Obstrukce obce

Krajský úřad potvrdil, že postup obce je obstrukční a opakovaně v nesouladu se zákonem. 

Když paní Nosová nedávno na zastupitelstvu tvrdila, že právnické služby nemohou být součástí ceníku, tak starostka Šomodíková řekla „A to říká kdo?“ Odpověď zněla: „Zákon.“ Nezajímalo ji to do té doby, než byla nucena toto vypustit. Stejně tak doporučovala paní Nosová, že je obvyklé a slušné mít v ceníku minimální výši úhrady, aby náklady případné pře o výši úhrady nepřesáhly samotnou požadovanou úhradu. Opět zacpané uši. Vypadá to opravdu trapně, když obec tvrdošíjně požaduje 80 haléřů za jednoduché poskytnutí informace. Tuto trapnost cítí každý normální občan a stejně tak i krajský úřad. Naštěstí většina lidí je normálních.

2016-04-22_7-39-49

Co jinde vyvěšují sami, aby se nemusel nikdo ptát, to u nás tají a vykrucují se ze své povinnosti, jak jen to jde. A tak si tu žijeme v našem AAAnabůstáně…

3 thoughts on “Obstrukce obce”

  1. Že při poskytování informací dochází k obstrukcím je nad slunce jasné. Mnohokrát se to už potvrdilo. Naše starostka se snaží všemožně, aby občanu zabránila se ptát.
    Např.: Občan požaduje stručný popis, ona odpoví že to nelze, jelikož je to obsáhlé, naskenuje 9 kopií faktur a chce zaplatit 4,- Kč. Občan si opět musí podat stížnost, jelikož žádné kopie faktur nechtěl. A tak to jde pořád dokola. Je líná napsat 9 řádků, protože to by bylo zadarmo. A to ona nemůže připustit. Je to trapné a nejapné.
    Hanba ji nefackuje, ani když je neustále napomínaná KÚ. Je zvláštní, že ani jejím partajníkům to vůbec nevadí. No, máme to úřad k pohledání, to se ledaskde nevidí.

    1. Proč to nevadí jejím partajníkům je již také jasné. Ani oni nechtějí, aby občané věděli, co se děje na obecním úřadě. Zatajují informace i našim zastupitelům, protože se toho bojí. Fiktivní faktury a jiné přihrávky domů začínají vylézat na povrch. A bude toho více… Sami si hojně dopřávají z veřejných prostředků a jiným utahují opasek nebo jim dokonce bourají výsledky jejich práce.

  2. Konečně i KÚ potvrdil, že starostka neúměrně zatěžuje zaměstnance obce ( časově ), kteří musí žádost zcela zbytečně administrovat několikrát. Obec má povinnost minimalizovat tyto náklady, což, jak KÚ potvrdil nečiní. Ba co víc, starostka prohlásila, že bude požadovat delší pracovní úvazek zaměstnance. Jedná tudíž zcela proti tomu, že obec má postupovat při vyřizování žádostí co nejhospodárněji.

Komentáře nejsou povoleny.