LOMNICKÝ ABSURDISTÁN

Nemůžu jinak, okolnosti mě donutily, vyjádřit se k něčemu, co jde absolutně mimo moje chápání. Několik roků v naší obci pracuje Myslivecké sdružení Výšina, občanské sdružení Staré sovinecko a v poslední době i sdružení Lomničtí dospěláci. Činnost všech těchto spolků bezesporu přispívá k reprezentaci obce. Za celou dobu jejich existence jsem se nesetkal s tím, že by někdo, kdo rozhoduje o tom, co bude zveřejněno na oficiálních stránkách obce, nabídl spolupráci. Do nedávné doby nebylo ani místo k tomu, že by se obec o nich zmínila. 

A tak tyto složky uvítaly podanou pomocnou ruku toho, kdo byl ochoten jejich práci, jako práci pro obec zveřejňovat a rády spolupracují. Jsou to navíc stránky,  které nezveřejňují jen činnost zmiňovaných složek, ale jsou otevřené široké veřejnosti. Umožňují občanům obce to, co je zcela běžné na stránkách jiných obcí a to i kritiku. A to se stalo největším problémem spolupráce. Ti, kteří rozhodují nebo si to alespoň myslí, o tom, kdo bude na obecní stránky přispívat, mají jinou představu. Rádi by totiž dnes rozdělenou obec sbližovali, ale noty ke sblížení budou psát oni. A ono to tak nefunguje.

A tak mě velice udivilo to, s jakou vervou a jak kategoricky byla odmítnuta spolupráce s administrátorem stránek Lomický občan, panem Kressou, onálepkována jako mnoho jiných věcí, jako něco, co je nepřijatelné a škodlivé.

Proto se těch z vás, vážení kolegové zastupitelé a zastupitelky, kteří jste svým hlasováním navrženou spolupráci odmítli, ptám, zda jste si tyto argumenty uvědomili a v případě že ano, a přesto jste hlasovali proti, kam až je schopna zajít vaše nabubřelost a arogance. Osobně nevidím a neznám žádný důvod, proč by stránky občanů Lomnice neměly mít místo na oficiálních stránkách obce.

11 thoughts on “LOMNICKÝ ABSURDISTÁN”

 1. Velice pěkně napsané. Ano, prožíváme tu v Lomnici v podstatě okupaci radnice jakousi totalitní klikou, která chce vše násilím ovládnout a mít pod kontrolou. Nechápou a neuznávají demokratické principy ani principy samosprávy. Uznávají jen sebe a nic jiného pro ně neexistuje. Kochají se mocí, kterou zneužívají pro své ambice. A neustále bojují proti větrným mlýnům lživou propagandou, postiženi stihomamem a neschopností diskutovat.
  Dva muži mě při hlasování překvapili, že nehlasovali proti a druzí dva mě smutně překvapili, že hlasovali proti. Nevadí, mám je pořád rád, nejsou zlí, jen by si mohli někdy zkusit obléct chlapské kalhoty a nenechávat v nich pobíhat jen své manželky…

 2. Nejhorší na tom je to, že to zamítli lidé, kteří dle jejich vyjádření, tyto stránky ani nečtou. Dle čeho tedy soudí, že jsou špatné, lživé a buhví ještě jaké. Asi jedna paní povídala v duchu hry „tichá pošta“ – na začátku je ve hře řečeno „Není všechno zlato, co se třpytí a není vždy přítelem, kdo se jím zdá býti“ a nakonci z toho vyjde „řekli o tobě, že jseš trouba a nekamarádí se s tebou, protože nemáš peníze“. A lidé tomu uvěří a vytvoří se nesprávné veřejné mínění.
  To, že tam většinou píší jedni a ti samí lidé – v novinách také, a proto jsou noviny špatné? Psát mohou všichni a to že se jim nechce, nebo to neumí, nebo nemají internet, za to ty stránky nemohou. Stránky jsou zaměřeny v obecné rovině na problémy, které nás obklopují a postoje přispěvatelů k těmto problémům nebo akcím (někdy i tím, že se vloží odkaz k nějakému článku s moudrým slovem, se kterým se přispěvatel ztotožňuje). Je zde zaprotokolována činnost uvedených spolků. Rovněž se zde objevuje satira a humor, protože to je koření života. A někdy i kritika něčeho, s čím daný přispěvatel nesouhlasí. A nebo pochvala. Nelze říci, že by to bylo nevyvážené.
  Tak opravdu nerozumím, proč jsou stránky špatné. Ale dle mého názoru oni tomu nerozumí ani ti, co je zamítli. Kdyby to věděli, byli by konkrétní …..

