Rozsudek 1

První spravedlnost dorazila do obce Lomnice. Žádný občan by si neměl nechat rozkrádat svou obec lidmi, kteří se dočasně dostali k moci a měl by se ptát komu, za co a proč cinkají obecní nebo také občanské penízky. Už se jich tu ztratilo dost.
Jak již snad každý Lomničan ví, starostka obce Šomodíková ignoruje práva občanů a vládne si tu nemravně a protiprávně, jak ji jen napadne a hlavně jak to jí a jejímu kartelu vyhovuje. Žádná pravidla tu neplatí ani ta její. Platí obecními prostředky za osobní loajalitu a nejste-li loajální máte smůlu ve všem. Zbaví vás občanských práv natotata. Bude tajit, lhát, pomlouvat, mlžit, kout pikle, vyhrožovat násilím, stříhat přípojky vody, mařit občanské úsilí a investice a jinak škodit… jen aby si vychutnávala svou dočasnou moc a srovnala zvědavé (tím pádem neposlušné) občany. Místo toho, aby dělala co má, co se od starosty očekává. Ať to obec stojí co to stojí, nejde to z její kapsy. Naštěstí totalita v naší obci má své meze…

4 thoughts on “Rozsudek 1”

 1. Zajímavý je argument, obcí najatého právníka, který také jistě nebyl zadarmo, což jistě ještě zvedne náklady obce na tuto kauzu:
  „Namítl, zda se ze strany žalobce nejedná o šikanózní výkon práva, když žalobcova manželka je zastupitelkou žalované a má z titulu své funkce přístup ke všem informacím, kterých se žalobce domáhá.“
  To už jsme tu slyšeli, šikanující starostka se cítí šikanována, když má dělat to, co ji zákon nařizuje. A moje žena je zastupitelka, ale žádné informace o příjemcích veřejných prostředků obce nemá a to proto, že jí je také nechtějí dát i když sám obecní právník uvádí, že s titulu své funkce by měla mít přístup k těmto informacím. Nechtěli jí je dát ani jako předsedkyni finančního výboru. Skončilo to tehdy na ministerstvu vnitra a něco tenkrát obec musela nedobrovolně poskytnout. Proč bych za ně platil, když bych je mohl mít zadarmo? Ale ani zaplacení nepomohlo.
  Kartel ví všechno, ale na zastupitelstvu ostatním zastupitelům nemusí nic předkládat, protože starostce odhlasovali neomezenou změnu rozpočtu a tak se vlastně ani nemá s čím chodit na zastupitelstvo. Veškeré obecní útraty si dohodnou jen na své pracovní schůzce.

 2. Dobře, dobře, Romi,
  potřebuje pořádnou za ucho.
  Jen by to měla ZAPLATIT ZE SVÉHO a NE Z OBECNÍCH PENĚZ. Samozřejmě i náklady na právní zastoupení.
  Protože je to vyloženě za její neschopnost a neochotu informace poskytnout. ÚMYSLNĚ nerespektuje, co ji zákon ukládá. Není to totiž ojedinělý případ porušení zákona z její strany.
  Za tu dobu, co je ve funkci, měla dost času, si nastudovat základní povinnosti. Na starostku si jen hraje, protože skutečnému postavení starostky její práce ani vědomosti neodpovídají.
  Práce starosty je především SLUŽBA pro blaho CELÉ obce a jejích obyvatel. Nikoliv služba pro pár rodin, kteří ji drží v křesle, protože se jim to bohatě vrátí.

 3. Také je vidět, jak se u soudu rodí špína. Vždy se na sebe dozvíte spoustu nových věcí se kterými kauza nesouvisí, to si buďte jistí. Strana, která nemá argumenty se z vás pokusí alespoň udělat blázna, pitomce, náladového zvrhlíka… : „Právní zástupce žalované později doplnil, že žalovaná s žalobcem od června 2016 již nekomunikovala, když není schopna odhadnout jeho nálady tak, aby splnila jeho představy.“
  No nevypadá to jak z rozvodového řízení? 😀
  Naštěstí, krajští soudci se nenechají tak lehce zmanipulovat a zůstávají věcní…
  Splnit jednoduchý požadavek, komu dává obec peníze, kolik a za co, myslím na odhadu nálady žalobce nezávisí… 🙂

 4. Také se mi líbí typická fráze starostky, i když všichni ví, že je nečinná, tvrdí, že je vlastně činná, jen to nejde poznat 🙂 Dokonce je nečinně činná kvůli mě, aby mi udělala radost…
  Samozřejmě lže a snaží se trapně vykrucovat.
  Možná za svou činnost považovala objednávku sestavy, aby požadované informace byly lehce k dispozici. Objednávka 5 minut, výroba reportu několik hodin (jsem od fochu). Ale stále nic. Každý měsíc požaduji sestavu PVP a stále nemám nic. Ta nová sestava totiž nemá z čeho čerpat, jednoduše tyto informace do účetnictví nedávají. Sestava je skoro prázdná. Mají je prý jen papírově v nějakém šanonu (aby, když bude potřeba, řekli všechno shořelo, ach jo). A poskytnout je stále nechtějí (odmítají žádost) nebo vyčíslují horentní ceny za nadměrné vyhledávání a podobné obstrukce… samozřejmě kraj je vždy vrátí do slušných mezí, ale oni to ignorují a hrají ping pong. Ale i ten má svůj konec. Takže očekávejme další soudy.
  Chce to jen trpělivost, vzpomeňme, jak dlouho trvalo třeba odhalení platu správce budov. Ale čekání stálo za to. Zjištění, že změnou osoby se plat zdvojnásobil, jen prokázalo nečistou hru vládnoucí koalice.

Komentáře nejsou povoleny.