Pošta prý končí

Tak jsem se od lidí dověděla, že pošta u nás v Lomnici končí od 1.9.2017. Jak to, že něco tak zásadního nebylo projednáváno na zastupitelstvu? Jak to, že o tom jako zastupitel vůbec nevím? Asi pošta pro naše obecní představitele není důležitá.

Přitom možná jen stačilo pro poštu snížit nájem nebo náklady. Úplně stejně jako MVDr.Jurovic ví, že by se mělo přispět na chod obou obchodů ve výši 30 tis. Kč pro každý, protože je to přece služba občanům, měla být dána i nějaká úleva pro poštu.

Když už jsem u těch nákladů, byla jsem překvapena, kolik v roce 2016 vlastně stálo topení v budově, ve které je pošta. Než budete číst dál, zkuste si tipnout 🙂 .

Téměř 95 tisk Kč. Z toho pošta zaplatila 23 tis. Kč, a dva nájemníci budovy ten zbytek (48 tis. Kč a 24 tis.Kč). Připadá Vám to hodně? Mě také. A to nic není proti tomu, kolik stálo topení v budově obecního úřadu – 141 tis. Kč. Jsem přesvědčena o tom, že kdyby se topilo elektrikou, tak by to topení bylo levnější.

Ale zpět k poště. Říká se, že by pošta měla být provozována panem Gomolou, jako Pošta Partner. Cituji ze stránek České pošty – Pošta Partner chce zachovat dostupnost poštovní sítě i v malých obcích tím, že převede část pošt na pošty Partner. Ty budou provozované třetími osobami v rámci jejich stávajícího podnikání. Pošty Partner tak budou například součástí obchodů, kaváren či obecních úřadů“

Je to jedna z legálních možností, a myslím si, že je to ekonomická cesta. Jen mě mrzí, že to nikoho na obecním úřadě ani nezajímá, že se o tom nediskutuje a nehledají se další možnosti. Přitom to na obecním úřadě musí být ve známosti minimálně již půl roku. V Dětřichově byli postaveni před stejnou věc a místní poštu si obhájili. I my bychom jistě něco vymysleli. Každý rok máme k dispozici lidi z úřadu práce, kteří by takto mohli najít uplatnění i v zimě. Jistě by se našla i další řešení. Je jen nutné chtít se o to zajímat, protože toto je právě pro lidi.

4 thoughts on “Pošta prý končí”

 1. No to snad není ani možné. Jak může jeden domek spotřebovat takové peníze na topení????
  Asi to bude tím, že v kalkulaci vyúčtování je nejdražší topič v celém velmi širokém okolí. Také je možné, že palivo spotřebované v jednom domku nebylo spotřebované právě v tomto domku. Že se třeba po cestě rozkradlo. I když je pravda, že mě žádný topič levné palivo nenabízel.
  Jedno je jisté. Aby v jednom rodinném domku byly náklady na topení, pro všeho všudy 4 lidi (i s pošťačkou) 100 000 Kč, je velmi nepravděpodobné. To by snad nebylo možné ani při topení elektrikou. Stejně tak náklady na obecní úřad 140 000 Kč. Jeden byt a tři malé kanceláře, knihovnička a malá ordinace …
  Tady musí být někde renonc, nebo rozkrádačka. Anebo obojí…

 2. Občané by měli znát podrobnosti.
  Protože je nutné si uvědomit ještě jednu věc. Netopí se jen uhlím. Obec má spoustu dřeva na topení téměř zadarmo ( pouze za PHM ). Každý rok je obrovská hromada uložená za OÚ a snad každý ji viděl.
  Tak kde je chyba?

 3. Vzhledem k tomu, že se budoucnost pošty probírala na posledním zastupitelstvu na konci června, dlužím vám upřesnění stavu. Paní starostka řekla, že jednala s manažerem pošty, že pošta v obci nekončí, že dokonce ani paní pošťačka nedostala žádnou výpověď, a že pošta v zelené hospodě u pana Gomoly nebude, protože on ve smlouvě nemá povoleno to, že smí použít pronajaté prostory na poštu. A že kdyby náhodou došlo k tomu, že by pošta byla zrušena, tak zřídí tuto službu pod obecním úřadem. Tak to je pozitivní zpráva 🙂 .

  1. Pozitivní zpráva? No nevím, paní starostce nevěřím ani nos mezi očima. Ono to je a bude nakonec asi trochu jinak. Takovou dobu na to kašlala, ani zastupitele neinformovala o problému a teď, když se lidi vzrušeně ptají, se probudila ze zimního spánku a „řeší“.

Komentáře nejsou povoleny.