Potíže a lži II.

Případ pomlouvačné kampaně vedené přímo starostkou Šomodíkovou pokračuje dále… Paradox celé situace, kdy starostka se svými zainteresovanými soukmenovci šikanuje nepohodlné občany, rozděluje občany na občany a neobčany, maří jejich investice a pomlouvá je, jak jí jen její fantazie a schopnost manipulace dovoluje a tvrdí přitom nahlas, že ona je ta šikanována a ona je ta pomlouvaná obyčejným bezmocným občanem a to oni rozdělují obec… se vybarvuje. Zvláštní politická schopnost či neschopnost.

Jak by mohl vlastně prostý občan šikanovat starostku? Jak by mohl beztrestně pomlouvat? Nad tím se málokdo pozastaví.

A naopak, může šikanovat úředník, který má ve svých rukou moc? Byť jen dočasnou? Ano, on může lehce, může pomlouvat, jak se mu zlíbí, může si vzít na pomoc jiné úřady a o to horší to je, protože starosta, z titulu své funkce, je obecně vnímán jako důvěryhodný. A má spoustu možností, jak toto krmení s blechami podat svým ovečkám, které blechy z krmení dále roznesou….

Jinými slovy: Boj občana proti někomu, kdo má moc je těžký a většinou předem prohraný. I my jsme prohráli již na začátku. Záměr investovat v obci ve veřejném zájmu nevyšel jak měl. Ztratili jsme co se dalo, nic jsme úředně nevyřídili, dokonce vodu nám odstřihli 🙂 A jisté je, že co půjde zničit, nám zničí.

Ale to, že fašisti se rozvalují v dobyté Paříži a postupují vítězně k Moskvě neznamená, že tam dojdou. Je potřeba bojovat do posledního muže, do poslední kapky naděje. Moc prostředků na obranu proti zlovůli však stále není. Ale musíme si vystačit s tím málem, co máme. Můžeme se ptát, stěžovat si a mluvit o tom, taky psát… víc nic.

A tak se ptám, dožaduji se svých malých práv a píšu o tom.

Je mi vyčítáno, že dělám potíže a lžu. A následně jsem za to řádně trestán. Ale když se zeptám, jaké potíže dělám a v čem lžu… tak se odpovědi nedočkám:

Důvodem odmítnutí poskytnutí informace je to, že tyto informace nemají. 😀

Takže vy všichni, si toto přečtěte. Jde v podstatě o přiznání starostky Šomodíkové, že nás vždy pomlouvala a do teď pomlouvá. Nikdy jsme potíže nedělali a nikde na stránkách tu není lež.

Námi všemi výborně placená starostka nemůže nahlas říci, že „potíž“ je třeba požadavek na informaci. Protože, mimo jiné, i  k tomuto účelu si ji platíme a na informace máme zákonem dané právo. Chápu, že je pro ni „potíž“, prozradit, komu dala kolik peněz, či jiných výhod a za co. Protože to má zůstat tajné :-).

Stejně tak, že tvrzení, jaké tu jsou lži, má za úkol jen znevážit tyto stránky, když už tu prasklo tolik jejích průšvihů. A pokusit se z toho nějak vylhat. Ani nabídka odstranění případných lží nezabrala. Takže štvavá a nenávistná kampaň vedená proti těmto stránkám není založena na případné lži, ale jen na její nelibosti poskytování pravdivých informací.

One thought on “Potíže a lži II.”

 1. V podaném odvolání jsem napsal:
  „Nepožadoval jsem po OÚ, aby vycházel při rozhodování z neúplného zápisu ZO. Požadoval jsem informaci nezávisle na tom, kde je umístěna nebo kde byla vyřknuta či domluvena a třeba i úmyslně nezaznamenána.
  Starostka obce, která výrok o stálých potížích a o lžích na stránkách občanů, veřejnosti sdělila, jistě ví, z jakého zdroje informací čerpala.
  Trvám na odpovědi. A v případě opravdové neexistence podkladů pro toto tvrzení, požaduji jasné vyjádření typu:
  1. Veřejné tvrzení starostky obce o stálých potížích, které provozovatel činí obci, nejsou a nebyly ničím podloženy.
  2. Veřejné tvrzení starostky obce o lžích, které provozovatel činí na občanském informačním webu, nejsou a nebyly ničím podloženy.“

Komentáře nejsou povoleny.