Rup

Už to prasklo.

Do problémů Lomnice byla zatažena policie. Dnes jsem byl vyzván policií české republiky oddělením hospodářské kriminality k podání vysvětlení ve věci: 

NP – pomluva Lomnice

Někdo (kdo asi?) podal trestní oznámení na tyto stránky za pomluvu. Nic bližšího zatím nevím. Ale jsem velmi zvědavý o jaké pomluvy jde. Vypovídat budu samozřejmě zcela otevřeně o všech problémech Lomnice. Samozřejmě, že jako lavina, tento případ sebou strhne nebo otevře i další případy. Myslím si, že je dobře, že naši současní představitelé obce tento krok učinili. Alespoň se věci pohnou kupředu. Je potřeba, aby někdo třetí nezávislý konečně rozhodl, kde je pravda v konkrétních případech.

Možná jsem někde udělal chybu, to nikdy nevíte, každý chybuje. Ale rád si za ni zaplatím, pokud zaplatí i pravý lump.

 

 

5 thoughts on “Rup”

 1. Zvláštní je, že pomluvu šetří odd. hospodářské kriminality.

  1. To je opravdu zvláštní, hlavně v tom, že mé trestní oznámení (taktéž na pomluvu), které jsem podal přímo na oddělení hospodářské kriminality v Bruntále (při výpovědi k pomluvě č.1 A.J.), bylo předáno k vyšetřování do Rýmařova.
   No, zatím si o tom nebudu nic myslet, neznám postupy policie. Vůbec to ještě nemusí znamenat, že to pan A.J. tlačí přes nějakého kamaráda. Jsou to pro nás (nebo alespoň pro mě) nové věci. Počkejme, co čas ukáže.

 2. Tak jsem se včera vrátil z výslechu. Byl tam velmi milý a inteligentní vyšetřovatel a docela jsme si pokecali. Na stole ve věci „NP pomluva Lomnice“ ležel spis A4 asi 7 cm tlustý. Nevím, co v něm všechno bylo. Možná opis všech článků na tomto WEBu. Jedno je jisté, že pan oznamovatel A.J. si dal velkou práci to hezky sepsat, hlavně důvody, proč je zde tak tyranizován. To mi vyloudilo úsměv na rtech i v tak vážné situaci. Bližší informace podat asi nemohu, aby to nenarušilo vyšetřování.
  Se mnou, jako správcem stránek, se probíral hlavně příspěvek Jurovicův ko..t. Což mě docela překvapilo, protože je to zrovna článek, kde je záznam, jak sám místostarosta MVDr. Jurovic, vulgárním způsobem uráží občana na zastupitelstvu. Což je samotné na žalobu. Na takovéto věci žaludek má. Na co však žaludek nemá, je kritika jeho osoby, která se objevila v komentářích. Policie teď pátrá po všem, co by naplnilo skutkovou podstatu pomluvy tj. lživá informace způsobující újmu. Jak jsou daleko, to nevím. Ale vy můžete mít jistotu, že pokud tu je nějaká pomluva, bude nalezena a viník označen a potrestán. V podstatě jde o prověrku důvěryhodnosti těchto stránek. Počkejme tedy na verdikt.
  Samozřejmě, když jsem byl na policii, tak jsem využil příležitosti a podal také (zatím) dvě trestní oznámení. Bohužel jen kraťučké, obě se vešli na jednu stranu A4.
  Takže poděkujme panu A.J., že tak rád žaluje na své občany policii (začalo to případem smrčků své sousedky) a přejme mu mnoho úspěchů v této činnosti. Již souhlasím s jeho postojem a jsem rád, že se posuneme dopředu. Jsme ve fázi, kdy je policejní vyšetřování či soudy již jediná cesta vpřed. Pan místostarosta sám rád vyhrožuje, že šroubovice se bude utahovat. Ano, dokud něco nepraskne.

 3. Takže místostarostovo ego bylo zasaženo?
  Docela by mě zajímalo, proč šel do komunální politiky.
  Aby mohl z moci úřední otravovat sousedku? Aby pomohl paní starostce v tažení proti Ing. Kocourkové? Nebo snad aby bylo ignorováno nové zázemí pro sportovce (v plánu rozvoje obce je totiž zahrnuto i vybudování nového zázemí pro sportovce v hodnotě asi 2,5 mil. Kč) ? Nebo je to vodovodní přípojka na starou stolárnu? Image si udělal vystavěním asi 1/2 km chodníku za několik milionů korun. Chodník jsme potřebovali jako sůl, to je pravda.
  Jenže politik by se měl i odpovídajícím způsobem chovat, viz etický kodex. Jeho ješitnost je veliká, když mu stojí za to ve 3 hod. ráno psát článek o milé spoluobčance a v tomto článku evidentně nemluví pravdu. Otázka je, proč se ihned neohradil proti „nepravdivým“ komentářům na těchto stránkách? Přístup má.
  Tehdy se neštítil těchto stránek, aby napsal cosi nehezkého o spoluobčance.

  1. Ty 3 hodiny ráno… mohli ho vzbudit děti. To se stává i mě. V příspěvku se spíše snažil nenápadně prodat svou usilovnou práci na projektu Smíšená stezka. Cituji jak si ve svém příspěvku poplakal:
   Onoho rána tolik nechutnalo.
   Aleš Jurovic
   dne 30.4.2015 v 03:15 hod, při finální přípravě dokumentů pro územní rozhodnutí pro 1. etapu “ Smíšené stezky – Lomnice“

   Pláč jiných občanů bohužel nevnímá. Očekává vděčnost a sám vděčnost nezná.

Komentáře nejsou povoleny.