Rozsudek 2

Další spravedlivý rozsudek. Je těžko uvěřitelné, jaké zbytečné škody nám způsobuje diletanství týmu starostky Šomodíkové. Jinde, i ve větších obcích nemají problém se zveřejňováním příjemců veřejných prostředků a to i když mají jen dva zaměstnance nebo dokonce jen najatou externí účetní na dva dny v týdnu. Ale u nás je všechno problém. I s účetní, která mimo svůj krásný plat, pobírá od obce ještě další peníze na nějakou smlouvu. Nechtěl jsem nic jiného, než pravidelně dostávat od obce informace, na které má každý občan právo. Několik krajských koleček a nakonec se na mě i na nařízení krajského úřadu sprostě vykašlali. Našim holkám přece nikdo nebude říkat, co mají dělat. Lomničtí feudálové. Také doufám, že ztráty, které způsobují obci nakonec zaplatí ze svého, protože ani tímto rozsudkem to ještě nekončí. Snad odstoupením starostky by to mohlo skončit, každý normální člověk by odstoupil z funkce, na kterou prokazatelně nemá a dal by šanci jiným. Ale nebojte se, starostka Šomodíková normální není… a svědomí ji nepronásleduje… nemůže….neexistuje…

3 thoughts on “Rozsudek 2”

 1. Je až s údivem, když zástupce žalované (JUDr. Urbiš) vidí v požadavku pana Kressy šikanózní výkon práva, protože prý já jako zastupitel mám přístup ke všem informacím, které pan Kressa požaduje. Zapomněl jen na to, že každý člověk má právo na informace o hospodaření obce a je jedno, zda je jeho manželka zastupitelem nebo ne.
  Mně si stačí vzpomenout na fakt, že mi paní starostka více než čtyři měsíce v roce 2015 nebyla ochotna poskytnout žádná data, dokonce mi upírala jakékoli právo na tato stejná data (požadovala jsem účetní deník za každý měsíc), a to jsem byla předsedou finančního výboru !!!. Teprve, až když jsem napsala na Ministerstvo vnitra, které potvrdilo to, že na dané informace mám nejenom právo, ale je to i mojí povinností tato data kontrolovat, tak jsem dostala účetní deník. Ale přiznám se, že mi ty čtyři měsíce neustálého vyžadování a doprošování plně stačily na to, abych dospěla k přesvědčení, že paní Šomodíková není člověkem na správném místě, že příliš podlehla „kouzlu moci“ a zapomněla na to, co vlastně znamená funkce starosty a za co je občanům obce odpovědna. A že vlastně ani informace nechce nikomu dát, protože by se musela občanům zodpovídat za nesmyslné rozhazování peněz obce (prudký nárůst mzdových nákladů, nevymáhání škod, upřednostňování některých občanů obce, rozdávání různých finančních darů, nedodržování termínů atd). Ale ona vlastně tvrdí, že to občany obce ani nezajímá….
  Tento Rozsudek je první vlaštovkou, že přece jen existuje spravedlnost a že její interpretace kolem požadavků pana Kressy je jen alibistickou frází bez právního podkladu.

 2. A ještě jeden dovětek. Ono se vždy časem pozná, že ne vše je tak, jak jste o tom slyšeli. Snaží se nás ničit tím, že o nás šíří lži. Zapomněli ovšem na to, že my jim to můžeme vrátit tím, že budeme o nich šířit pravdu.

  1. To je dobré 🙂 to se mi líbí a je to trefné…
   „Oni o nás šíří lži… a na oplátku, my o nich šíříme pravdu.“
   Přesně tak to je.

Komentáře nejsou povoleny.