Na pochodu ve stopách předků

Již  devátý ročník pochodu „Po stopách našich předků“ se znovu vrátil na starou stezku k původní myšlence tehdejších autorů pochodu, nyní aktivních ve sdružení Staré Sovinecko. Důkazem toho byla nová znalostní soutěž o geografických a historických skutečnostech původního sovineckého panství. Ing. Jelínek a Ing. Rechtorik na startu a na zastávkách přednášeli různé příběhy, ve kterých byly zakódovány odpovědi na otázky kvízu. Vítězové si odnesli jako cenu batohy naplněné energií, věnované přímo Starým Sovineckem.
Všichni ostatní si pak odnesli, mimo těchto zajímavých informací, i gurmánské zážitky typu chléb s výbornou pomazánkou, čaj, káva i panáčky slivovice či Jelcina v Ryžovišti jako pozornost obce pro návštěvníky. Obec Lomnice poskytla na Blajše špekáčky a posléze odvoz autobusem ze Sovince zpět. A tradičně obec Jiříkov věnovala každému poutníkovi (a to jich tam bylo) talíř guláše s chlebem a čepované pivko a to vše zdarma.
Poutníků každoročně přibývá a malých dětí také. Uvidíme co připraví organizátoři příští rok k desátému jubilejnímu ročníku.

A další fotky, či video naleznete i u našich přátel zde.