2 thoughts on “Milá obec”

 1. Kdyby jste měl někdo někdy podobně hloupý nápad, udělat něco pro dědinu z vlastních peněz, jako jsme měli my, tak si to hodně rozmyslete.
  My jsme chtěli, aby nebyla ostuda sociální zázemí pro sportovce v Lomnici. Aby bylo kam si sednout po fotbale anebo po cvičení v posilovně, a aby se měli místní spolky kde scházet a pořádat své kulturní akce atp. Prostě služba veřejnosti. Investované prostředky se nám nevrátí ani za sto let. Takže nikdo nemůže říct, že je to byznys.
  Místo uznání a případné pomoci od obecního úřadu se nám od samého počátku dostával pravý opak. Stali jsme se veřejným nepřítelem č.1. A kde obec může, tam nás setne.
  Když opomenu šaškárny s pozemkem a vezmu jen příklad vody v objektu. Fotbalisti si sami vykopou přípojku vody, obec vypomůže materiálem, spolupráce jaká bývala na dědině zvykem. Po letech se dostane k moci nějaká paní Šomodíková a vše je v troskách. Snaha těch, kteří si vodu sami vybudovali je zničena jen tak, pro něčí úchylnou zábavu. Teď dokonce psala na kraj, že přípojka musí být nová, protože stará je nevyhovující. Normálně nalhala nesmysly. Tato přípojka je rozhodně v lepším stavu než její. A když se tu na takové zrůdné chování objeví kritika, je oheň na střeše a vymýšlí další svinstva a naschvály. Jen aby to co nejvíce stálo, když už to nemůže přímo zbořit. A strašně se diví, že se bráníme. Bránit se budeme až do konce. I kdyby neměl zůstat kámen na kameni. A jestli nakonec zvítězí její zlovůle, tak to bude Pyrrhovo vítězství. Nejvíce prodělá prostý občan.
  Závidím ostatním vesnicím, kde obec pomáhá nebo alespoň nehází klacky pod nohy.

 2. Jsem rád, že čtenáři těchto stránek, čtou pozorně. Dostal jsem upozornění, že v tomto článku píšu něco o půl roce čekání a žádost je datovaná ze dne 7.3.2016.
  Ano je to tak. Jde o to, že vyjádření od obce (vlastníka pozemku pod budovou) požadoval stavební úřad už někdy v září minulého roku. Bohužel obec to ignorovala. A tím brzdila vše ostatní. Proto jsme si to vyjádření šli vyžádat sami. 7.3. Chodili jsme tam tak dlouho, až starostka vyjádření napsala. Jenom toto trvalo více jak čtrnáct dní. Šlo jen o formalitu. Na které postavila další obstrukci. A ještě si dovolí poučovat stavební úřad o zákoně.

Komentáře nejsou povoleny.