MDŽ podruhé

Tak jsem měl zase tu čest, zúčastnit se příjemné akce pořádané Lomnickými dospěláky. Jednalo se o svátek žen MDŽ, který stanovila OSN již v roce 1909. S podporou se slavil za minulého režimu. Tehdy slavili hodně muži, pokud se dobře pamatuji 🙂 , dnes to slaví hlavně ženy s minimální účastí mužů. Podle fotek to můžete poznat. 

Já jsem přišel s mírným zpožděním, ale akce ještě nebyla v plném proudu, takže jsem přišel asi jen o kratičký úvodní proslov nové předsedkyně Dospěláků paní zastupitelky Ing. Kocourkové. Ale věřím, že byl milý.

Co mě překvapilo hned při vstupu do sálu bylo, že jsem tam uviděl lidi, kteří obvykle nechodí na akce pořádané Dospěláky. Ale udělalo mi to radost i když tomu moc nerozumím ve spojitosti s posledním ZO. Nemusím také rozumět všemu. Rád jsem je tam viděl. Akce se tedy rozbíhala dobře. Skvělý pěvecký sbor z Ryžoviště se střídal s naší důvěrně známou country kapelkou. Také třeba Jarda Jelínek vypravoval vtipy. Nálada se stupňovala až do osudného okamžiku, kdy se na akci zjevila paní starostka Šomodíková. Pro některé Dospěláky to byl takový šok, že se z něj už ten večer nevzpamatovali. Paní starostka se snažila být kamarádská možná až přespříliš, ale zapomněla na to, že na pozvánce bylo napsáno „pro členy a příznivce“. Což se mi (nejenom mě) jeví jako rozporuplné s jejími skutky, třeba s neochotou podepsat smlouvu na příspěvek na činnost spolku. A to už je březen. Kdyby přišla se smlouvou v ruce popřípadě s příspěvkem v ruce, tak by se to mohlo brát jako vstřícný krok a možná by i ledy začaly tát. Takhle jen ukázala jaký má ocelový žaludek a absenci svědomí.
Ale Dospěláci jsou slušní lidé a ona je žena a k hostům je třeba chovat se slušně, aby atmosféra utrpěla co nejméně. Takže jsme tancovali a zpívali dál. Příliš jsme si nevšímali zvláštního chování paní starostky. Někdy jsem si nebyl jistý, kdo je vlastně pořadatel. Mezitím už odbila nějaká ta hodina a nastal čas se rozloučit s milým hudebním tělesem z Ryžoviště. Já jako oficiální fotograf akce, jsem chtěl udělat samostatnou fotku souboru. Usoudil jsem, že by to mohlo být dobré na jevišti. Členové byli ochotní a pomáhal jsem jim na jeviště. Nepřizval jsem tam ani předsedkyni Dospěláků, která by si to zajisté zasloužila. Čistě kapela. Ale paní starostka se na pódium drala, já nevěda proč. Řekl jsem ji, že toto focení není pro ni. Neochotně poslechla. Já jsem dofotil a odešel. Potom se s nimi ještě nechala fotit. To jsem ještě netušil, jak to poznamená celý zbytek večera. Víc vám řeknu až si prohlédnete fotky 🙂

Potom se to paní starostce rozleželo a odchytla si mě. Nadala mi do hulvátů. Kvůli tomu, že jsem si ji nechtěl vyfotit se souborem na svůj foťák. Když jsem se jí to snažil v klidu vysvětlit, chytl ji amok a začala řvát na celou místnost, že jsem debil. A hned utíkala za paní Kocourkovou si stěžovat.
Jestli je aranžování fotky hulvátství, tak jsem hulvát a debil. Ale co je potom ten, který pokřikuje na své hostitele debil, kráva a svině?

Proč přišla starostka na tuto akci, nevím…

11 thoughts on “MDŽ podruhé”

 1. Paní starostka Šomodíková na MDŽ, bohužel, nezvládla ani alkohol, ani své narcistické choutky. Vrhla stín na tuto hezkou akci. Za to jí dospěláci poděkovat nemohou.

  1. Paní starostka by se měla dospělákům omluvit za konflikt, který svým nevhodným a nezvládnutým chováním vyvolala. Nebyl to nikdo z dospěláků, kdo pochybyl, ani pan Kressa neudělal chybu. Byla to jen a jen starostka, která se nedokázala chovat jako host a opět svými hrubými nadávkami prokázala. jak mnohými pohrdá.

   1. Slušnému člověku není třeba připomínat omluvu, cítí to sám. A psychopat se neomluví, ani když mu omluvu doporučíte. On nikdy nepochopí, proč se lidé omlouvají, když se jim něco „nepovede“. Dělá jakoby nic a ještě to klidně hodí na někoho jiného. A tak si tu žijeme v našem AAAnabůstáně…

    1. Je pravda, že psychopatičtí jedinci jsou bez svědomí, bez výčitek a bez pocitu viny. Emoce jen dokonale hrají a občas netrefí situaci. Tito lidé konají podivné až sebedestruktivní věci, které by normálního člověka naplnily studem a hanbou nad sebou samým, na ně nemají vůbec žádný vliv. Nechápou situaci. Chybí jim to lidské „kolečko“.
     Běžný člověk jede na dovolenou , kde si užívá krásné okolí a kulturu, kdežto psychopatický jedinec má potřebu „jít na dovolenou“ do špíny a ponižování. Tato podivná potřeba nasvědčuje tomu, že chovat se jako „člověk“ je pro něj velmi stresující a nikdy to dlouho nevydrží.

     1. Bylo to sehrané velké divadlo, které nebylo adekvátní dané situaci. Velká chyba: emoce byly „skutečnější“ než skutečné.

 2. Ještě jeden poznatek z toho co jsem se nyní dozvěděla.
  Našel se ten, kdo za to může. Není to starostka, která očividně nezvládá své chování, ale pan Kressa, který má právo si na svůj fotoaparát volit aranžmá, které uzná za vhodné. Hlavně, že nám bylo vysvětleno, kdo je viník a byl za tu svoji smělost náležitě otitulován. Nikdo z nás nechtěl rušit dobrou náladu hostů, proto jsme starostku nevykázali. Znemožnila se sama a je nám jedno, jak to bude ona prezentovat ostatním. Pokud by na akcích dospěláků předváděla to, co doposud, bude jistě dobře, když příště opravdu zůstane doma.

   1. Je otázka, zda se najde někdo, kdo bude ochoten cizí špínu na sobě nechat.

 3. Na to, aby jsi měl nepřátele nemusíš vyhlásit válku, stačí říct to, co si myslíš!!!

 4. Typický trik manipulátora. Tělesný kontakt a sugesce přátelství. On to tak necítí, ani vy. Jen byste se mu hodili. Jste zmateni. A co když nás má opravdu tak rád? Jakmile vás napadne tato otázka, jste jeho.

  Pokud manipulátor není shodou okolností psychopat, tak se zase tak moc neděje. Ale pokud je…

 5. Pokud máte v těchto chvílích pocit, že taková „vřelost“ není v daný okamžik vhodná a nemáte z toho dobrý pocit, mějte se na pozoru! Je lépe odejít, nebo velmi důrazně se ohradit! Pro vás je to prekérní situace, protože se najednou můžete dozvědět, že jste třeba svině, hulvát, debil nebo kráva. Z toho si ale vůbec nic nedělejte!!!

Komentáře nejsou povoleny.