MDŽ

V sobotu 5. 3. 2016 spolek Lomnických dospěláků zorganizoval již tradiční oslavu MDŽ. Jak se stalo již zvykem, každý přinesl něco dobrého na „zub“. Přišla i zastupitelka paní Kyselová s rodinou a paní Zemančíková. Ani ony nepřišly s prázdnou. Všechny jsme pohostily vším, co bylo k dispozici. Zpívalo se, tančilo a bylo fajn. 😀 Ovšem až do doby, než přišla starostka Šomodíková. Všechny začala obcházet a nabízet štamprli. Začala se chovat jako by ona byla pořadatel, nikoliv host. Vyvrcholilo to drobným sporem při focení pěveckého sboru z Ryžoviště, kdy se mermomocí chtěla fotit s nimi. V té chvíli jsem odešla ven, takže nevím, co se odehrálo na sále.  Venku jsem ovšem byla svědkem nechutných výlevů paní starostky. Nazvala kohosi krávou a že jsme svině. 🙁 Zřejmě neunesla, že nebyla za hvězdu odpoledne. A tak pocit hezkého odpoledne odešel se starostkou. Nicméně těm, kteří zůstali, se ulevilo.

6 thoughts on “MDŽ”

 1. I když akce byla poznamenána nevhodným chováním představitele obce, dobrá nálada a spokojenost ostatních přítomných byla pro nás dospěláky mnohem důležitější.
  Přesto ještě musím doplnit to, že mi paní starostka velmi rozhořčeně a hlasitě sdělila, že je pan Kressa hulvát a že na žádnou akci dospěláků již nikdy nepřijde. Když jsem se jí otázala, co se stalo, bylo mi řečeno, ať mi to řekne sám, že ona mi nic říkat nebude. Šla jsem se zeptat paní Kyselové a jen jsem se dozvěděla, že pan Kressa je největší hulvát na světě. A bohužel z daných odpovědí jsem nebyla schopna ani posoudit, zda se paní starostce opravdu tak ublížilo, že musela udělat takovou scénu. Později jsem se dověděla, že to bylo kvůli malichernosti při focení účinkujících z Rýžoviště.
  Dle mého mnohem více ublížili někteří zastupitelé dospělákům v tom, že se k nim chovají jako ke spolku, který „krade“ peníze ostatním občanům v Lomnici. Že si žádné peníze od obce nezaslouží, protože dle nich pro obec nic ani nedělají. Kolik takových spolků Lomnice má, že si může zastupitel obce dovolit takto se vyjadřovat?
  Tak se paní starostka nesmí divit, že se potom vkrádá do mysli názor, že se dospělákům jen vysmívá a snaží se jim ublížit jakýmikoli prostředky. Objevily se i názory, že scéna byla uměle vyvolaná s cílem poškodit. Nevím, nehodnotím.
  Přes všechny překážky jsme se ale snažili i s omezenými finančními prostředky uspořádat oslavu MDŽ, na které by byli všichni spokojeni a doufám, že se nám to podařilo, za což tímto všem děkuji, hlavně těm, kteří se aktivně podíleli na přípravě akce.

  1. Nutno poděkovat všem, kteří přinesli rozličné dobroty i dobré pitíčko a byli ochotni se o to podělit s ostatními. I tyto lidičky se zasloužily o to, že byly plné stoly a dobrá nálada.

  2. To že jsem světová elita mě potěšilo. Děkuji moc paní zastupitelko Kyselová. Je hezké, že mě takto vidíte. Být mistrem světa v čemkoliv, v naší přelidněné době, je prostě skvělé. A hlavně si to cením od vás, protože zrovna vy a párek vašich kamarádů, jste tento nový sport „Hulvátství“, k nám do zastrčené Lomnice dotáhli. Za to vám patří veliké uznání a dík. Trvalo to pouhých 5 let, než se vám podařilo vypěstovat mistra světa v tomto zajímavém oboru. Jsem rád, že jste na mě zajisté pyšná. Možná by bylo dobré, při této příležitosti, požádat a drobný příspěvek na lepší tréning. Abych titul mistra světa, pro naši vesnici, udržel co nejdéle.

 2. Už se ví, proč naše starostka přišla na MDŽ. Nechala se slyšet, že si nás přišla OTESTOVAT, zda na naše akce může každý. Zjistila prý, že tomu tak není, že ona tam přijít nemůže. Takže ZA TO MOHOU dospěláci, ne ona.
  „Vážená“ paní starostko,
  přesto, že i Vy jste se zasloužila o to, že jsme na činnost nedostali ani korunu, nikdo Vás nevyhodil, ačkoliv jsme to udělat mohli.
  Pokud nám obec přispěla na činnost, opravdu tam mohl každý, kdo se dokáže slušně chovat. Akce se pořádaly pro všechny. Pokud se ovšem představitelé obce, rozhodnou na činnost spolku nedat ani korunu, nejsme ochotni ani povinni tam trpět lidi, kteří se jdou jen zviditelnit, o slušném chování toho moc nevědí a ještě udělají trapné scény, které mají jediný účel a to vnést mezi nás rozkol a přesvědčit neznalé, jak jsme špatní. Není to poprvé, co jste se tak zachovala. Vaše drzost a neomalenost je nebetyčná.
  Kdosi mě dávno říkal, že umíte jen bořit a všechny rozhádat. Ten člověk měl pravdu.
  Chystáme další akci, na kterou se snažíme sehnat peníze. Neopovažujte se tam ukázat.
  Budete vítaná jen tehdy, pokud se nám na účtu připíše položka příspěvku od obce.
  Nejsme zvědaví na Vaše testování, ani na Vaše skandály. Na rozdíl od Vás, my se chováme slušně.

Komentáře nejsou povoleny.