odpovědnost konkrétních osob.

 8. Dnes se zmohou pouze na lež, kterou po vesnici roznáší, a to tu, že přípojku zrušili proto, že neplatíme vodu. Ale to, že jsme vodu platit chtěli, že jsme nejméně 10 krát žádali o smlouvu, kterou může napsat pouze starostka a že obec obdržela 2000 Kč zálohy za vodu, o tom se nemluví, protože toto se jim nehodí. A že vlastně žádná škoda obci odběrem vody nejenom nehrozila, ale ani nevznikala, o tom také raději mlčí. Kdyby totiž nemlčeli, museli by občanům zdůvodňovat, proč vlastně přípojku úmyslně zničili a proč takto mrhají penězmi všech. Jaké škodě obce tímto zabránili? Museli by si pravdivě odpovědět, co starostce bránilo v sepsání smlouvy na přípojku, která nejenom že byla v nezávadném technickém stavu, ale byla dokonce zakreslena v dokumentaci při pasportizaci vodovodního řádu, kterou prý pan Jelínek přeškrtal. Ten ale bohužel nic neškrtl, tak to vlastně asi škrtla paní starostka…….

  1. Těch lží už bylo… Dokonce správce budov, když jsme si emočně promlouvali při ničení vodovodního řádu tvrdil, že přípojku taví za ty lži, co píšu na stránkách. Když jsem se ho zeptal za jaké lži, že všechno jsou zde lži. Ptám se, i třeba výstupy z obce o vývoji jeho platu? Jo, všechno jsou tu lži, to správce budov před ním měl dvakrát tolik než má on (tedy přesně naopak, než jak poskytla informace obec) a že to může všechno dokázat…
   Někteří lidé vám zapřou nos mezi očima a to s takovým výrazem ve tváři, že máte pocit, že tomu snad i sami věří. A když je za ten nos chytnete a zmáčknete, až jim slzy vyhrknou, dál budou tvrdit, že to není nos… že je to třeba kvašená okurka 🙂

 9. Tak ten komentář mě tedy opravdu pobavil. Správce v podstatě tvrdí, že starostka lže v tom, jaké informace z obce podává.

 10. Nejnovější informace, podávaná paní starostkou, o tom, proč byla zrušena přípojka je to, že v této přípojce byly velké ztráty vody, protože byla závadná. Ale jak na to paní starostka přišla, když „přípojka“ nejenom, že neměla uzávěr, ale neměla ani vodoměr, který by toto tvrzení dokázal. Čím změřila (a jak) tyto „prý veliké ztráty“? Myslím si, že se jedná jen o další „účelové zdůvodnění“ jak si obhájit zrušení nezávadné přípojky…

  1. Samozřejmě, lhářka 1.třídy. Je potřeba se z toho nějak vylhat. Ale pozor, prohlašuje o sobě, že je věřící a proto nikdy nelže! 🙂
   Nelže a nechce škodit 😀

 11. Ty hlášky paní Šomodíkové jsou nejlepším vtipem za posledních 6 let, co jsem slyšela.

Komentáře nejsou povoleny.