Jak šel čas – pokračování

Návštěva filmu Křídla vánoc  14. 1. 2014

Skreamers 26. 3. 2014

Nedalo nám to, jelikož jsme zvědaví a navštívili jsme travesti show v bruntálském divadle. Bylo to velmi vtipné představení, smáli jsme se od začátku až do konce. Bylo obdivuhodné, s jakou elegancí dokáží  muži chodit a tančit v lodičkách na podpatku 10 cm vysokém. To dělá problémy i mnohým ženám. Stálo to za návštěvu.

Don Juan 28.3.2014

V březnu jsme si zajeli do bruntálského divadla na činohru Don Juan. Zpracování se nemusí každému zamlouvat, ale nám se líbilo.

Po stopách našich předků 1. 5. 2014

Zúčastnili jsme se tradičního pochodu na hrad Sovinec. Tuto tradici založil bývalý starosta Ing. Jelínek.

 

Pietní akt 7.5.2014

Průběh pietního aktu u památníku padlých nechci moc komentovat. Řeknu jen to, že byl velmi nedůstojný a někteří zastupitelé obce si své připomínky mohli nechat až na cestu domů.

Následovala beseda s RNDr. Niesnerem na sále KD. Jako vždy byla velmi poučná a zajímavá. Doktor Niesner nám přiblížil život na Bruntálsku od 1. světové války až po období po 2. sv. válce.

Na sále byla zima a neskutečný nepořádek. Rozpaky byly vidět i u přednášejícího. Starostka zvala na zastupitelstvu občany na tuto besedu, ale aby zajistila uklizený a vytopený sál, ji zřejmě nestálo za to. Kdyby jsme to věděli, uklidili by jsme, protože takto nám bylo stydno.

Vy se ptejte, já odpovím co budu chtít 16. 5. 2014

Do divadla v Bruntále zavítal Miroslav Donutil, tak jsme byli na něj zvědaví. Já osobně jsem očekávala víc. Myslela jsem, že otázky a odpovědi okoření  příhodami ze života. No, nestalo se.

Beseda o Africe 22.5.2014

MUDr. Schubert absolvoval výpravu do střední Afriky – Uganda, Tanzanie a Zambie. Se zážitky z této cesty se s námi podělil formou video projekce doprovázené slovem. Otřesné bylo vidět, jaký vedou život chudí Afričané na hranici s Kongem, kde se neustále bojuje. Ani se nechce věřit, že v 21. století takto někdo může žít. Celou besedu měl pan doktor perfektně připravenou.

 

Pochod Lomnice – Krnov 7.6. 2014

Odjížděl jsme vlakem v 8.00 hod. z místního nádraží do zastávky Krnov – Cvilín a odtud jsme šli na vrch Cvilín na rozhlednu a dále jsme navštívili chrám Panny Marie Sedmibolestné. Odtud pak do restaurace u „Klíšťáka“ na oběd. Z terasy restaurace je krásný výhled na Petrův rybník. Byl hezký den a z rozhledny na Cvilínu byla nádherná vyhlídka na město, a okolí.Výlet byl velmi vydařený.

Posezení s písničkou 24. 7. 2014

V Lomnickém šenku jsme se sešli, abychom se pobavili a zazpívali si country písně.  Přitom jsme si ogrilovali klobásy, pan Pěgřimek nám k tomu dal láhev nakládaného domácího zelí. Bylo to fajn odpoledne.

 

Pochod Lomnice – Uhlířský vrch 26. 7. 2014

Bylo krásně. odcházeli jsme od Primy v 8.30 hod.směr na „Uhlířák“. Nazpět jsme šli také pěšky, ale kdo už toho měl dost, mohl jet vlakem z Valšova ve čtyři odpoledne.

 

Hudební odpoledne v Ryžovišti 2. 8. 2014

Za krásného dne jsme přišli do Ryžoviště, kde obec pořádala hudební odpoledne. Mimo jiné zde vystupoval soubor Bernardiny, houslista Jiří Erlebach, kterého jsme znali z jeho vystoupení v Lomnici, dále pěvecký sbor Ryžoviště atd.

 

Cholina 12. 8. 2014

Jeli jsme přes Olomouc a Senici do Cholině. Zde jsme navštívili muzeum zemědělství. Dále jsme měli možnost si prohlédnout velmi zajímavou soukromou sbírku ořezávátek na tužky u paní starostky Cholině.

