Odpověď panu MB

Odpověď panu zastupiteli Martinu Blahušovi na otázku, proč nechce paní Kocourková splnit nové podmínky pro prodej pozemku. 
Odpověď znám a povím. Ale nejprve je potřeba se zeptat. Proč jsou vůbec nějaké podmínky? Proč jsou jenom v tomto případě? Proč byly řečeny až po více jak roce po schválení prodeje? Zde udělali zastupitelé chybu. Myslí si, že mohou všechno. Doufám, že se mi podaří dokázat, že nemohou. Nikdy ještě nebylo v obci tolik zrušených usnesení jako teď, když tu absolutisticky vládne neoficiální místní občanský spolek, který si říká Obec. Zastupitelé, kteří ani neví, co vlastně chtějí.

Takže hned první část odpovědi je zcela zásadní a vyčerpávající. To, že je pan místostarosta MVDr. Jurovic zvyklý na prostředí, kde je běžné vydírání, tak tady neuspěje. Nechat se sprostě vydírat speciálními a nesouvisejícími podmínkami, které účelově vymyslel jen pro nás, je pro nás nepřijatelné. My po tom pozemku netoužíme tak, jako on touží po pozemcích. Tím, že zrušil usnesení o prodeji, prospěl obci pouze tím, že obec bude muset zaplatit škodu, která nám tím vznikla. Vím, že to nepůjde dobrovolně, ale o to to bude dražší, když půjdeme soudní cestou. Opravdu nechápu v jakém obecním zájmu je toto počínání. Ale alespoň mě to nebude nic stát a trávu mi bude sekat obec. Takže pane Martine. Jak mylně tvrdí paní Kyselová, „Obec prodává, tak klade podmínky“. Vraťte se do reality. Všechno má svou cenu a nemůžeš prodávat za víc, než je kupující ochoten zaplatit. A ztratit tvář, kvůli nějakému vyděrači, nehodlám. Příliš vysoká mravní cena. Nechte si ten pozemek i se svými ponižujícími podmínkami. Když se ráno koukáš do zrcadla, co vidíš? Vidíš zastupitele, který správně a spravedlivě rozhoduje? Už to začíná být dávno, kdy jsi tam tento obraz mohl vidět. Dnes tam uvidíš jen vystrašenou tvář, kterou děsí Anička a selský rozum se ti krčí kdesi v koutku hlavy. (Výjimka 11.ZO, kde jsi dokázal i bouchnout do stolu, ale to bylo všechno.)

Druhá věc je, že v novém usnesení se jedná stejně o nesplnitelné podmínky. Smlouvu na vodu nedostaneme, jak tvrdila paní starostka Šomodíková, prý ani ombudsman nám ji nenapíše. Protože i zde jsou další podmínky, které v obci ještě nikdo jiný nedostal. I přesto, že sama obec vybudovala přípojku (sama pro sebe) je nám nalháváno, že musíme kopat novou. Což odporuje našemu zdravému rozumu. Nenecháme se obcí nutit do nesmyslů jen proto, že o tom rozhoduje člověk, který není schopný vyřídit ani obyčejnou žádost. Už proto, aby zde nevítězila jen hloupost a žášť, citíme povinnost zkusit bojovat za zdravý rozum. Snad se brzo dočkáme rozuzlení. Je to navíc izolovaná věc, která s prodejem pozemku nesouvisí. Martine, už ti Anička vysvětlila proč, když voda teče, máme přípojku i zaplombované vodoměry, nemáme smlouvu na vodu? Co z toho obec má, když s námi nechce uzavřít smlouvu, aby jsme ji mohli řádně platit? Žádný zákon starostku nenutí, klást nesmyslné podmínky. Opravdu nevěříš, jak jenoduché je řešení celého případu? Jen napsat a podepsat smlouvu. Došlo ti, co se stane, když třeba ombudsman uzná naše právo? Dojde samozřejmě k vyčíslování škod, které nám tím obec způsobila. Stojí tento ubohý šprajc obci za to? Třeba jste si jistí a nevíte nic o důsledcích maření investic.
Vzhledem k tomu, že u dané budovy neexistuje popisné číslo zapsané na katastru a to je závislé na vyjádření stavebního úřadu, kterému chybí vyjádření obecního úřadu Lomnice, nelze sepsat smlouvu na odběr komunálního odpadu s někým, kdo nemá zákonnou možnost zřídit si sídlo (nebo provozovnu) v domě bez popisného čísla (pozn. Sídlo a nebo provozovnu lze zřídit pouze u budovy s číslem popisným. V normálních případech to funguje tak, že se dá číslo popisné, pak se zřídí provozovna nebo sídlo firmy a teprve potom lze sepisovat všechny další provozní smlouvy – mezi nimi je i smlouva na odběr komunálního odpadu). Takže proč se snažit? Cítíme to jako diskriminaci a mrzí nás, že do toho budeš zatažen i ty. Protože nám už nezbývá nic jiného, než podat trestní oznámení na zastupitele, kteří takto protizákonně hlasovali.
Diskriminace lokálního charakteru spočívá v omezování, utiskování mě jako občana Lomnice tím (včetně jako zákonného zástupce firmy), že jsou mi upírána občanská práva a jsou snižovány šance na uplatnění ve společnosti (ve sféře podnikání – přesun sídla firmy z Bruntálu a možnosti zaměstnávání spoluobčanů z Lomnice).
Tento fakt je umocněn tím, že daná podmínka je zcela v lokalitě Lomnice neobvyklá, protože dokonce i přes naše upozornění paní starostky, že se v současné době prodává stejný pozemek sousedům, platí zcela odlišné podmínky, tzn. je to důkaz o tom, že to závisí na tom, komu je pozemek prodáván. A dokonce ani žádný pozemek v obci v období uplynulých dvou let nebyl podmíněn doložením zákonné likvidace komunálního odpadu, zákonné likvidace splaškových a odpadních vod. Proč taky, když to spolu nesouvisí.
Doufám, že ti tato odpověď stačí.

