Měsíční odměny

Slíbil jsem, že se zeptám, jaké si schválili měsíční odměny naši zastupitelé u moci. Odpověď jsem dostal bez problémů do 15 dnů. Což je velká výjimka, protože jinak skoro každá odpověď je řešena přes krajský úřad, kvůli neochotě informace poskytnout. Stále dokola“ Krajský úřad přikazuje informace poskytnout, občané mají právo… a vy máte povinnost… za kterou jste placeni….
Situace v poskytování informací se v podstatě za dva roky nezměnila, ani dvě podané soudní žaloby na nečinnost obce zatím moc nepomohly. Ale teď informaci mám a dokonce v zákonné lhůtě. I zázraky se dějí. 

To, co dříve zvládl jeden starosta za jeden (a menší) plat, je dnes rozděleno mezi více lidí. Potřebujeme ještě místostarostu, který i když vlastně dělá práci za starostku, kterou ona z nějakého důvodu nezvládne, dostává také svůj žold v maximální výši.
A to nepočítám další zaměstnance, např. správce budov, který také převzal činnosti starosty na svá bedra za luxusní odměnu… A to pořád paní starostka nestíhá své povinnosti a stěžuje si jak je strašně zaneprázdněná….v obci s 500 obyvateli…

Nárůst platu neuvolněného místostarosty Jurovice se během dvou let zvedl ze 3 500,-Kč na 17 007,-Kč, což je nárůst skoro o 500%. Je to maximum, co zákon dovoluje. Což se předpokládá v případech, kdy i starosta je neuvolněný (chodí do své práce) a tak si práci rozdělí… protože to je mimo jejich hlavní práci.

Člověk by to nějak skousl, kdyby…

Moje osobní zkušenost s prací starostky je opravdu smutná. Jediné, co jsem od nynější starostky Šomodíkové chtěl nebo potřeboval vyřídit, bylo:
1. Koupit pozemek pod Spolkovým domem a kousek kolem pár metrů (dvorek na žumpu, skládku dřeva na topení)… 6 let se to táhne, zastupitelé schválili v roce 2014, ale do dnes není nic… tak neschopného člověka jsem na takovém postu za celý svůj život nezaznamenal.
2. Smlouvu na vodu. Nechtěl jsem brát vodu fotbalistům, když se začal Spolkový dům využívat nejen pro TJ Sokol. Zažádali jsme o vlastní smlouvu na vodu a vodoměr. Smlouva se nekonala a místo toho navíc nechala odpojit vodu od budovy! – Málokdo to pochopil.
3. Nějaké informace, na které mám jako občan právo. Až na výjimky jde všechno přes krajský úřad, který přikazuje informace poskytnout. Dvě nucené žaloby za nečinnost… žádné poučení…

Opravdu nevím, za co vlastně bere plat… nejen že nedělá, co by měla a co je její povinnost a za co je dobře placená… navíc ještě občanům škodí z moci své pozice.

Ani prosté vítání občánků nezvládne, neví ani kdo tu bydlí, kde co stálo od nepaměti atp….

Starosta, který lže a škodí občanům i své obci by měl být co nejdříve nahrazen někým zdravým, než bude pozdě.