Ryba smrdí od hlavy

V týdnu, po 6. březnu, kdy se konalo zasedání zastupitelstva obce, jsme se dozvěděli výsledek hlasování o poskytnutí finanční podpory Lomnickým dospělákům, z prostředků obce. 

Popravdě řečeno nic nového pod sluncem. Výsledek jsme očekávali. „Naši zastupitelé“ rafinovaným způsobem smetli naši žádost ze stolu. A tak jsme se šli zeptat paní Šomodíkové (úmyslně neuvádím starostky, protože pro mne starostkou není), co bylo důvodem našeho opětného neúspěchu, co děláme špatně a proč zrovna ona, hlasovala proti.

Odpovědí nám byla snůška nesmyslů a dědinových drbů, které iniciativně sbírá po obci. Za celý rozhovor jsem neslyšel jeden jediný pádný argument, který by mohl bránit poskytnout nám z obce podporu. Vrcholem všeho bylo, když se začalo kádrovat a měli jsme uvést jmenný seznam členů. Ostatně, posuďte sami z nahraného záznamu.

ing. Jaroslav Jelínek – místopředseda spolku

6 thoughts on “Ryba smrdí od hlavy”

 1. Neuvěřitelné. Prý udělala první krok jako, příznivec dospěláků, když přišla loni na MDŽ. Po tom, co byl tehdy v rozpočtu schválený příspěvek, napsala smlouvu tak, že ji ani sama neschválila 🙂 a Dospěláci tak zůstali bez slíbeného příspěvku. Normální svinstvo, ale máte-li o kolečko míň, nerozeznáte to. Příznivec. 😀 Přišla na MDŽ a byla tam až dokonce. Nikdo ji nevyhazoval i když tam přišla vlastně jako nepřítel Dospěláků, kterým uštědřila těsně před tím drsný políček z osobních, ješitných důvodů. Vlastně chtěla jen provokovat. Chová se jako podrazák, mocipán, fašista a strašně se diví, když ji někdo nemá rád a třeba ji ani nepozdraví. Ona ani neví, co komu udělala, chuděrka. 😀 Jen to, co provedla mě, zde zaplňuje celé stránky. A další příběhy by mohli vyprávět i ostatní. Pořád se ptá, co kdo udělal pro nás, jako pro obec. Obec je jen ona a bratři v triku 🙂 Co vy jste udělala pro občany, paní Šomodíková? Kde jste byla, když ze svého opravovali šatny pro TJ Sokol, když vy jste nechtěla. Jak dlouho jste jim kupovala do šaten lavičky? Kálela jste na ně tak, jako teď na Dospěláky. Pak vám to došlo a najednou, když už to nepotřebovali, rozdáváte z našeho společného klidně dva milióny na fatamorgánu, jen proto, aby jste povedené dílo občanů zmařila. Sami sobě maximální platy. Přátelům soukromě finanční dary. Bratrovi do Brna zakázky. Tobě zdvojnásobíme výplatu, kamaráde… u tebe nevadí, že obci dlužíš…
  Kidy:
  „Jako starosta je nežádoucí. Vždycky se snažila navázat kontakt. Je to pár lidí. Strůjce rozbrojů. Proč mě nemají rádi? Nezneužila. Nevím, že by propagovali, nepřesvědčili že jsou akce pro veřejnost. Ona to tak cítí.“
  Sama, jako hlavní strůjce rozbrojů v obci, nachází v sobě drzost svádět to na jiné. A kdyby. Co dělá proti rozbrojům? Hasí benzínem…
  90% neúčast Dospěláků na jejích akcích za obecní peníze. Ptala se někoho, zda takové akce vůbec chtějí? Zda se jim líbí? Ví vůbec, že Dospěláci nepotřebují macechu, která by je vedla za ručičku? Že sami rádi organizují pro druhé, díky své životní zkušenosti? No jo, stáří si nezaslouží úctu, zato ona ano, i kdyby vás k ní měla donutit násilím 🙂 Plán dospěláků nechtěla dát ani do plánu akcí v obci. Copak na fotbal chodí celá vesnice? A jsou nějaké plakáty na fotbal?
  Každý normálně uvažující člověk ví, že každá akce není pro každého. Někdo nemá rád koně, proto nepůjde na Vozataje, ale neznamená to, že má něco proti Laďovi. A podporovat jen to, z čeho mám já pocit a ne podle pravidel, které má role vyžaduje dodržovat, je znak člověka, který se dostal už tak vysoko, že na to svou „velikostí“ nestačí. A přirozeně ztrácí půdu pod nohama…
  No taky jste mě nepřesvědčila, paní Šomodíková, že jste žena na svém místě…
  Dospěláci chtějí jen spravedlnost, chtějí, aby naše společné veřejné prostředky spravovali spravedliví lidé se spravedlivým přístupem ke všem občanům… chtějí toho moc?

 2. Po přečtení mi nezbývá nic jiného, než plně souhlasit. Navíc ještě musím dodat, že jsem byla šokovaná reakcí paní Šomodíkové na to, když jsme celý výbor Dospěláků přišli na OÚ s žádostí, aby nám osobně vysvětlila, proč ona osobně nesouhlasila s poskytnutím příspěvku Dospělákům. Místo vysvětlení se začala ohánět trapnými osobními „antipatiemi“. Prý někteří členové ji nezdraví a nechtějí s ní spolupracovat, ale já nevím, proč bych konkrétně já pro ní měla jako důchodkyně něco dělat, když na stejnou práci má na úřadě placené lidi a když se o zaměstnávání důchodců vyjadřovala velmi negativně, že tam již nemají co dělat.
  Nemám chuť to dále rozvádět, ale o jednom jsem přesvědčená, že by si měla uvědomit, že práce starosty je odpovědná práce a že se musí ke všech občanům Lomnice chovat stejně a hlavně bez osobních předsudků.

 3. Nedá mě to, abych nezareagovala.
  Při poslechu nahrávky jsem si uvědomila, že paní Šomodíková ( také neuvádím starostka), vůbec nepochopila a ani nechce chápat, jaká je role starosty. Jen by si zbožně přála, aby jí celá obec ležela u nohou.
  Neví a ani nikdy nevěděla co je slušnost, co jsou její povinnosti, dosud nebyla schopá se to naučit.
  Dle mého názoru je to člověk, který obci neprospívá, nehájí zájmy všech občanů a obci škodí.
  Preferuje jen ty, kteří mají velmi omezenou morálku, ty, kteří mají na hlavě kopec indulony a na obci parazitují.

  Samozřejmě z jejího uvažování jsou na vině vždycky ti druzí, nikdy ne ona a její spolek, který převzal stejný vzorec chování.
  Stačí se vrátit k článkům o psychopatickém chování.
  Nic víc k tomu není třeba dodávat.

  1. Veruš…. jsi přesná… pojem škodná známe, znají ho i myslivci, ale význam slova parazit odpovídá přesně místní skutečnosti…
   Obec churaví, napadená parazity…
   Chybíš mi tu 🙂

 4. Je třeba si připomenout:
  …….Celá jeho manipulace, kontrola a moc nad vámi spočívá v tom, že se snaží určovat, co máte dělat, co máte říkat a jak se máte chovat. Jakmile mu to nefunguje, uslyšíte věci o tom, co děláte blbě, co říkáte špatně a jak hrozně se chováte.
  No řekněte, není to přesné?

Komentáře nejsou povoleny.