Psáno o nás 26.4.2015

U Rýmařova postaví stezku pro cyklisty i chodce

Lomnice u Rýmařova – Vedle silnice procházející obcí by rádi zřídili v Lomnici u Rýmařova novou cyklostezku.

Stezka povede od křižovatky na Ryžoviště až po vyústění na místní komunikaci z Lomnice do Tylova. Smíšenou stezku pro cyklisty i chodce v obci schválili vloni v prosinci tamní zastupitelé, stavět by se mohlo začít už teď na jaře, a to po částech.

Nová cyklostezka by mohla do obce přilákat další turisty, kteří už nyní jezdí třeba do vesnického muzea v areálu tamní ekologické farmy. V Lomnici existují také lyžařské běžecké trasy.

„Tento projekt bychom chtěli realizovat ve dvou etapách. Jako první chceme vybudovat část od místní prodejny po vyústění na místní komunikaci v Tylově,“ řekla starostka obce Anna Šomodíková.

„V této chvíli máme zpracovanou projektovou dokumentaci k vydání územního rozhodnutí a probíhá jednání s majiteli dotčených pozemků,“ doplnila starostka.


Zdroj: http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kraj/postavi-stezku-pro-cyklisty-i-chodce-20150425-skx4.html

5 thoughts on “Psáno o nás 26.4.2015”

 1. Ještě jsme nekopli do země a už se čepýříme 🙂 Aby jsme to nezakřikli. Ale hezká reklama na muzeum a ekofarmu, to se cení. Myslel jsem si, že chodník vyřizuje pan místostarosta MVDr. Jurovic… tak teď nevím…

 2. Jako obvykle. Někdo, v tomto případě MVDr. Jurovic, to při svém zaměstnání odpracuje , paní starostka na nic nesáhne, maximálně tak pro pero na podpis, ale už nyní si hřeje polívčičku. A přihřívá i paní Kyselové.

  1. Jen pořád nevím, jak přiláká náš kousek cyklostezky další turisty do muzea. Nebo dokonce na běžkařské tratě. Prozradí mi to někdo? Kdyby byla cyklostezka spojená s Bruntálem, tak bych to chápal, ale takhle? Mě by do začátku stačilo chodníkem přilákat do muzea alespoň naše občany.
   Koukám, že třetí etapa pro jižní Lomnici ani neexistuje. A co je to místní prodejna? Prima nebo Lomnička či Krámek u kostela?

   1. To je mi také záhadou , jak se sem kouskem smíšené stezky nalákají turisté. Paní starostka to má jistě dobře promyšlené, anebo blábolí a klame nepřítele.

 3. A já si naivně myslela, že smíšená stezka se má budovat hlavně proto, aby místní lidé nemuseli skákat do příkopu před kamiony, nelámali si nohy na stávajícím chodníku a mohli bezpečně jet na kole přes obec, nebo jet s kočárkem.
  A najednou se dozvídám, že je to kvůli ekofarmě, muzeu a zimním běžeckým tratím. No to mě teda podržte! Jak budou chodit lidé z dolního konce? Asi potokem.

Komentáře nejsou povoleny.