Společenské odpoledne 2018

Tak opět po roce jsme uspořádali další společenské odpoledne. Když jsem ráno vstala a viděla, jaké je počasí, mrkla jsem do mobilu . Naštěstí, dle předpovědi, mělo přestat pršet do 9 hodin a odpoledne mělo svítit sluníčko. A tak se i stalo. Počasí vyšlo na jedničku.

Vše vlastně pro dospěláky  začalo ale již dva dny dříve. Jednak se muselo se nachystat veškeré „kančí“ občerstvení  – vařil se guláš, pekla žebírka a pečeně, naložili jsme řízky. Za to patří poděkování Lídě, Dáji, Božence, Evě, Zuzce, Laďovi, Markétě, Jardovi a Emilovi. Je nutné rovněž poděkovat Lukáši (myslivcům), protože on toto kančí hodování zachránil tím, že nám poskytl druhého kance. První kanec byl nepoužitelný, protože někdo vypnul mražák, ve kterém byl kanec uložen.  A také se muselo nachystat prostředí, kde se to vše uskutečnilo. Za to patří dík Romanovi, který to vše kompletně vysekal – trávu i nálety, a také zaměstnancům obce, kteří postavili stan, nachystali sety k sezení a zapůjčili veřejné toalety u hřiště.

Toto na úvod a teď k samotnému odpoledni. Na úvod byly tradiční hry pro děti i rodiče. Liduška opět jako každý rok vymyslela hry, přinesla rekvizity i ceny a vesele se soutěžilo. Pak proběhlo tradiční utkání mezi ženami a muži. Výsledek skončil klasicky vítězstvím žen 5:4. Tentokrát, si nemohl zahrát každý, jsou jen dvě družstva po 11 hráčích.

Ve čtyři hodiny přijela country muzika Kentaur z Břidličné a udělala velmi příjemnou hudební kulisu až do 21 hodin.

Zhruba o půl sedmé proběhla naše sranda tombola. První cenou byl úžasný dort Marušky D. Výherce slíbil, že nám sdělí, jak si na něm pochutnal. Odpoledne jsme ukončili asi v 10 hodin večer. Myslím si, že akce velmi vydařila a zařadila se mezi celkem již velkou skupinu vydařených akcí spolku Dospěláků. Posuďte sami z fotografií.