Přednáška o historii sovinecka

Dne 9.12.2016 proběhla přednáška o historii sovinecka. Byla uspořádána příznačně přimo v srdci starého sovinecka v Jiříkově (kousek od hradu Sovinec) u příležitosti vydání nové kroniky. Místní starosta Bohumil Hrnčíř poskytl útulné, vzorně vytopené místo, vhodné pro prezentaci a diskuzi.  Také výrazně pomohl při organizaci a díky němu se na místě sešla nečekaně velká množina místních obyvatel. Zájemci o historii přijeli i z dálky, což se obzvlášť cenilo, při nehostinném počasí, které ten večer vládlo nad krajem. 

Přednášku uvedl předseda spolku Staré sovinecko  Ing. Jaroslav Jelínek.

A hned na to se ujal slova všemi vážený host historik PhDr. Tomáš Niesner, obdivovaný svými posluchači a besedníky nejen pro svou výtečnou znalost historie, ale také kvůli své schopnosti poutavě vyprávět historická fakta pohádkovým způsobem. Na konci skvělé přednášky, provázené spoustou zajímavých obrázků, sklidil zasloužený potlesk. Nikomu se nechtělo zvedat ze židlí a odejít ze zvláštní atmosféry, navozené dotekem dávné i nedávné minulosti tohoto místa, tohoto kraje. Ale vše má svůj konec…

Na místě se prodávaly kroniky vydané naším spolkem. Samozřejmě největší úspěch měla poslední vydaná kronika tří obci Jiříkov, Křížov, Těchanov..

Pár fotografií pro vzpomínku: