Wombat – malá domů

Hned první faktura, která se nám, aktivním občanům, dostala do ruky potvrzuje všechna podezření, které jsme měli. Vzpomeňme na usilovné zatajování informací nejen občanům, ale i samotným zastupitelům. Ptali jsme se, proč pořád různé tajnosti a obstrukce k poskytování informací? A nyní to již víme. 

Paní starostka si dělá, co se jí zlíbí. Staví se k našim, obecním financím, jakoby měly být její. Zcela bez skrupulí používá dávno profláknuté triky a také různými prostředníky křičí „chyťte zloděje“, aby odvedla pozornost od svých podezřelých činností.

Proberme si tento konkrétní případ.
Vyskytly se potíže s obecní kanalizací, připusťme, že je to pravda, protože takové věci občas stávají. Normální by bylo, zavolat firmu z okolí ať to pročistí. K nám, ale přijela firma až z Brna, jedna z nejdražších na trhu. Jen cesta k nám tohoto vozu stála 9100,-Kč bez DPH, jak je vidět na faktuře. Proč z takové dálky? Důvod je jednoduchý, největší podílník firmy Wombat je právě bratr naší paní starostky, Ing. Ladislav D., jak se můžete přesvědčit zde.

Další podivnosti této zakázky jsou i hodiny, nebo vlastně dny strávené v Lomnici čištěním kanalizace, kterou se stejně nakonec nepodařilo vyčistit a museli na to naběhnout naši zaměstnanci VPP, kteří ucpané potrubí čistili vlastníma rukama.
To, že ani neexistuje oficiální objednávka mě ani nepřekvapuje. Stejně tak, že na zastupitelstvu nepadlo ani slovo o možném střetu zájmů. Zastupitelé ani netuší, co se tu děje? Jak se tu zneužívá pravomoc?
Co na to finanční výbor? Jeho předsedkyně paní zastupitelka Kyselová už po třetí zase na nic nepřišla? Jak vlastně kontroluje hospodaření obce, když ji něco takového uniká před očima? Místo deseti tisíc lokální firmě, klidně zaplatíme 55 tisíc do Brna. Nebo neuniká? O co vlastně jde, škrtneme to z rozpočtu pro místní spolky, že.

2016-01-01_14-10-31 2016-01-01_14-11-14

15 thoughts on “Wombat – malá domů”

 1. Pokud vím tahle firma čisťila kanály i v okolí ve více obcích v okolí Bruntálu

  1. A jak to víte, nejste náhodou zaměstnanec této firmy? Napište, ve kterých obcích a kdy 🙂 požádám obce o podklady. Takhle je to jen plácání do vody.
   Jestli vám připadá normální, jet přes tři kraje pucovat sestře kanál, když máte v místě několik firem, tak mě teda ne. 🙂 Sestra to jistě zaplatí, ale ne ze svého. A to je právě ten problém.

   1. Tak při ověřování totožnosti došlo k odhalení neuvěřitelného podvodu. Pan „Josef“ je obyčejný podvodník. Pro přihlášení zneužil jméno našeho občana.
    Srab je každý anonym, ale každý není hrdina, takže anonymní příspěvky ještě chápu. Ale přihlásit se pod cizím jménem, to už není jen srabismus. To je psychopatismus. Je jasné, že takovému lháři se nedá věřit ani to, že je člověk.

    A to jsem si myslel, že proces ověřování totožnosti, je jen pravidlo, které dodržuji jen jako formalitu. A vidíte, najde se zrůda, která se schovává za jiného poctivého občana…

 2. Možná by to ten občan měl vědět, za koho se tato podvodnická nula schovává. Možná by měl vědět to, že lidé kolem starostky zneužívají jeho jméno. Je vidět, jak moc jim teče do bot! Jak moc se bojí!

  1. Už to ví, a byl velice překvapen.
   Je vskutku zajímavé pozorovat „zastánce“ paní starostky. Co je to za druh lidí.

   1. Doktor Lawrens z Austrálie varoval před virem DEBILITUS MUTANS.

 3. Nastala zvláštní situace. Opět typická pro naši obec – zastupitelé informováni nejsou, ale tento podvodník informován je. Není to podivné?

 4. Stejně by mě zajímalo, co na to říkají morální principy paní zastupitelky Kyselové. Bylo by asi dobré si je definovat, je víc než pravděpodobné, že si pod pojmem morální principy představujeme každý něco jiného.
  Vzpomeňme jak pateticky a nahlas odsuzovala zpronevěru v naší obci, v době, když už případ řešil soud a nebylo tedy zapotřebí dalšího soudce. A teď mlčí, morální principy se vytratily. Nelegální vyplácení mzdy, střet zájmů, zneužívání pravomoci, zakázky pro rodinu, klientelismus prostě nic s ní najednou nepohne. A to je předsedkyně finančního výboru!

  1. Ale to platí i pro kontrolní výbor. Kde jste všichni najednou schovaní?

  2. Abychom nezapomněli, tak u této firmy je zaměstnán i manžel a syn paní starostky.

 5. Jelikož předsedkyně FV paní Kyselová má hlavu zabořenou do písku, aby neviděla a neslyšela a tudíž nemusela konat, bylo podáno trestní oznámení v této věci na starostku Šomodíkovou. Včera byla u výslechu na policii.
  Už to komentovala, že bylo nutné prosvítit kanalizaci. Nevěřte, kameru má dnes každá firma, která provádí čistění kanalizace.

  1. Tak dlouho svítili, až to nakonec museli vyčistit naši VPP.

 6. Tak se z toho nakonec vykecala. Případ odložen. Požádám o vyšetřovací spis, zajímalo by mě, jak se z toho nakonec vykroutila.

Komentáře nejsou povoleny.