3 thoughts on “Obchod končí”

 1. Ani nevím, co byla ta poslední kapka, než jsme si řekli „a dost“. Jestli to byla další kontrola na anonymní udání anebo stále neřešená oprava dveří (kdy se dokonce jeden zákazník o rozbitou kliku pořezal) anebo s dvouměsíčním zpožděním vystavená faktura opět na pronájem celého prostoru, přestože část prostor stále obec zabírá a Šomodíková slíbila nápravu, anebo to stavební povolení, které drasticky omezí až znemožní parkování před obchodem.

  Je překvapivé, že Šomodíková doteď – i když už výpověď měla doručenou – neřešila, kdo, jak a čím bude vytápět prostory v Zelené, které obec nepronajala. Ale najednou v pondělí „napadl“ sníh a Šomodíková nutně ihned potřebovala klíče od kotelny.

  Při předávání prostor jsme se mimo jiné dozvěděli, že provozování obchodu mělo být čistě službou občanům. Osobně bych to viděla tak, že celé je to připravené na to, že bude v obci jen jeden obchod, hádejte který, ten bude prohlášen za „službu občanům“ a budou se mu poskytovat pravidelné nemalé dotace na zachování jeho chodu.

 2. Typické. 🙂 Obecní dotace, úlevy jedněm a klacky pod nohy, udávání, způsobování škod a jiné znepříjemňování života druhým. Spolkový dům udala taktéž na všech úřadech, na kterých mohla. Leč marně, vše v pořádku, no alespoň to máme úředně ověřeno.
  Parta privilegovaných soustřeďuje vše pod jednu hlavičku a soustřeďuje svou moc pod jednu střechu, dle hesla: Jeden obchod stačí. Jedna hospoda taky stačí. Ostatní ať si nakadí do klobouku. Kdo není s námi, je proti nám a tak mu zakroutíme krkem.
  Nová informace ze zastupitelstva, že i pošta končí. Obec ji nechce. Najednou by poštu měl mít podnikatelský subjekt. A kdo myslíte, že ji bude provozovat a s další obecní podporou? Kdo se již chystá na pošťácké školení? Kdo se bude tvářit jako zachránce místních poštovních služeb? Nechte se překvapit. Teda jestli vás to překvapí…
  Máme tu u nás v obci, uvnitř demokratického státu, ukázkovou diktaturu. Peníze se vyhazují oknem, ale je zvláštní, že pod oknem vždycky někdo stojí… 🙂

 3. Také musím napsat jeden komentář k poště. Byla bych sice radši, kdybych nemusela – kdybychom všichni v obci žili šťastně a spokojeně a mohli být vždy hrdi na jednání paní starostky. Bohužel skutečnost je jiná a téměř 41% občanů s ní spokojena není (měřeno počtem všech těch, kteří šli k volbám). Zpět k poště. Jistě si vzpomínáte, že před rokem, když jsem napsala článek „Pošta končí“, paní starostka slíbila, že udělá vše proto, aby poštu nedostal žádný podnikatelský subjekt, že si, v případě ukončení služby ze strany České pošty, vezme poštu pod patronát obec. A ejhle, po roce už to obec vlastně ani dělat nechce a souhlasí s tím, že to může dělat kdokoli z obce, kdo zajistí podmínky Pošty partner. Že by před rokem byl problém pouze v tom, že by to dělal pan Gomola? Na tuto otázku jsem dostala odpověď, že problém je hlavně v tom, že by to lidé z Tylova měli daleko do Zelené hospody. Ano, také postoj, akorát je zvláštní, že ji velká vzdálenost v jiných případech nevadí – např.že lidé z jižního konce Lomnice (od dětřichovského lesa) to mají mnohem dál na obecní úřad než lidé z Tylova a to téměř půlku cesty musí jít po silnici 1.třídy mezi auty, protože dle jejího dřívějšího vyjádření prý lidé z jižního konce Lomnice žádný chodník vlastně ani nechtějí. Tak si lidé ani moc nestěžujte, protože Vám to stejně nepomůže 🙂 . Paní starostka přece mnohem lépe ví než Vy, co vlastně chcete. To se pak nesmíte ani divit tomu, také priority investování obecních peněz do různých akcí jsou důležitější než chodník na jižním konci Lomnice (od křižovatky na Rýžoviště k dětřichovskému lesu).

Komentáře nejsou povoleny.