  1. Analýza paní zastupitelky Kyselové byla zajímavá, ale nepochopil jsem, co tím chtěla říct. Je zde 13 přispěvatelů a někdo přispívá více a někdo méně. A další píšou komentáře. Copak je na tom špatného? Důležité je přece to, že přispívat může každý, ne? Kolik přispěvatelů mají obecní stránky? Čtyři maximálně a pořád ti samí 🙂 To je argument! A navíc nikdo jiný nesmí! Viz hlasování o odkazu na tyto stránky 😀
   Kritika se na těchto stránkách objevila třeba i na Ing. Jelínka (komentáře paní Urb.) a ustál to. I na nás tu je zveřejněna kritika, sice od zlého Anonyma, ale taky to musím ustát i když jsem to mohl smazat. Mám tu moc, ale nezneužívám ji, na rozdíl od vládnoucí kliky.
   Prý se tu lže 🙂 a proč ten někdo, kdo tu našel lež, tu lež neoznačí? Třeba: „Hele, tady kecáte, to bylo jinak.“
   Ptal jsem se paní zastupitelky Kyselové, o jakých lžích mluví. Řekla, že jsem tu napsal o tom, že do jejího muzea chodí málo lidí. Tvrdil jsem, že to co říká ona, není pravda a lze to ověřit (stačí se podívat sem). Prý to má doma vytištěný. Dobře, říkám, ukažte mi to, na takový důkaz se rád podívám. Odmítla a raději utekla pryč. Kdo tedy lhal a lže i do očí?
   Zvláštní, jaké malichernosti ji dokážou urazit. A když jsme u toho urážení. Sama paní zastupitelka Kyselová urážet může. Nebudu vzpomínat na urážky Ing. Kocourkové a Ing. Jelínka přímo na zasedání zastupitelstva. Stačí se ohlédnout na poslední zastupitelstvo. Kde řekla, že pan T. je „pěknej vyčuránek“. To řekla jako zastupitelka na veřejnosti. I kdyby to byla pravda, nemá právo hodnotit morálně-volní vlastnosti občana, to nemá ani soud. Soudí se jen skutky ve vztahu k zákonu. Povahu lze soudit jen u politiků, protože jsou voleni a tak se principy demokracie (pomocí novinářů) snaží zabraňovat morálním stvůrám dostat se k moci.
   K tomuto se ještě vrátím v článku Zelená hospoda.

 3. Všichni mi mluvíte z duše. Paní Kyselová uváděla jako přispěvatele mě, pana Kressu a Ing Jelínka. Asi jí nejvíce ležíme v žaludku. Jen aby z toho, proboha, nedostala žaludeční vředy. Jsme to my, co se nebojíme pojmenovat věci pravými jmény a zveřejnit všechny nepravosti a to se samozřejmě těmto lidem nelíbí. Nebyli na to zvyklí. Mnozí s námi souhlasí, ale nemohou to napsat, protože nemají internet, anebo se bojí, aby neměli problémy. To už známe také. Viz paní B.Š., I.T., M.Q., paní Kocourková, pan Kressa a nyní nově i M.S. Mě bylo vyhrožováno také a to synem bývalé zastupitelky. To je normální situace? Nikdy před nástupem paní starostky do úřadu jsem se s tím nesetkala.
  A ještě jedna věc, paní Kyselová vyčítá Ing. Kocourkové, že nepomůže na žádných akcích a neúčastní se jich. Na videu z obecních akcí je vidět, jak moc Ing. Kocourková s panem Kressou nejsou vítaní. Všem se nabízí koláčky (nebo co) a jim nic. Všem se nabízí štamprle slivovice a jim nic.
  Nám se vyčítá, že tyto stránky rozdělily obec. Je to směšné a hloupé. Obec byla rozdělena a rozhádaná díky paní starostce a jejím přisluhovačům dávno před tím, než vznikly tyto stránky. Ing. Jelínek má pravdu: chtěli by „slepit“ obec dohromady, ale podle jejich pravidel. Prostě pravda bude to, co říkáme my – kápa a vy zavřete „klapačku“.

 4. Jelikož jsem také přispěvatelem stránek Občan Lomnice (mám sice nízké procentuální skóre, ale to se pokusím zlepšit 🙂 ) Musím se ptát, podle jakých kritérií se vyhodnocují nežádoucí nebo žádoucí a čí příspěvky jsou či nejsou hodny toho, mít odkaz na stránkách obce…

  1. To je velice zajímavá otázka. Politické zastoupení tu je, přispívají tu čtyři zastupitelé. Přispívají tu vlastně všechny spolky a organizace, co v obci máme. A samozřejmě další občané, kteří mají co sdělit. Hodnocení čtenářů (vlevo dole černý sloupec) taky docela jasně hovoří. Přesto se náš královský dvůr štítí těchto stránek. Dává tak najevo, že se štítí vlastních občanů. Pan Ing. Jelínek to trefil: Nabubřelost a arogance. Já bych ještě dodal: směšnost a hloupost. Protože tyto stránky nepotřebují k životu odkaz na stránkách obce. Budou si žít vlastním životem. Návštěvnost je mnohonásobně vyšší než u oficiálních. Naše feudální veličenstva hodně zaspala dobu… Vlády se střídají, ale občané zůstávají…

 5. Tady ještě pro usmání zasílám z oficiální stránek obce jednu krásnou lež.
  obcan-lomnice.cz
  Všiměte si, že veškeré informace jsou vítány 🙂

  1. A zase chyba v textu, kterou napsal ÚŘEDNÍK obce a nikdo se nad tím ani nepozastaví.

 6. Já bych ještě upozornila na slovo PŘIPOMÍNKY. Co to obnáší? Zveřejní naši kritiku? Asi těžko, víme jak jich to irituje.
  A kdybychom chtěli psát o všech našich akcích, tak by to probíhalo asi takto:
  my to napíšeme, odešleme nebo doneseme na úřad. Tam si to přečtou, možná provedou korekci, písemný dokument okopírují a zveřejní. Příliš komplikované. A co komentáře? Postup by byl stejný. Takže děkujeme za nabídku.

 7. V loňském roce Dospěláci pořádali recesistickou akci ve fotbale. Zahrála si i paní starostka. Na obecních stránkách bylo plno fotek z této akce. Potud je to naprosto v pořádku. Jenže vloudila se chybička – nikde ani slovo o tom, že to pořádali Lomničtí dospěláci.

Komentáře nejsou povoleny.