Podpora spolků

U nás v obci, nejenom, že nejsou občanské spolky podporovány, ale jsou navíc zadupávány a ničeny. Jediný spolek, který je sice neoficiální, ale říká si OBEC, je skupinka lidí (tak trochu pokrevních bratří) právě u moci. 

Podporují zásadně jen sebe, své akce, svou kulturu. Právo na život tu má jen jedna strana a jeden vůdce. Ostatní jsou zde jaksi navíc. Toto opovržení se dá vysledovat i u místního mysliveckého spolku Výšina, který si dlouhodobě platí pronájem klubovny patřící obci. Letos v únoru se na dotace vyměnili okna u silnice (nebyla to obecní aktivita). 2016-08-07_9-18-55Obec při té příležitosti začala malovat klubovnu. Zní to hezky… ale.

Když tu máme i na vyhazování peněz za nesmysly, mohlo se při tom vyměnit i to jedno rozdrncané okno vzadu, aby to vše mělo nějaký smysl a potom vymalovat a bylo by to v pořádku na další dlouhá léta. 2016-08-07_9-18-06

A věřil bych v dobrý úmysl obce. Ale bohužel malování místnůstky ještě neskončilo ani po půl roce. Nepořádkem, zaneřáděnými ubrusy se zabývat nebudu, to bychom toho asi chtěli moc.2016-08-07_9-16-54

Ale ono se to malování nějak nechce povést!

2016-08-07_9-19-22

A zatím tomu nepomáhá ani vysoká všeodbornost správce budov. Budeme muset opět navýšit mzdové prostředky pro správce, třeba se to nakonec povede.

A tak si tu žijeme v našem Annabumstáně….

One thought on “Podpora spolků”

  1. Myslím, že povinností obce je starat se o svůj majetek s péčí dobrého hospodáře. Je tomu tak?

Komentáře nejsou povoleny.