Lomničtí dospěláci – jak šel čas

 

To jsme my - Lomničtí dospěláci

Po registraci na MV ČR jsme se dali do práce.

Podali jsme žádost na OÚ v Lomnici o poskytnutí příspěvku na naši činnost ve výši 30.000,- Kč na rok 2014. Zastupitelé nám příspěvek schválili a byl zařazen do rozpočtu obce na r. 2014.

Dnes je konec listopadu a peníze jsme nedostali, škoda.

 

 

  • Spirituál kvintet 25. 2. 2014

V bruntálském divadle jsme navštívili koncert Spirituál Kvintetu. Doporučujeme všem.

 

1. 3. 2014 Koncert pro Lomnici

Na koncertě vystoupil pan Jiří Erlebach, který se svým excelentním vystoupením, umem a osobitostí nadchl všechny přítomné.

Poslechli jme si skladby, které hraje světoznámá houslistka Vanessa May: Vivaldiho, Bethovena. Nechyběla ani hudba filmová – Mission Impossible a hudba z filmu Řek Zorba.

Skvěle zahrál  folklorní skladby Skřivánek a Montiho čardáš. Zabrousil i do country Oranžovým expresem, dále jsme mohli slyšet  Lord of the dance ( Irsko ), Osamělý pastýř ( Ekvádor ).

Ve svém repertoáru má i nejznámější songy od Toma Jonese a Elvise Presleyho, které pro nás zazpíval. Skončilo to ruskými lidovými písněmi a to už zpívali všichni.

Za svůj výkon sklidil pan Erlebach potlesk ve stoje.

Troufám si tvrdit, že to bylo úžasné vystoupení,a nenašel se nikdo, komu by se to nelíbilo. Pokud bude naše finanční situace příznivá, určitě pana Erlebacha pozveme znovu, ale to už bude s jiným programem.

 

IMAG0205

  •  8. 3. 2014 Oslava k MDŽ v Lomnickém šenku
Penzion Lomnický šenk
Penzion Lomnický šenk

Rozhodli jsme se obnovit tradici svátku MDŽ. V Lomnickém šenku se v 16. 00 scházeli občané, každý něco přinesl “ na zub“,  přišli  muzikanti. Pan Pěgřimek pozval i své známé hudebníky, aby bylo veselo. A také bylo. Vyprávěli se vtipy, zpívalo se a došlo i na tanečky.

Pan majitel Pěgřimek všem ženám předal kytičku a bednu šampaňského k tomu. Hezká pozornost, díky!

 

  •  22. 3. 2014 pochod do Moravského Berouna

Nádherný slunečný den, teplota kolem 18°C.

 

  • 12. 4. 2014 Rešovské vodopády

Odjíždělo se ráno v 9.oo hod. od Primy směr Valšovský Žleb a odtud „po svých“ k vodopádům. Byl krásný slunečný den, 15.°C.

Byl to nádherný výlet a všichni si ho užívaly.

DSC_0404

 

Po stopách našich předků – Sovinec  – 1. 5. 2014

Dospěláci se přidali  k již tradičnímu prvomájovému pochodu na hrad Sovinec Trasa : Lomnice- Ryžoviště – Jiříkov – Sovinec a zpět.

 

Pietní akt u pomníku padlých a beseda s RNDr. Niesnerem –        7. 5. 2014

K průběhu pietního aktu u pomníku padlých se nechci vyjadřovat, ale beseda s doktorem Niesnerem byla skvěle připravená, ostatně, tak to u něj bývá vždy.

Škoda jen, že na sále KD nebylo zatopeno a byl tam velký nepořádek po akci, která byla před námi. Nečekali jsme to, jinak bychom uklidili, abychom se nemuseli stydět!