 

Lomnice – Břidličná jezírka 6. 9. 2014

Zprvu se zdálo, že jsme si nevybrali ten nejlepší den, ale pak se udělalo krásně. Šli jsme přes pole do Břidličné a pak k jezírkům. Byl to jeden z nejhezčích výletů, které jsme podnikli.

 

Recesistický fotbal  27. 9. 2014

Spolu s místními fotbalisty paní Smítalová zorganizovala fotbalový turnaj. Byla to akce ve stylu recese a hráli :

mladí fotbalisté – ženy;      mladí fotbalisté – starší páni

Ženy vyhrály – jak jinak, že? V druhém zápase starší páni podlehli mladým fotbalistům. Nicméně je třeba velkého potlesku pro starší pány, pupíky něco váží a běhat se zátěží je mnohem obtížnější, nemám pravdu?

Ženy z “ Dospěláků“ napekly buchty, řezy, záviny, a  nadělaly chuťovky. Všechno se prodalo a myslím, že to i všem chutnalo. Na turnaji se mohutně fandilo  a nakonec se i při harmonice zpívalo.

 

Kouzlo jihu Srí Lanky 3. 10. 2014

ostrov Srí Lanka

Jednalo se opět o pásmo fotografií a videí cca na 1,5 hod., které bylo prokládáno živým slovem. Tentokrát nám p. Knollová povídala o želví farmě, dolech na měsíční kámen, Muzeu masek v Ambalangodě, o pohádkovém místě v Galle, džungli k Mírové pagodě, pláži Unawatuna ; v Arugambey jsme viděli cvičit jógu, šikovné surfaře a také nebezpečné krokodýly. Nakonec jsme se podívali  na velkolepou oslavu v Kataragamě, kde se během několika dní sejde na 2 mil. lidí. ;-)

Soušástí besedy byla i ochutnávka čajů. A úplně na konec si mohli účastníci besedy zakoupit originální pravé cejlonské čaje.

 

Divadlo  Olomouc 10. 10. 2014

Zajeli jsme si do olomouckého divadla na operetní soirée – Setkání králů operety u papá Offenbacha. Nádherné představení složené z operet Jaqueze Offenbacha, Franze Lehára, Johana Štrausse a Emmericha Kálmána.

 

Muzeum Olomouc 28. 10. 2014

Návštěva olomouckého muzea – výstava : hanácká vesnice (průřez hanáckým životem )

Ryžoviště – odhalení desky generálu Laffayetovi 8. 11. 2014

Myslivecká chata 13.  11. 2014

Krásný den, přímo stvořený pro podzimní procházku lesem. U reizingerovy chaty jsme si udělali jednání výboru. Při opékání špekáčků jsme probrali vše co se nám podařilo i nepodařilo.

 

Rozloučení s rokem 2014 27. 12. 2014

V Lomnickém šenku jsme se sešli spolu s hosty z Ryžoviště, abychom si zazpívali, zatancovali …. no, rozloučili se s rokem 2014.

 

No a co k tomu všemu na závěr říct. Myslím že se nám podařilo téměř nemožné, protože z OÚ jsme pro r. 2014 nedostali ani korunu, přesto jsme dokázali něco  pro občany připravit. Ať už to byly  velmi zajímavé besedy, turistika i kultura.  Pravda členové výboru vložily na podporu akcí své finanční prostředky, něco málo se vybralo na dobrovolném vstupném a  koncert pro Lomnici se mohl uskutečnit jenom díky sponzorským darům, za což všem znovu děkujeme. Tímto chci vyvrátit všechny ty zlé řeči, jak si užíváme za obecní peníze. Co sníme si připravíme doma a přineseme, co vypijeme si zaplatíme ze svého. Konec konců, každý se může na naše akce přijít podívat. Jsou všichni vítáni.

Chceme věřit, že díky novému složení zastupitelstva, peníze, které pro nás byly schváleny do rozpočtu, letos konečně dostaneme.

Vše co připravujeme je zveřejněno i na těchto webových stránkách. Rádi uslyšíme konstruktivní připomínky a nápady, co by občany zajímalo. Pište nám!