Trojhlavá saň

Trojhlavá saň

Hop Trop

1. Kdo se bude potulovat v kročehlavským lese, určitě se hrozně vytřeští.

  Když se z roští vyplašená trojhlavá saň vznese, nejraději lítá po děšti. 
  Každý hlavě dým se valí z huby, ryčej všechny jako na lesy. 
  Za buřta se rozchechtá a cení žlutý zuby, přistane a s díky vezme si. 
 
R: Hop-tro-pác-ká saň 
  princezny nežere, s Honzou se nepere. 
  Bůh vás před ní chraň, 
  vleze vám do špajzu a všechno vybere. 
 
2. Až půjdete jednou kolem podezřelý díry, ve který se rozvaluje drak. 
  S vůní rumu promíchanej smrad z hořící síry určitě vás praští přes frňák. 
  Trojhlavá saň dobrej večer přeje tomu, kdo se vlídně podívá. 
  Buďte na ní milí, ať to zvíře pookřeje. Trojhlasně vám z díry zazpívá. 
 
R: [: Hop-tro-pác-ká saň... :]

4 thoughts on “Trojhlavá saň”

 1. No díky Hoptropákům teď vím, že nám opravdu vlezla do špajzu a sedí tam jak žába na prameni. A kope kolem sebe, jako smyslů zbavená. Asi se jí tam líbí. Třeba jen měla hlad. Ale je to obecní špajz, ne výkrmna saní. Co teď s ní? Asi půjdu pro radu za dědem Vševědem…

  1. POKRAČOVÁNŃ LOMNICKÉ POHÁDKY

   Čínský patolog Chi-ć-nan z města Luoyang Zhengzhou potvrdil teorii Dr. Lowerna a dokonce popsal příznaky a výskyt této choroby. U „dáblů“, jak se varanům říká, je nebezpečí malé, jelikož mají pouze jednu hlavu. Kousnutí je většinou smrtelné a pozvolné a smrt způsobují bakterie.
   Avšak u Debilitus mutans se nákaza šíří virem, který degeneruje nervovou soustavu. Chi-ć-nan zmapoval výskyt a zjistil, že nejagresívnější forma se vyskytuje v severní a střední Africe, ve střední Asii a některých částech Ruska a Ukrajiny. Také ve střední Americe. Tuto formu nazval debilitus mutans mortis. Naopak na Moravě se prý vyskytují formy dvě a to Debilitus mutans chamtitus a Debilitus mutans nepravus. Vzhledem k tomu, že tyto formy různě mutují a mohou se navzájem slučovat, jsou prý pro obyvatelstvo v zasažené oblasti zvláště nebezpečné, protože naprosto zničí mozkovou tkáň a lidé se stávají debilní a nesvéprávní. Doporučuje obyvatelům používat všechny možné vitamíny, hlavně vitamín C, B1, B2, B6, B12, E , K a k tomu ještě imunomodulátor.
   Tak zamořené království na severu Moravy snad prý ještě neviděl. Dále doporučuje se těmto nakaženým obloukem vyhýbat a když to není možné nasadit si alespoň ochrannou roušku, nejlépe ale masku.

   1. No, tu asi došlo k omylu, je potřeba si fakta ověřovat. Archeolog Evžen Jelen, který již před pěti lety nalezl v Tylově u Slezské Harty jantarovou slzu s komárem, ve které byla kapička plazí krve asi 400 let stará, nyní zveřejnil práci, ze které je zřejmé následující:
    Cituji „Komařice měla v trávícím ústrojí hadí krev. Už to samo o sobě je zvláštní. Ale nejzajímavější je zpráva z virologie. Krev byla nakažena skupinou 7 virů, které se jednotlivě vyskytují i dnes. Ale pohromadě je to velice vzácné, v podstatě jen u ďáblů. Následky nákazy virů znají i křesťané jako sedm smrtelných hříchů. Jasně z toho vyplývá, že teorie o velké lomnické krizi se zakládá na pravdě, ba co víc, muselo to být horší než se vypráví v pohádkách a legendách.“

  2. 8.5.2015 (7:12) UPRAVIT
   Musíme se na ni usmívat, vlídně dívat a podstrojovat jí, popřípadě nalívat alkoholem a bude s námi kamarád.

Komentáře nejsou povoleny.