Nemáme co kontrolovat – ZO 23.3.2015

Na zastupitelstvu obce předsedkyně kontrolního výboru, paní Kyselová, sdělila přítomným, že kontrolní výbor nemá co kontrolovat. Vše je v usnesení, vše je schvalováno. Tak co vlastně ještě kontrolovat?  😯

Doporučila bych začít u toho základního: 1. Porušení  zákona o tom, že bylo odepřeno právo zastupitele doplnit program jednání. Tady měla paní Kyselová okamžitě upozornit na protizákonnost! Co udělala? Hlasovala PROTI DOPLNĚNÍ a tím se sama dopustila nezákonnosti.

2. To, že  paní starostka neplní usnesení zastupitelstva. Možná ani proto nepřipustili zastupitelé kolem paní starostky, aby se tento bod dostal do programu. Kontrola usnesení má být jako 1. bod každého jednání.  🙁

Jak probíhaly kontroly? http://wp.me/p5k9gt-hO

Ještě paní Kyselová neví, co by měla kontrolovat?

Neumím si představit lepšího předsedu kontrolní komise!

2 thoughts on “Nemáme co kontrolovat – ZO 23.3.2015”

  1. Ještě bych dodala, že za tak výrazné pochybení paní Kyselové by měla být odvolána z funkce předsedy Kontrolního výboru.

    1. No to asi ano. Protože to je hrubá neznalost (nebo ignorace) toho, co má ze zákona dělat. Kdyby tam byla chvilku, tak bych to pochopil. Ale není to žádný nováček. Studoval jsem to teď v zákoně a máte naprostou pravdu. Měli bychom požádat zastupitele o zařazení tohoto bodu do programu příštího zastupitelstva (pokud to neudělají sami).

Komentáře nejsou povoleny.