Nemocná obec

Co se stalo s naší obcí? Potkávám nespokojené občany a ti říkají: lidi jsou rozhádaní, vůbec se mi to nelíbí, to tady nikdy nebylo… Mají pravdu, nebylo.
Co se tedy stalo? Upozorňuji, že můj pohled je naprosto odlišný od pohledu zastupitelky Kyselové A.

Po nástupu paní starostky Šomodíkové, se lidé v obci začali rozdělovat na dva tábory. Ti, kteří s druhými ještě nedávno mluvili a zdravili je, najednou přestali.  A to díky manipulaci. 😥 A tak se stalo, že za čtyři roky je obec v naprostém rozkladu.
Když po volbách starostka usedla do křesla znovu, získala zřejmě ještě větší pocit upevnění své moci. Nejenže lži a intriky nepřestaly, ale svým necitlivým chováním a neznalostí věcí, vyvolala otevřené a vážné konflikty s některými opozičními zastupiteli. Vyvolává konflikty i s občany. Aby toho nebylo málo, zcela bezostyšně a s úsměvem vyhrožovala občanům fyzickým násilím. 😡
Bohužel, naši občané jsou zostouzeni i mimo obec.
A to vše je už, takříkajíc, silně „přes čáru“.
Nejenže občanům, kromě vyvolených, nepomáhá, ale naopak mnohým všemožně hází klacky pod nohy. Schválnosti některých zastupitelů vůči občanům ovšem zcela ignoruje.
Mám zato, že člověk s takovými nemorálními vlastnostmi nemá na místě starosty co dělat. Proto by měla uvažovat o rezignaci a to velmi rychle!!!
Nad situací v obci by se měl zamyslet i  místostarosta, pokud mu záleží na tom, jak se tady občanům žije, a aby občan nemusel poslouchat věty typu: „Však se odstěhuj, nikomu tady rozhodně chybět nebudeš.“  Je ovšem otázka, zda mu tento stav náhodou nevyhovuje s ohledem na jeho cíle. Povinností  všech zastupitelů je pečovat o blaho občanů a obce, nikoliv pouze o blaho svoje a svých kamarádů.
Obec totiž už není jen rozhádaná, obec je nemocná a je zapotřebí ji začít léčit. Naposledy jsem se o tom přesvědčila na 8. ZO. Léčit radikálně od zloby, intrik, lží, vyhrožování, schválností, obviňování, strachu . 🙄 A to není možné se stávajícím vedením. Pokud už není pozdě.
To, co se tady děje, už dávno přesahuje hranici obce. Je to ostuda starostky a celého jejího vedení. smail palec dolů
A tak si tu žijeme…

One thought on “Nemocná obec”

Komentáře nejsou povoleny.