Mrhání

To jak starostka Šomodíková s místostarostou Jurovicem mrhají veřejnými prostředky při výkonu svých dočasných funkcí je zcela evidentní. Strategie: „Po nás potopa.“ 

Docela by mě zajímalo proč „nejmenší“ budova v obci, výčep na hřišti, musí mít hned dvě přípojky vody. Dvě přípojky z různých směrů, dvě hluboké betonové šachty a v jedné šachtě vodoměr. Možná si vzpomenou, po čtvrt století, že by bylo dobré do druhé šachty dát také vodoměr. Těžko předvídat nesmyslný postup představitelů naší obce. Voda tekla a nebyl žádný problém, kromě toho, že voda ve stánku čas od času přes zimu zamrzla. A ta zamrzne znovu, pokud se zapomene vypustit voda na zimu a žádná nová přípojka to nezachrání…
Takže na vodu si nikdo nestěžoval, novou přípojku nikdo nepožadoval, zastupitelstvo nic neschvalovalo a přesto ji tam máme.

20160802_094506

Stejně tak šatny pro TJ Sokol na fotbalovém hřišti. Máme nové, bezvadně fungující sociální zařízení pro fotbalisty i s veřejnými záchodky. Přesto se výše uvedení obecní představitelé rozhodli přestěhovat fotbalisty do vzdálenější „Zelené hospody“ a utrácí nesmyslně veřejné prostředky za projekt a přebudování bufetu a jiných částí budovy na šatny. Opět, nikdo to nepožadoval, nikdo to nepotřeboval, všechno funguje, ale stejně se tak děje.

Možná to vše dělají ze strachu, že jim někdo zavře vodu do šaten i do stánku. 🙂 Ale, který lump by to mohl udělat a hlavně proč? 🙂

Jedno je jisté, že zastupitelé, kteří přijdou po těchto „chytrácích“, budou mít jiné starosti. Jak zplundrovanou obec znovu postavit na nohy, jak se zbavit dluhů a jak dát mezilidské vztahy znovu do normálu. Jestli to však ještě půjde… napáchané škody zatím jen rostou…

2 thoughts on “Mrhání”

  1. Tak lumpa, který nakonec doopravdy zastavil vodu, už známe. Je to obec samotná. Jen pořád nevíme proč. Argumenty dua Jurovic-Šomodíková jsou:
    – vybudováno na černo
    – nevyhovuje současným normám
    Když na chvíli připustím, že je to pravda, vyvstane otázka. Kdo to budoval na černo? Zjistíme, zase obec. Tehdejší představitelé obce usoudili, že na svých pozemcích si mohou dělat co chtějí, stejně tak, jak si to myslí současní představitelé teď. Podstatný rozdíl je však v tom, že tehdy to bylo děláno pro lidi, aby měli vodu pro své potřeby, tak aby jsme to finančně utáhli. Dnes je to přesně naopak. 🙂 Nejúsměvnější je fakt, že třeba Jurovic, který toho na svém vyženěném panství postavil na černo tolik, se nestydí toto slovo vypustit z úst.
    Tehdy se na papírování tolik nehledělo. Celý vodovodní řád se „pasportizoval“ až za starostování Ing. Jelínka. Nikdo ani dnes neví, jestli se zakreslilo všechno. Proto je normální, když se něco takového zjistí, dokreslit to do papírů a tím to zlegalizovat. Napravit tak chyby minulosti. A v obci je veselo.
    Proč by si obec způsobovala škodu, popíráním těchto faktů? Zdálo by se, že jde o čistý ekonomický analfabetismus, možná také, ale hlavně jde o zlý úmysl, ať to stojí, co to stojí. Pošetilá snaha naučit někoho skákat tak, jako oni pískají. (Osobně nemám problém skákat tak, jak někdo píská. Pokud ten, co píská má smysl pro rytmus a hudební sluch. Pokud nemá, je potřeba vypískat jeho. Jen hluchý půjde na muziku samozvaných muzikantů bez talentu. Hrát pro všechny mohou jen ti, co na to mají.)

    Jisté je jedno. Vůbec nic nebránilo sepsat smlouvy na odběr vody. Bylo to zcela v kompetenci starostky. Obec nemusela utrácet za novou přípojku, nové šatny a ničení svého vodovodního řádu. Je to hloupé vyhazování obecních peněz.

    Jo a jestli nevyhovuje přípojka současným normám, tak to jistě nemůže vyhovovat ani přípojka starostky Šomodíkové, ta je ještě starší… opravdu trapný argument…

Komentáře nejsou povoleny.