A na závěr pár otázek pro tebe. Měl bys na ně znát odpověď.

Co obec získá a co ztratí, když neprodá pozemek pod budovou a kousek kolem ní?
Co obec či občan získá a co ztratí, když starostka nepodepíše smlouvu na vodu?
Co obec získá a co ztratí, když bude dál válčit s občany? Komu prospívají tyto války a veřejné ostudy? Jak dlouho můžou šlapat po tobě, než se začneš bránit? Když tě „posere“ pták, jak dlouho si necháš jeho lejno na triku? Co uděláš, když na tebe bude číhat a „srát“ každý den? … Jo, kdyby to bylo tak jednoduché 🙂 …

3 thoughts on “Odpověď panu MB”

  1. Když to tak čtu, tak mi z toho vychází tento závěr:
    Starostka obce vlastně ani nechce, abychom platili. Nechce uzavřít smlouvu na odběr vody (přitom nic tomu nebrání) a nechce, abychom platili za komunální odpad (rovněž tomu nic nebrání, ale je závislé na vyjádření starostky k pasportizaci budovy). A v konečném důsledku ani nechce, abychom přispívali do obce tím, že si tady zřídíme sídlo (pro neznalé – obec má podíl na daních, které platí podnikatel státu – vždy dle sídla podnikatele). A pokud se takto chová ke svým možným příjmům od všech, s nimiž nekamarádí, je to smutné. Asi má obec peněz dost. Stále mě něco překvapuje …. Jen mě mrzí, že velmi málo pozitivně

  2. Tyto odpovědi by si měli dobře přečíst všichni, co tak hloupě rozhodují. Pan místostarosta MVDr. Jurovic, který tento nesmysl navrhl, paní Kyselová (jí by mělo záležet na správném hospodaření obce), pan Šebesta, který by měl vědět, že tyto podmínky odporují zdravému rozumu a dochází možná i k trestnému činu, pan Kopinec, než zvedne ruku, měl by si promyslet důsledky, nebo raději si celý problém nechat vysvětlit nikoliv ovšem starostkou a místostarostou, ale přímo na místě majiteli.

  3. Pane Blahuši, víme o tom, že jste „zachránil“ obec v případě jedné dotace. Obec Vám naúčtovala činnost, za kterou zaplatila a pak jste pro obec dělal „zadarmo“. V podstatě to byl obyčejný podvod obce na poskytovatele dotačních peněz. Stejně tak to pro obec udělala paní Kyselová. Taky to byl podvod obce na poskytovatele peněz na LBT. Tak nevím, proč se tak všichni rozčilujete. Kdo tu vlastně podporuje zloděje a podvodníky?

Komentáře nejsou povoleny.