Konečně

Konečně začíná vítězit zdravý rozum a právo. Opozičním zastupitelům se konečně podařilo prosadit bod Informovanost o činnosti obce. Na stránkách obce přibyla nová rubrika Aktuality z činnosti OÚ. Je v ní sice jen duben a to velice amatérsky, ale to se časem vylepší. Důležité je, že obec začíná poskytovat nějaké informace občanům. Formát se doladí.
Když si představím to martýrium, které tomu předcházelo, řeči o šikaně, šprajcování atp. Tak si musím zhluboka vydechnout, že už je to pryč. Byl to tuhý boj a jsem rád, že opoziční zastupitelé vytrvali. Paní starostka mě potěšila, že zvítězila nad svou pýchou, leností a arogancí alespoň v tomto bodě.
Nebudu příliš podléhat optimistickým náladám, ať to nezakřiknu. Ale je docela možné, že se blýská na lepší časy.

I MVDr. Jurovic poskytuje nově informace o našem chodníku a to také na stránkách obce zde. Hledal bych to spíše v kategorii Publicita projektů, ale budiž. Buďme rádi za poskytnuté informace.

4 thoughts on “Konečně”

  1. No, kdyby ještě konečně poskytla děvčata z Obecního úřadu Finančnímu výboru data v elektronickém formátu, tak jak požaduje (samozřejmě podle zákona). Byl bych asi už i trochu spokojený. Finanční výbor je povinen a chce pracovat, tak proč mu v tom bránit? Takové obstrukce jako „kontrolujte si to z jednotlivých dokladů“, jsou trapné. To je jako když máte za úkol napustit bazén, obec má k dispozici vodovodní řád, hadice, všechno a starosta vám dá lžičku a mapku k potoku. A řekne, no pracuj, když chceš. 🙂
    Ale třeba i zde dostanou rozum.

  2. A co na to kontrolní výbor? Ten má dohlížet na to, zda se neporušuje zákon. A v tomto případě se tak evidentně děje.
    A stále není co kontrolovat!!! Ta nečinnost kontrolního výboru je přinejmenším podivná.

  3. Dnes jsem zjistila, že na webových stránkách obce se objevily i údaje o poskytnutých informacích. Úředníky obce za to chválím!!! Tak to má být, tak je to v pořádku.

    Všimla jsem si, že obec Ryžoviště neúčtuje za poskytnuté informace nic. Jsou zdarma, jako služba občanům. V naší obci by to tak nešlo? Doufám, že ano.

  4. Ještě jedna věc mě upoutala. V plánu kulturních akcí na r. 2015 je i akce Hudební odpoledne pořádané Lomnickými dospěláky. I toto je dle mého názoru fajn. Jen chci doufat, že i zatvrzelí odpůrci dospěláků se přijdou pobavit. Vítáni budou všichni. Budeme jen rádi pokud ledy začnou praskat.

Komentáře nejsou povoleny.