Miluji poetický život na vsi.

Víkendové snídaně se staly pro nás i naše občasné návštěvy rituálem. Křupavé rohlíčky z místního obchůdku ( za což jsme velmi vděčni), domácí vajíčka na měkko, čerstvě natrhaná pažitka. Krásný začátek odpočinkové části týdne. Ne jinak tomu bylo i minulou sobotu.

Voňavé jarní ráno, obloha vymetená, sluníčko dobíjející po dlouhé zimě ztracenou energii.

Krátce po sedmé hodině vpadnu s úsměvem do obchůdku. U pokladny stojí v řadě spoluobčanka, milá dáma, která na poslední veřejném zasedání OZ vznesla připomínky k plánovanému budování chodníků v její části obce. Ve své euforické náladě chci využít setkání k osobnímu vysvětlení celého záměru, kdy “ na schůzi není toho času „. Pozdravím a úsměvem uvedu: “ Vy jste nám, ale na tom zastupitelstvu dala. “ Odpovědí mi bylo : “ Pane Jurovic. Vy jste sprosťák. Všichni zastupitelé jste sprosťáci. “

Onoho rána tolik nechutnalo.

Aleš Jurovic

 

dne 30.4.2015 v 03:15 hod, při finální přípravě dokumentů pro územní rozhodnutí pro 1. etapu “ Smíšené stezky – Lomnice“

5 thoughts on “Miluji poetický život na vsi.”

 1. Tomu rozumím, pro mě je též sváteční obřad sobotní snídaně s křupavými rohlíky, klouhaná vajíčka na cibulce a špeku. Na ranním sluníčku a čerstvém vzduchu. Černý čaj s medem a citrónem… pohádka.
  Ale nepsané obecné zákony platí. Za každý dobrý skutek následuje „spravedlivý“ trest. Pan MVDr. Jurovic bez pochyby usilovně pracuje na vybudování stezky. A čeká, že to někdo ocení. Stejně tak já, když jsme vybudovali se ženou nové sociální zázemí pro TJ Sokol. My jsme zloději, on je sprosťák, to je odměna. Taky mi to kazí chuť k jídlu i k další činnosti…
  Když je někdo v bandě vandalů, je vandal. Když je někdo v partě sprosťáků, je sprosťák. Náš obecní úřad je nyní znám jako banda sprosťáků a může si za to sám. Jeden byl sprostý, druhý ho v tom podpořil a třetí proti tomu nic neudělal… Nemůžu být v partě a dělat si své a nezajímat se o to, co dělá parta…
  Jinak pěkný článek a jsem rád, že se našel další zastupitel, který se neštítí občanské nástěnky a neignoruje ji. To je správná cesta. Popovídání je nejlepší lék.

 2. Dovedu si představit, kolik úsilí a času stojí celý ten kolotoč, než se dílo zvané „chodník“ připraví. Nečekejte ale, že Vás bude někdo plácat po rameni a chválit, nebo, že Vám někdo poděkuje. Tady v obci se to už dávno“nenosí“. Po zásluze byl potrestán Ing. Jelínek (vlastně ho ještě nepřestali trestat ), pan Kressa a Ing. Kocourková. Ta vlastně čtyřikrát. Poprvé pozemky. podruhé za vodu, potřetí za to, že chtěla konat svoji práci předsedy KV poctivě a počtvrté, za vybudování zázemí pro sportovce. Kolik špatností si musela vyslechnout, ostatně jste to slyšel sám.
  OS Dospěláci vznikly proto, aby se zaplnilo vakuum v kulturním životě v obci. Byli jsme potrestáni, nevím, snad za troufalost tím, že nám obec nedala ani korunu na činnost. Výmluvy a útoky byly všeho druhu. Ale to je za námi, možná i díky Vám, že jste nakloněn tomu, aby obec žila.
  Jste ovšem na špatné straně. Jak napsal pan Kressa jste v partě těch sprosťáků ( úřad takové chování posvětil ) a proto jste tam byl zařazen automaticky také. Tak to tady funguje. A taky je potřeba občas té partě říci, že nemají pravdu, že rozhodují špatně. A to hodně nahlas. Děláte vlastně práci za paní starostku. A ta děkovat moc neumí, alespoň já jsem to nikdy z jejich úst neslyšela.
  Pište častěji.

 3. Zde na tomto místě si pan místostarosta postěžoval na to, že byl označen za sprosťáka. Ano smutné… Ale když na na 8. zasedání zastupitelstva označí občana pojmem cituji „hrozný kokot“… tak opravdu nechápu proč tu naříkal, když to, že je sprosťák, je prokazatelně pravda. Složil partajní zkoušku.
  Kdo rád používá vulgarismy jako urážku na zasedání ZO? Je to drzá účetní „Držte klapačku“, paní zastupitelka Kyselová „Vyčuránci“ a teď pan místostarosta MVDr. Jurovic nechtěl zůstat pozadu a všechny předběhl.
  No jo, dojdou-li argumenty, hodí se do debaty vše.
  Samozřejmě v Jedové chýši padají drsnější přirovnání, které mají autorům vrátit sebevědomí, ale to je nám docela jedno 🙂 .

 4. Jenže další problém je ten, že bylo řečeno: Pane Jurovic, proč urážíte občany? A pan MVDr. Jurovic napsal, že ta paní řekla, že je sprosťák. Je k tomu třeba komentář?

 5. Nyní se pan doktor už „aklimatizoval“ a zařadil se do zástupu těch, kteří trestají. Dospěláky za to, že se nehodlají podřídit diktátu, nejsou patolízalové a mají své názory a plány.
  Ing. Kocourková, MBA, které se neprodají pozemky ani pod domem. Není to tak dlouho, co pan místostarosta byl v plánech velmi velkorysý a nevadila mu ani žumpa ani vodovodní přípojka. Jo, jo, neposloucháš, netleskáš nám BUDEŠ POTRESTÁN. A tak si pane doktore nestěžujte, až Vám zase příště nebude ráno tolik chutnat.

Komentáře nejsou povoleny.