Slavičan v Lomnici

Tak nám proběhlo hudební odpoledne, které uspořádalo sdružení Dospěláci a které se nakonec protáhlo až do nočních hodin. Dominanta večera byla, lomničanům dobře známá, cimbálová muzika Slavičan, která se několikrát, a vždy úspěšně, účastnila slavných Dnů obce u nás v Lomnici. Den obce je sice dnes již minulostí, ale nevadí, i tak nás přijeli pobavit a dojmout na hudební odpoledne.
Mám rád cimbálovou muziku a to nejen kvůli příjemnému zvuku (hlavně když se hraje akusticky a tak se u nás hrálo), ale hlavně kvůli emoční síle lidových, časem prověřených melodií. Také kvůli rytmům, kterým se nedá odolat. No a o textech písní, které připomínají srdeční touhy a trápení generací, které už tu dávno nejsou, ani nebudu mluvit. Prostě, když se to všechno sejde a k tomu vynikající muzikanti a zpěváci, kteří se dokáží ztotožnit s emocí starých autorů, způsobí to příjemné chvění srdce, dojetí, čistou pokornou radost, jejíž výsledkem je lepší člověk, lepší svět. A to vše v jednoduché, ale koncentrované formě, která vás, alespoň na chvíli, vtáhne do úplně jiného světa, světa přátelství a sounáležitosti.
Pro vzpomínku na velice srdečnou a přátelskou partu hudebníků, vkládám velmi amatérské video, omluvte horší kvalitu,  je to jen z mobilu.

Pokračování k hudebnímu odpoledni příště. Zábavy tam bylo víc.

A kdo si chce zavzpomínat na první návštěvu Slavičanu u nás, ať si pustí video Dne obce z roku 2008. Odkaz je zde: Den obce 2008.

3 thoughts on “Slavičan v Lomnici”

  1. Slavičan to je „klasa“. Krásné hlasy, ze kterých běhá mráz po zádech, krásné písničky, úžasní hudebníci. Přátelští, srdeční a příjemní lidé. A mě osobně se moc líbí i nářečí, jakým mluví.
    Jsem moc ráda, že přijali naše pozvání.

  2. Jménem Lomnických dopěláků si dovoluji poděkovat MS Výšina za podporu hudebního odpoledne a za sponzorský dar. Děkuji i manželům Dobešovým, od kterých jsme obdrželi věcný sponzorský dar. Ještě jednou díky.

  3. Jsem ráda, že se na naši akci přišli podívat i manželé Zemančíkovi. Byli to oni, kdo Ing. Jelínka nasměrovali na tuto cimbálovou muziku. Bylo to v době, kdy se ještě pořádaly Dny obce.

Komentáře nejsou povoleny.