Návrh rozpočtu obce

Návrh rozpočtu

Tak jsem si se zvědavostí prohlédla návrh rozpočtu na r. 2016.
Všimněte si na výdajové stránce § 3319 pol. 5222 = 20.000,- Kč pro spolek Lomničtí dospěláci. Je to o rovných 10.000,- Kč méně než v letošním roce. Přitom děláme spoustu akcí a svoji činnost hodláme rozšířit. 
Nebo je to tím, že já vyjadřuji kritické názory na některé členy zastupitelstva a paní starostku? Ale já své články píši za sebe, nikoliv za dospěláky. Tak v čem je chyba? 🙁

4 thoughts on “Návrh rozpočtu obce”

 1. Chyba? Sestavují rozpočet převážně na základě minulého roku. Tzn. paní účetní by tam dala 30 000. Ale paní předsedkyně FV Kyselová spolu s paní starostkou Šomodíkovou (tvůrci návrhu) jistě rozhodli, že Dospěláci nejsou v partě ani v rodině, tak je potřeba zajistit 33% krácení. Nejde tedy o chybu, ale o úmysl. Úsměvné, počkáme si na odůvodnění na ZO, zatím je to stále jen návrh. Asi stále věří, že to jsou opravdu jen jejich peníze.
  A všimněte si třeba Ostatní záležitosti kultury 155 000 Kč. A nikdo neví, co se pod tím skrývá, jen tvůrci.
  V položkách ostatní by měly být jen ostatní malichernosti a ne největší částka pro kulturu. Že by zase malá domů?
  Zajímavá je také položka Činnosti registrovaných církví a náboženských společností 15 000. Komu to jde?

 2. Ptala jsem se na to loni starostky a bylo mi řečeno, že je to dar církvi. Církev je sponzorovaná státem, tak se jí musí ještě přidat. A to mnozí věřící jezdí do kostela jinde.

  1. Mě by hlavně zajímalo, kolik tu máme registrovaných církví a jaké. A kolik náboženských společností. A jakým poměrem se to těmto subjektům rozpočítává. Také nevím, jaké pořádají akce a kde, a zda jsou i pro veřejnost. A za co vlastně utrácejí.
   Předpokládám, že se nejedná o místní katolický kostel a jeho mše. Protože katolická církev je jistě bohatá dost a určitě by bylo v rozpočtu toto napsáno jednoznačně.

 3. Nově se v rozpočtu objevila kolonka -správce hřiště – 2.000,- Kč. Pravda, není to velká suma, ale pan Kaščák tuto práci dělal dlouhé roky zcela zdarma. A hádejte, kdo se bude o hřiště starat? Neuhodli jste – prý syn zastupitele Blahuše. Každá “ malá domů“ se počítá. Proč to nemohou zajistit zaměstnanci na VPP? Na úřadu už jsou zaměstnaní celý rok.

Komentáře nejsou povoleny.