Láska a pravda opět zvítězila

Poté, co jsem si na stránkách „Občan Lomnice“ přečetl zápis z jednání posledního zastupitelstva obce, nedá mi to a musím reagovat. 

Popravdě řečeno, nic od našeho zastupitelstva neočekávám. To, co se vám podařilo při schvalování smlouvy obce s Lomnickými dospěláky, svědčí o tom, že usilujete o to, jak to zařídit, aby Dospěláci nedostali opět nic a jak jejich činnost zlikvidovat. Snad se vám to i podaří. Můžete být na sebe potom hrdi. Jedno je ale jisté. Onen příkop mezi vámi zastupiteli a lomnickými dospěláky jste opět mistrným způsobem prohloubili. Je mi z toho smutno.

A tak bych se vás rád zeptal.

Uvědomujete si „vážení zastupitelé“, že svým rozhodnutím rozhodujete o obecních prostředcích a tedy i o našich? I my jsme zatím občany Lomnice, i když jsme si vědomi toho, že mnozí z vás by byli raději, kdyby tomu tak nebylo.

Uvědomujete si, a to především ti, kteří jste připravili smlouvu do zastupitelstva obce a nehlasovali jste pro ni, že jste opět předvedli další ze svých divadelních kousků?

Uvědomujete si, že kdybyste podobné způsoby poskytování finančních prostředků navrhli i v případě jiných zájmových a ostatních organizací, že by je těžko přijaly?

Proto tedy individuální smlouva s Dospěláky. To je tedy důvod, proč dodneška nejsou zpracována obecně závazná pravidla pro všechny. Ta by vám zřejmě neumožňovala uplatňovat v nich podobné nesmysly, které byly navrženy v našem případě. Takovéto varianty může navrhnout jen ten, kdo nikdy nic podobného, co Dospěláci organizují, nedělal.

Škoda, že se zastupitelé obce nebaví a nepotřebují bavit s důchodci. Škoda, že mají jiné priority. Možná, že by se i něco jiného než doposud dověděli. A možná, že by jim to i otevřelo oči. Vždyť i oni budou jednou tam, kde jsme dnes my a nebudou určitě rádi, když do nich bude někdo soustavně kopat. Musíme ovšem počkat. Až čas ukáže. Zatím pořekadlo „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ v naší obci neochvějně platí.

3 thoughts on “Láska a pravda opět zvítězila”

  1. Paní starostka Šomodíková se dočká už brzy. Dokonce se nechala slyšet, že povede důchodce. Nevím sice jak je chce vést, možná myslela vodit za nos. Jedna fungující organizace v obci existuje, tak nač další? Asi proto, že si do ní už dávno zavřela dveře. A také proto, že má nutkavou potřebu někomu organizovat život a ovládat chování lidí. Možná se jí i přes tento handicap podaří nějaké ty dušičky polapit.

    1. Po MDŽ mám pocit, že se chce přihlásit k Dospělákům a tak vést důchodce, přivede nové členy a hladce převezme otěže. Toť asi její scénář. 🙂
      Víme všichni, jak se bojí Ing. Kocourkové, jak po ní šlape kde se dá i když ji nikdy nic neudělala. Ta „kráva“ z úst starostky padla chvíli po předávání stížnosti předsedkyni Dospěláků.

  2. Kdo by chtěl být veden člověkem, který ho posléze nazve krávou, sviní, hulvátem a debilem? Já ne.

Komentáře nejsou povoleny.