Pocit podvodu

Cítím se podvedena. Proč právě naše paní starostka je zastáncem hesla – Slibem nezarmoutíš? Na posledním zasedání byl projednán a odsouhlasen finanční příspěvek na Vozatajské dny. S tímto se plně ztotožňuji, protože pokud se někdo snaží pro obec něco udělat, má se mu pomoci a ne jej zatracovat.  Zároveň ale bylo domluveno, že se jedná POUZE o finanční nevratný příspěvek s podílem na úhradu nákladů (i když bude velký) a NE o DNY OBCE. Uspořádání velké akce je nákladné nejenom na peníze, ale hlavně to stojí spoustu času a je potřeba hodně lidí, kteří zabezpečí organizaci, proto je ten finanční příspěvek. Ale domluvy a dané slovo v naší obci nic neznamenají. A to už ani nemluvím o tom, že nám na posledním zasedání byly slíbeny podklady k rozpočtu dané akce….

Mě, jako občanovi této obce, se nelíbí pojetí dnů obce v této podobě hlavně ze dvou důvodů. Vnímám to tak, že Dny obce se prezentují jako jakýsi „nechtěný a podřízený“ přídavek k daleko důležitější velké akci Vozatajských dnů, a za druhé – dny obce by neměly být spojeny s žádnou velkou soukromou akcí. Špatně se potom rozeznává, zda je to prezentace obce pro současné i budoucí občany naší obce nebo prezentace soukromé osoby.  Odpověděl si někdo na otázku Co je smyslem Dnů obce? Dle mého by to měla být akce, na základě které se mimojiné lidé i rozhodnou, zda tady chtějí bydlet nebo ne.

Existuje ještě jedna alternativa pořádání dnů obce – prezentace obce se všemi podnikateli najedou. Pak by ale název musel být DNY OBCE a v programu by byly např. vize budoucnosti bydlení v obci, závody vozatajských spřežení,  výroba dřeva, představení školy, pracovní příležitosti  apod.

Ale asi to nikomu nevadí a já jsem jiná….

 

 

5 thoughts on “Pocit podvodu”

  1. Mě to vadí také a hodně. Peníze se přidělují bez jakýchkoliv pravidel.

  2. Také mi to vadí, ale vyjádřit svůj názor se tady nevyplácí a to si nemůžu dovolit.

  3. Myslím si, že paní starostka by vůbec nebyla schopná Den obce zorganizovat. Proto jí to vyhovuje se někde „přifařit“ a nemít moc práce. On to zorganizuje někdo jiný a ona si tam přijde natřípat peří.

    1. Za jejího úřadování nějaké dny obce byly. Dokonce vzpomínám na ten první (nevím, kdo to organizoval). Hodně se mi líbilo, jak místní děvčata a dámy tancovaly zumbu a další veselé tance. Také byly hezké herecké ukázky z filmu Slunce seno jahody atp. Hrál to myslím Honza K. a Filip Z.

  4. Nejde o pocit podvodu. Jde o podvod. Sedělo nás tam dost a všichni to slyšeli… Proč to dělá, je mi záhadou.

Komentáře nejsou povoleny.